mato7771
20.11.09,08:35
Dobrý deň

chcel by som poprosiť hlavne tých ľudí, ktorí majú nejaké skúsenosti s Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, pretože sa mi stala hrozne smutná vec a to, že mi zomrel môj najlepší priateľ. V jeden deň ho odviezli sanitkou do nemocnice a na druhý deň zomrel. Celé sa mi to nejako nezdá, tak som sa rozhodol dať celú vec niekomu prešetriť. Na internete som sa dočítal, že sa tým zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Nakoľko nemám žiadne skúsenosti s daným úradom a taktiež s predkladaním žiadosti na spomínaný úrad, tak by som Vás chcel touto cestou poprosiť o cenné rady ako postupovať pri predkladaní žiadosti, na čo poukazovať, čoho sa vyvarovať (aby nemohli na mňa podať trestné oznámenie, za poškodenie dobrého mena), ...

Je to to jediné čo pre neho môžem urobiť.

Vopred všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc
margot157
20.11.09,08:33
Dobrý deň

chcel by som poprosiť hlavne tých ľudí, ktorí majú nejaké skúsenosti s Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, pretože sa mi stala hrozne smutná vec a to, že mi zomrel môj najlepší priateľ. V jeden deň ho odviezli sanitkou do nemocnice a na druhý deň zomrel. Celé sa mi to nejako nezdá, tak som sa rozhodol dať celú vec niekomu prešetriť. Na internete som sa dočítal, že sa tým zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Nakoľko nemám žiadne skúsenosti s daným úradom a taktiež s predkladaním žiadosti na spomínaný úrad, tak by som Vás chcel touto cestou poprosiť o cenné rady ako postupovať pri predkladaní žiadosti, na čo poukazovať, čoho sa vyvarovať (aby nemohli na mňa podať trestné oznámenie, za poškodenie dobrého mena), ...

Je to to jediné čo pre neho môžem urobiť.

Vopred všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc
Skúste si prečítať môj prísevok http://www.porada.sk/t94148-p2-zanedbanie-starostlivosti-v-nemocnici.html, ale ja som podnet na UDZS nepodávala, podala ho otcova sestra, ale myslím si, že len spísala krátku sťažnosť, v čom mala podozrenie, že zanedbali starostlivosť, presne špecifikovala nemocnicu a úrad je povinný Vašu sťažnosť prešetriť, aj si zadovážiť zdravotnú dokumentáciu Vášho priateľa. M.
mato7771
23.11.09,08:51
ďakujem margot157

Bol by som povďačný keby sa tu niekto našiel čo by mi poslal na mato7.m@google.com podnet, ktorý niekedy v minulosti podával na UDZS. Samozrejme bez osobných údajov, ide mi len o to aby som sa od niečoho mohol odraziť. Priznám sa vôbec netuším ako by to malo vyzerať a čo by to malo obsahovať.
Ďakujem
Danila
23.11.09,09:09
Nemusíš mať žiadne vzory, ani predtlače. Sadni k PC a napíš pravdu. Ako ju posudzuješ Ty. A napíš podozrenia, ktoré považuješ za zanedbanie zdravotnej starostlivosti. A potom už len čakaj, ako sa budeš dozvedať, že veď všetko bolo v súlade so zákonom a v súlade s lekárskou etikou. Potom to všetko pekne založíš ad acta a budeš nostalgicky spomínať......:rolleyes: Ale ktovie, možno motyka vystrelí. Budem Ti držať palce.