tinky-binky
20.11.09,12:16
Potrebujem radu, lebo už neviem kam sa mám obrátiť. Po schválení Americkej hypotéky v Tatrabanke, a.s. a po všetkých náležitostiach som 12.10.2009 priniesla do Tatrabanky list vlastníctva so založným právom. Pracovník mi povedal, že k čerpaniu úveru dôjde do konca týždňa. Nedošlo Po mojom naháňaní sa prišlo na to, že Tatrabanka ešte nespracovala poistku za byt k danej hypotéke. Tak sa to rýchlo riešilo a znova som čakala týždeň na peniaze. Neprišli. Zase som to naháňala. Po dlhom naháňaní sa prišlo na to, že ČSOB, ktorej mala byť prostredníctvom Americkej hypotéky splatená stará hypotéka dala nesprávny dátum na dokument o výške nesplateného úveru. Hneď som to obehala, priniesla už správny papier - toto bolo 9.11.2009. Dnes je 20.11.2009 a ja stále nemám peniaze, aj keď v zmluve je že k čerpaniu dôjde do 10-ich dní. Čo môžem robiť ? Komunikácia s Tatrabankou je komplikovaná, stále ma odkazujú na kontaktného zamestnanca, ktorý neivie o nič viac ako ja. Môžem túto hypotéku zrušiť a žiadať vymazanie ťarchy ? Dostanem ešte vôbec svoje peniaze ? Mám vôbec nejaké práva ? Ak niekto viete, poraďte. Ďakujem
anellino
26.11.09,06:25
Skús sa sťažovať priamo na ústredie. Do začatia krízy sme mali s Tatrabankou výborné skúsenosti.Máme od nich hypo aj úvery, vtedy sa maximálne snažili,nerobili prieťahy ako tebe. Teraz sa správajú nemožne, nedokážu zorganizovať svojich ľudí, aby neprenášali ich vnútorné problémy na klientov a asi majú vážnejšie problémy, pretože jediný ich záujem je posťahovať od ľudí peniaze. Takže si myslím, že to nie je v tom, že niečo robíš zle, len musíš na nich agresívnejšie. Pre ich terajší prístup sme polovicu účtov presunuli do iných bánk a to sme boli ich klientami snáď od vzniku TTB.
Wes
26.11.09,08:29
Potrebujem radu, lebo už neviem kam sa mám obrátiť. Po schválení Americkej hypotéky v Tatrabanke, a.s. a po všetkých náležitostiach som 12.10.2009 priniesla do Tatrabanky list vlastníctva so založným právom. Pracovník mi povedal, že k čerpaniu úveru dôjde do konca týždňa. Nedošlo Po mojom naháňaní sa prišlo na to, že Tatrabanka ešte nespracovala poistku za byt k danej hypotéke. Tak sa to rýchlo riešilo a znova som čakala týždeň na peniaze. Neprišli. Zase som to naháňala. Po dlhom naháňaní sa prišlo na to, že ČSOB, ktorej mala byť prostredníctvom Americkej hypotéky splatená stará hypotéka dala nesprávny dátum na dokument o výške nesplateného úveru. Hneď som to obehala, priniesla už správny papier - toto bolo 9.11.2009. Dnes je 20.11.2009 a ja stále nemám peniaze, aj keď v zmluve je že k čerpaniu dôjde do 10-ich dní. Čo môžem robiť ? Komunikácia s Tatrabankou je komplikovaná, stále ma odkazujú na kontaktného zamestnanca, ktorý neivie o nič viac ako ja. Môžem túto hypotéku zrušiť a žiadať vymazanie ťarchy ? Dostanem ešte vôbec svoje peniaze ? Mám vôbec nejaké práva ? Ak niekto viete, poraďte. Ďakujem


Ahoj. Dost ma zarazil tvoj prispevok, kedze prave teraz si vybavujem americku hypoteku na splatenie inej s tym, ze si chcem navysit uver.
Ziadost som podal pred 2 tyzdnami a stale cakam na odsuhlasenie alebo zamietnutie.

Ako je to vlastne s cerpanim. Ty pises, ze si musela preukazat vypis z LV, kde je uz zapisana tarcha tatrabanky? Ale mne bolo povedane, ze staci navrh na vklad. Podla tvojho prispevku mi to ale nesedi. Ako to vlastne je?
svedia
26.11.09,08:42
Ahojte, no aj my berieme tiež úver z TB, schválili nám a teraz čakáme na zmluvy a by sme ich išli podpísať.
Zakladáme rozostavanú stavbu. Aj nám vraveli, že stačí návrh na vklad a že peniažky prídu, tak teda neviem ak bude niečo nové napíšem..
Wes
26.11.09,10:13
Takze volam som im na ich linku. A pytal som sa priamo a dozvedel som sa toto. Pokial beriete americku hypoteku bez dokladovania prijmu cerpanie nastane az po predlozeny LV s tarchou kde je uvedena tatrabanka. Ak si dokladujete prijem staci len navrh na vklad.

Lenze najlepsie na tom je to, ze ked som som podpisoval ziadost bolo mi povedane, ze staci navrh na vklad. Este dobre, ze cakam tak dlho aby som nemusel lutovat. O fundovanosti zamestnancom mam teraz jasny nazor.
svedia
26.11.09,12:13
My sme dokladovali príjem, máme 5,65% úrok na 23 rokov, suma 43000€ takže dúfam, že tak bude, že bude stačiť návrh na vklad, no uvidíme.. papa
tinky-binky
26.11.09,19:47
Čaute všetci, ktorých môj príspevok zaujal. Takže peiaze už prišli. Nebola dodržaná zmlvne dohodnutá zmluva čerpani (10 dní), pretže peniaze prišli o 14 dní. Urobila som v Tatrabanke rozruch. Nakoľko má naša firma sídlo v Košiciach, porosila som šéfa, aby sa u pani, ktorá spravuje naše firemné účty v Tatrabanke, aby skúsila zistiť, čo je vo veci. Stačilo, že zvolala na pobočku v Prešove. Hneď všetci v pobočke lietali, pani riaditeľka sa mi ospravedlnila a peniaze boli na účte hneď na druhý deň. Nikto z nich totiž nevedel odkiaľ vietor fúka. Medzitým som podala sťažnosť na bakového ombudsmana. Dnes mi pani z jeho kancelárie volala, aby sa to vyriešilo. Vravela, že takýchto problémov je naozaj veľa, a že ak by som ešte nemala peniaze, tak by to museli promptne riešiť.
Ešte som Vám všetkým chcela povedať, že ja som príjem dokladovala, dodala som všetky možné aj nemožné dokumenty, a aj tak bol potrebný LV s ťarchou. Hlavne si poriade prečítajte zmluvu - tam to všetko bude. Problém bol hlavne s tým, že nedokázali poskladať dokumenty do kopy. Problém bol asi v konkrétnom prcovníkovi, ktorý úver spracovával. Držím Vám palce všetkým. A hlavne nikdy sa nedajte. Pa
peter977
08.12.09,13:53
Potrebujem radu, lebo už neviem kam sa mám obrátiť. Po schválení Americkej hypotéky v Tatrabanke, a.s. a po všetkých náležitostiach som 12.10.2009 priniesla do Tatrabanky list vlastníctva so založným právom. Pracovník mi povedal, že k čerpaniu úveru dôjde do konca týždňa. Nedošlo Po mojom naháňaní sa prišlo na to, že Tatrabanka ešte nespracovala poistku za byt k danej hypotéke. Tak sa to rýchlo riešilo a znova som čakala týždeň na peniaze. Neprišli. Zase som to naháňala. Po dlhom naháňaní sa prišlo na to, že ČSOB, ktorej mala byť prostredníctvom Americkej hypotéky splatená stará hypotéka dala nesprávny dátum na dokument o výške nesplateného úveru. Hneď som to obehala, priniesla už správny papier - toto bolo 9.11.2009. Dnes je 20.11.2009 a ja stále nemám peniaze, aj keď v zmluve je že k čerpaniu dôjde do 10-ich dní. Čo môžem robiť ? Komunikácia s Tatrabankou je komplikovaná, stále ma odkazujú na kontaktného zamestnanca, ktorý neivie o nič viac ako ja. Môžem túto hypotéku zrušiť a žiadať vymazanie ťarchy ? Dostanem ešte vôbec svoje peniaze ? Mám vôbec nejaké práva ? Ak niekto viete, poraďte. Ďakujem
obráťte sa priamo na managera pobočky alebo riaditeľa!

Ak to nepomôže tak bankového ombudsmana.

Toto je neustály problém v bankovom sektore, pracovníci ktorí majú mať informácie sú zle vyškolený a nevedia, ako majú robiť úvery a vždy niečo pokazia....

No treba takéto veci riešiť cez odobrníka, vtedy to vyzerá inak.
misomiso
08.12.09,14:05
Keby si trocha posurfovala na Porade pred tym, ako si si vybrala banku, tak by si zistila, ze od Tatra Banky mozes ocakavat iba ak problemy.
svedia
09.12.09,10:45
My sme dokladovali príjem, máme 5,65% úrok na 23 rokov, suma 43000€ takže dúfam, že tak bude, že bude stačiť návrh na vklad, no uvidíme.. papa

Tak.. zmluva podpísaná a dnes som ešte dodala všetky potrebné doklady: orazený- originál návrh na vklad záložného práva./ 66€/ + zmluvu na poistenie rozos.stavby+potvrdenie prijatia - Oznámenie z poisťovne. Som zvedavá ako to bude v našom prípade, tých 10 dní bude plynúť až keď na katastre bude poznačená plomba. A oni budú mať všetke doklady doručené. Keď bude niečo nové napíšem.. papa
svedia
08.01.10,07:30
..takže sa ozývam, eurá už máme 04/01/2010 naskočili na účet. Od označenia plomby na list vlastníctva to bolo 10 dní.. takže v pohode a teraz už len veľa sily na splácanie a splácanie.. zdravím