indiemann
20.11.09,13:06
Ahojte chcel by som sa spýtať: Založili sme si v july OZtko ale do teraz sme s nim v podstate nič neriešili. Ale oslovili nás niektoré výzvy. Chceme sa pustiť do realizácie projektov a tak sme rozmýšľali, že by nebol odveci účet v banke.
Chcel by som sa vás týmto opýtať máte nejaké idey, ktorý účet je pre OZtko najvhodnejší? V akej banke? Pretože ja som našiel účty ale všetko sú to účty pre podnikateľov alebo FO. A napr. v mBan. nemajú na internete ani pri business účtoch kategóriu OZ.
irene
26.11.09,13:11
Naše OZ má účet v TB. Neviem o tom, žeby niektorá banka poskytovala špecialny účet pre OZ.To by pre nich nebolo výhodné :) Takže nezostáva nič iné, len vybrať si z niektorú z klasických bánk - a myslím, že ak je OZ registrované a má pridelené IČO má štatút "právnickej osoby" - takže účty v tejto kategórii.
daniela.v
29.11.09,12:50
Ahoj, nedávno sme aj my riešili založenie účtu pre OZ. Bolo mi povedané, že najlepším riešením je založiť si ho v internetovej banke, no tam nás odbili s tým, že účty poskytujú len na základe živnosti. Všetky ostatné banky, ako písala irene, poskytujú OZ-kám len klasické podnikateľské účty, za ktoré sa platia ročne celkom veľké poplatky. Našla som však banku, ktorá poskytuje okrem podnikateľských účtov aj samostatne účty pre neziskové organizácie. Je to OTP banka. Ako jediná z tých, čo som obehala (a bolo ich asi 8), ponúkala takúto možnosť. Mesačný poplatok bol podstatne nižší ako v iných bankách a dokonca ani nie sme limitovaní počtom transakcií. Všetky operácie realizované cez internet sú zdarma, platobná karta je zdarma, výpisy sú zdarma a mnohé ďalšie výhody. Toto mi teda príde ako najvýhodnejšia voľba pre OZ. Dúfam, že som pomohla