Zoltán Kovács
20.11.09,13:57
Dnes som dostal listom "faktúru" od horeuvedenej spoločnosti, napriek tomu, že som ich služby neobjednal. Dávajte si pozor a neplaťte. Ide o klasický prípad nalákania klientov do katalógu.
Samotná "faktúra" vyzerá celkom dôveryhodne. Ale spoločnosť samozrejme má len pobox. A na spodku je uvedené drobným písmom, že ide len o ponuku, v zmysle ich VOP.

Zaujímavý je nasledovný bod:
2.2. Zmluva bude uzatváraná na dobu 12 mesiacov odo dňa nadobudnutia jej účinnosti (pritom jej účinnosť je odo dňa pripísania platby na ich účet, čo ja ako klient nikdy neviem zistiť)s tým, že po uplynutí doby platnosti bude bez ďalšieho predĺženia predĺžená na dobu ďalších 12 mesiacov v prípade, že niektorá zo zmluvných strán predĺženie Zmluvynezruší písomným oznámením doručeným druhej zmluvnej strane najneskôr mesiac pred uplynutím platnosti Zmluvy.
2.3. Cena za poskytnutie služieb za obdobie 12 mesiacov je dojednaná dohodou obidvoch zmluvných strán vo výške štvornásobku prvej platby a bude uhradená v štyroch rovnomerných splátkach.

Teda na 12 mesiacov zaplatíte 4x116,62 eur.

2.4. Klient môže od uzatvorenej zmluvy odstúpiť písomným oznámením, ktoré musí byť vykonané do ôsmich kalendárnych (!!!) dni od uzavretia zmluvy a doporučeným listom zaslaným na adresu .................................. (tu je iba pobox spoločnosti), alebo na adresu sídla (menej obratní ľudia ako to zistia ?!) spoločnosti s uvedením plnej identifikácie klienta, variabilného symbolu a dňa prevedenia platby...........

Takže osobne si myslím, že VOP sú dosť jednostranné.

P.S.: Mimochodom ponuku som dostal na už nefungujúcu živnosť. :)
Daggmar
20.11.09,13:05
Tiež sme dnes obdržali od nich uvedenú fa. Úplne na spodu majú : Platba služby zaistenie inzercie v tel. zozname zmluv. partnera Poskytovateľa je celkom dobrovoľná. Pozor aby ste sa nestali dobrovoľne - nedobrovoľný partner.
babi2
20.11.09,13:05
Môžem potvrdiť, aj my sme práve dnes dostali túto faktúru.
Lenka1979
20.11.09,13:48
Hlásim sa, aj my sme dostali túto faktúru na prevádzku,ktorá už dávno neexistuje... rozhodne nebudeme nič platiť, keďže sme si ani nič neobjednali. Ale sú vybití... teda... zmluvné podmienky si dajú na druhú stranu faktúry, a ani ju podpísať nemusíte...lebo určite bude účinná dňom prijatia platby.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
MarcelkaT
20.11.09,15:16
My sme tiež dostali takýto papier. A dole celkom maličkým písmom napíšu, že táto listína nie je danovým dokladom, ale iba obchodnou ponúkou. Ak si to poriadne neprečítaš tak do toho spadneš ani nevieš ako. Sú ale prefikaný. Zmluvné podmienky na druhej strane kde sa to nedá ani poriadne prečítať.
judita1971
20.11.09,18:11
Ja som zavolala na telefónne číslo uvedené vľavo hore. Povedali mi, že ak v budúcnosti od nich nechcem dostávať takéto ponuky, aby som im nadiktovala číslo klienta uvedené na došlej faktúre. Vymazali ma z databázy.
m.hladka
20.11.09,19:33
Ja som zavolala na telefónne číslo uvedené vľavo hore. Povedali mi, že ak v budúcnosti od nich nechcem dostávať takéto ponuky, aby som im nadiktovala číslo klienta uvedené na došlej faktúre. Vymazali ma z databázy.

Len aby.
Xanti
20.11.09,20:21
Tak s týmto mám skúsenosť aj ja.
Písala som o tom aj na porade tu http://www.porada.sk/1144773-post6284.html ale potešujúce je,
že som to stihla zrušiť teda naformulovať zrušenie tak aby to bolo vyhovujúce a http://www.porada.sk/1168225-post6726.html oni vrátili prachy.
A celkom rýchlo, do mesiaca.
Xanti
11.02.10,09:50
A opäť je to tu ...

Dávam do pozornosti všetkým, už zase chodia faktúrky od Slovenského telefonneho zoznamu s.r.o. na sumu 98 eur bez DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html).

Nenaleťte!!!!!!

Nechápem prečo to skúšajú, a posielajú zase aj ked už vracali peniaze raz Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo (http://www.porada.sk/1168225-post6726.html)
tutiola
11.02.10,12:38
A opäť je to tu ...

Dávam do pozornosti všetkým, už zase chodia faktúrky od Slovenského telefonneho zoznamu s.r.o. na sumu 98 eur bez DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html).

Nenaleťte!!!!!!

Nechápem prečo to skúšajú, a posielajú zase aj ked už vracali peniaze raz Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo (http://www.porada.sk/1168225-post6726.html)
Majú to uložené v PC a ten nerozlišuje, či tam bbola uznaná reklamácia. Spoliehajú sa na to, že nikto sa s nimi nebude ťahať za prsty. Rozpošlú to x-tisíc adresátom a vráti sa to napr. od 10% adresátov - aj tak sa to oplatí....
misel711
16.02.10,07:35
Dobry den, zufalo hladam pomoc co sa tyka tejto oblasti. Sefovia zaplatili na jesen tych 116,62. Neprecitali si fakturu a zistili to po mesiaci. Povedali si, ze kaslu na ze to niesu nejake horibilne peniaze. mysleli ze je to na rok. a teraz dosla nova faktura na 1.kvartal opat 116,62eur. uz tam nikde nie je malym pismom ze dobrovolne. je tam len poplatok za omeskanie. Firme som sa nedovolala, mail mi prisiel naspat. Co mam robit? Ako zrusim zmluvu?
m.
Mgr.Shrek
16.02.10,07:49
Dobry den, zufalo hladam pomoc co sa tyka tejto oblasti. Sefovia zaplatili na jesen tych 116,62. Neprecitali si fakturu a zistili to po mesiaci. Povedali si, ze kaslu na ze to niesu nejake horibilne peniaze. mysleli ze je to na rok. a teraz dosla nova faktura na 1.kvartal opat 116,62eur. uz tam nikde nie je malym pismom ze dobrovolne. je tam len poplatok za omeskanie. Firme som sa nedovolala, mail mi prisiel naspat. Co mam robit? Ako zrusim zmluvu?
m.

podľa akého zákona a akého § je uzavretá daná zmluva?
misel711
16.02.10,07:56
To netusim. Dosla faktura seovia ju zaplatili a vecer v spravach boli ze je to podfuk ze je to dobrovolne. A teraz chcu zasa zaplatit...
Mgr.Shrek
16.02.10,17:28
Podľa mojich informácii, boli Všeobecné obchodné podmienky na prvej faktúre. Mali ste si ich prečítať. Nenašiel som v OZ ani jedno ustanovenie, ktoré by Vás momentálne oprávňovalo vypovedať zmluvu. Jedine, že porušia zmluvnú povinnosť.
Odporúčam poslať vypovedanie dátumu podľa príslušného článku VOP doporučene na čo najviac adries s tým, že už nemáte záujem o ich produkt.
To znamená, že podľa mňa musíte tento rok platiť, ale ďalší už nebudete, lebo výpoveď doručíte včas.
Je mi ľúto, ale ja nevidím iné riešenie.
Plynie z toho ponaučenie, že všetko je potrebné čítať. Všetko.
911T
22.02.10,13:37
Tak s týmto mám skúsenosť aj ja.
Písala som o tom aj na porade tu, ale potešujúce je,
že som to stihla zrušiť teda naformulovať zrušenie tak aby to bolo vyhovujúce a oni vrátili prachy.
A celkom rýchlo, do mesiaca.

Ahoj, aj my sme sa nachytali. Mohla by si mi poradit ako presne postupovat aby vratili peniaze?

Dik
Xanti
22.02.10,13:52
Ahoj, aj my sme sa nachytali. Mohla by si mi poradit ako presne postupovat aby vratili peniaze?

Dik
Teraz už je neskoro, lebo tam v podmienkach bol stanovený limit dokedy môžeš zrušiť zmluvu.
A my sme to hned po medializácii na jeseň zrušili, no a o pár dní nam poslali nazad peniaze na účet.

Takže asi neostane vám nič iné len platiť ten rok. A vypovedať včas zmluvu. Aby sa nepredlžila automaticky do dalšieho roka.
911T
22.02.10,14:27
Teraz už je neskoro, lebo tam v podmienkach bol stanovený limit dokedy môžeš zrušiť zmluvu.
A my sme to hned po medializácii na jeseň zrušili, no a o pár dní nam poslali nazad peniaze na účet.

Takže asi neostane vám nič iné len platiť ten rok. A vypovedať včas zmluvu. Aby sa nepredlžila automaticky do dalšieho roka.

Ale my sme to zaplatili len dnes. Ako treba formulovat ziadost o vratenie platby?
Xanti
22.02.10,16:16
Ale my sme to zaplatili len dnes. Ako treba formulovat ziadost o vratenie platby?
Aha, dám Ti otázku... na zadnej strane faktúry sú zmluvné podmienky? Ak áno tak sa dá čosi robiť.
Zajtra v robote pricapím čo som im napísala.
Dáša_
02.12.10,09:59
Podľa mojich informácii, boli Všeobecné obchodné podmienky na prvej faktúre. Mali ste si ich prečítať. Nenašiel som v OZ ani jedno ustanovenie, ktoré by Vás momentálne oprávňovalo vypovedať zmluvu. Jedine, že porušia zmluvnú povinnosť.
Odporúčam poslať vypovedanie dátumu podľa príslušného článku VOP doporučene na čo najviac adries s tým, že už nemáte záujem o ich produkt.
To znamená, že podľa mňa musíte tento rok platiť, ale ďalší už nebudete, lebo výpoveď doručíte včas.
Je mi ľúto, ale ja nevidím iné riešenie.
Plynie z toho ponaučenie, že všetko je potrebné čítať. Všetko.

sranda je, že poštu nepreberajú. A tak je nemožné im doručiť výpove´d včas
Mila123
23.11.11,09:26
Dnes moja známa dostala upomienku na nezaplatené fa ...za minulý rok....vo výške 586,04€ + ďalšiu fa za 4.Q 2011 v sume 117,60€

nechápe ako sa firma dostala k jej údajom, je SZČO- lekárka.....
čo odporúčate, čo sa s tým dá urobiť, keď si vôbec nepamätá na komunikáciu s uvedenou spoločnosťou.....Ď.
marleau
23.11.11,10:06
Okrem toho,že chyba je v slabých zákonoch...
Chodí Vám to obyčajnou poštou alebo doporučene?Kto Vám dokáže,že ste to platili práve Vy a tým kvázi uzavreli zmluvu?
Na normálnom súde toto obstojí?
Nemyslím si,že uhradením prvej splátky sa dá uzatvoriť právoplatná zmluva.
lejka
12.03.12,05:37
Pozor- už zase chodia faktúry od Slovenského telefonneho zoznamu s.r.o. na sumu 99,50 eur bez DPH, s DPH celkom 119,40€. Práve sme takú dostali. za uverejnenie inzerenta v oborovom a abecednom zozname Slovenský telefónny zoznam 2012 za obdobie dle zmluvných podmienok. Asi je to česká firma, vzhľadom na slovo oborovom a dle. Samozrejme nič im neuhradíme,pretože sme si nič také nikdy neobjednali.
Danielle369
12.03.12,05:49
Aj mne prišla....a išla do koša okamžite
jued
12.03.12,07:24
My sme tiež dostali takúto faktúru a keď som si firmu vyhľadala podľa OR, tak som zistila, že je to nejaký špekulant z Maďarska, teda aspoň ako štatutár a a spločník je tam uvedený Attila Levente Herceg (http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Herceg&MENO=Attila),Kisufvaros út 4 Budapešť 1081. Dokonca to praktizuje aj v Českej republike .
m.hladka
12.03.12,08:11
aj nám došli tri pre istotu, išli taktiež rovno do koša
Halli
12.03.12,08:16
posúvam...
Romci
12.03.12,10:12
AJ my sme dnes dostali od tejto firmy fa..a ja sa chcem len spýtať stačí to ignorovať alebo im treba aj napísať že o ich služby nemáme záujem?
Ďakujem
Beulka
16.03.12,08:16
[QUOTE=lejka;2010134]Pozor- už zase chodia faktúry od Slovenského telefonneho zoznamu s.r.o. na sumu 99,50 eur bez DPH, s DPH celkom 119,40€. Práve sme takú dostali. za uverejnenie inzerenta v oborovom a abecednom zozname Slovenský telefónny zoznam 2012 za obdobie dle zmluvných podmienok. Asi je to česká firma, vzhľadom na slovo oborovom a dle. Samozrejme nič im neuhradíme,pretože sme si nič také nikdy neobjednali.


Aj my sme takú faktúru dostali, chuť "obabrať" druhých ich ešte stále neprešla. P O Z O R - N E U H R Á D Z A Ť ! ! ! ! !
Suzanne
16.03.12,08:39
..aj k nám dnes dorazila táto faktúra, zdrbala som najprv šéfa, čo zase objednal a keďže na mňa pozeral ako bager na tvrdú hlinu, následne ma osvietilo, že som o tejto spoločnosti už niekde počula...faktúra skončila v skartovačke..
JAJA11
16.03.12,08:48
Aj ja som to dala "do pošty" ako zvykneme hovoriť takýmto listom :-)
tibor35
18.03.12,07:49
Dnes som dostal listom "faktúru" od horeuvedenej spoločnosti, napriek tomu, že som ich služby neobjednal. Dávajte si pozor a neplaťte. Ide o klasický prípad nalákania klientov do katalógu.Samotná "faktúra" vyzerá celkom dôveryhodne. Ale spoločnosť samozrejme má len pobox. A na spodku je uvedené drobným písmom, že ide len o ponuku, v zmysle ich VOP. Zaujímavý je nasledovný bod:2.2. Zmluva bude uzatváraná na dobu 12 mesiacov odo dňa nadobudnutia jej účinnosti (pritom jej účinnosť je odo dňa pripísania platby na ich účet, čo ja ako klient nikdy neviem zistiť)s tým, že po uplynutí doby platnosti bude bez ďalšieho predĺženia predĺžená na dobu ďalších 12 mesiacov v prípade, že niektorá zo zmluvných strán predĺženie Zmluvynezruší písomným oznámením doručeným druhej zmluvnej strane najneskôr mesiac pred uplynutím platnosti Zmluvy.2.3. Cena za poskytnutie služieb za obdobie 12 mesiacov je dojednaná dohodou obidvoch zmluvných strán vo výške štvornásobku prvej platby a bude uhradená v štyroch rovnomerných splátkach. Teda na 12 mesiacov zaplatíte 4x116,62 eur. 2.4. Klient môže od uzatvorenej zmluvy odstúpiť písomným oznámením, ktoré musí byť vykonané do ôsmich kalendárnych (!!!) dni od uzavretia zmluvy a doporučeným listom zaslaným na adresu .................................. (tu je iba pobox spoločnosti), alebo na adresu sídla (menej obratní ľudia ako to zistia ?!) spoločnosti s uvedením plnej identifikácie klienta, variabilného symbolu a dňa prevedenia platby........... Takže osobne si myslím, že VOP sú dosť jednostranné. P.S.: Mimochodom ponuku som dostal na už nefungujúcu živnosť. :)Ako vidim opakuje sa scenar z r.2009,aj mne prisla faktura,moj povodny zamer zahodit obalku bez otvorenia som zmenil- zvedavost ako nekalo niekto "podniká" bola vacsia. Nikde som v obchodnych podmiekach nenasiel odkaz na web,ze kde vlastne zverejnuju propagovanu sluzbu, sposob zverejnenia -firma,alebo meno.Ked som si na skusku zadal: www.telefonnyzoznam.sk,aby (http://www.telefonnyzoznam.sk,aby) som zistil sposob zverejnovania, objavila sa mi ich stranka,ale nedostal som sa k ziadnym telefonnym cislam, stale len vseobecne info dookola a same reklamne odkazy:Tu su ich linky: http://www.telefonnyzoznampodlacisla.info/, http://www.telefonnyzoznampodlacisla.info/Online-telefonny-zoznam.html, http://www.telefonnyzoznampodlacisla.info/Mobilny-telefonny-zoznam.html http://www.telefonnyzoznampodlacisla.info/Telefonne-cisla.html,http://www.telefonnyzoznampodlacisla.info/sitemap-page-order.htmlv Zlatych strankach je moznost vyberu podla firiem,alebo mena,ale tu nic neponukaju.Zlaty klinec su nasledujuce linky ("Onas" a "kontakt"),ale to musite vidiet: http://www.telefonnyzoznampodlacisla.info/Telefonnny-zoznam-O-nas.html http://www.telefonnyzoznampodlacisla.info/Telefonnny-zoznam-Kontakt.htmlP O Z O R !!!!! ziadnom pripade neuhradzat!!!
Zita5
23.03.12,10:43
Ja som práve teraz dostala so rúk taktiež faktúru od firmy Slovenský telefónny zoznam s.r.o. IČO 44 759 932 - konateľ občan maďarskej republiky .

Nič som si nikde neobjednala . Faktúra je na sumu 119,40 Euro, splatnosť FA je do 30.3.2012 .

Na druhej strane FA sú Všeobecné obchodné podmienky medzi zmluvnými stranami z ktorých vyberám :
....adresát, ktorý úkonom zaplatenia prvej platby potvrdzuje, že sa zoznámil s obsahom ponuky, v plnom rozsahu jej porozumel a to vrátane ich zmluvných podmienok a túto ponuku ponuku svojou slobodnou vôľou akceptuje s úmyslom uzavrieť so spoločnosťou Zmluvu o
poskytnutí služieb.

Čiže jedná sa o stránku www.telefonnyzoznam.net.

Takže ak niekto zaplatí prvú platbu, uzavrie tým Zmluvu o poskytovaní služieb. Aký je pán majiteľ vynaliezavý .Treba si dávať pozor .
Ninna
23.03.12,18:09
Niečo veľmi podobné faktúre sme dostali aj my, a nedalo mi musela som tam zavolať na infolinku. "Milá" pani my hrdo vysvetlila že to je ponuka a ja som sa do nej obula že čo skúšajú na ľudí a vraj keď ma to tak rozčuluje mám "ponuku" - fakturu ignorovať.
truch
23.03.12,18:12
Tiež som od nich dostala ponuku, či čo to vlastne bolo,takú istú ako píše Zitka:( išla rovno do skartovačky