danunko223
20.11.09,22:00
Ahoj, chcem sa opýtať na platenie odvodov ako zamestnávateľom. Doteraz som neplatil žiadne odvody do SP, lebo som mal nízky základ dane. Teraz chcem zamestnať predavačku v obchode. Budem musiet odvádzať odvody do SP aj sám za seba, alebo len odvody za zamestnanca. Ak áno tak z akej sumy a koľko. Veľmo pekne ďakujem za odpovede.
Andyke
20.11.09,21:10
Pokiaľ Ti nevznikla povinnosť platiť do SP tak za seba odvádzať nebudeš.

A keď chceš mať toho zamestnanca tu je všetko :
http://www.porada.sk/t48037-povinnosti-zamestnavatela.html
babi2
20.11.09,21:12
Ahoj, chcem sa opýtať na platenie odvodov ako zamestnávateľom. Doteraz som neplatil žiadne odvody do SP, lebo som mal nízky základ dane. Teraz chcem zamestnať predavačku v obchode. Budem musiet odvádzať odvody do SP aj sám za seba, alebo len odvody za zamestnanca. Ak áno tak z akej sumy a koľko. Veľmo pekne ďakujem za odpovede.
Predpokladám, že si SZČO, doteraz si neplatil odvody, ako píšeš, ibaže tu nie je podstatný základ dane, ale príjem, ak si mal príjem nižší ako bol pre určenie platenia poistného do SP, tak si neplatil. Za zamestnanca odvádzaš odvody z jeho mzdy, aj keď Ty nebudeš mať povinnosť ako SZČO platiť.
danunko223
21.11.09,10:40
Takže keď to dobre chápem, tak za zamestnanca áno, musím sa zaregistrovať v SP a ZP ako zamestnávateľ a odvádzať vlastne z jeho mzdy a za seba budem len na budúci rok od júla v závislosti od výšky príjmu ktorý som mal tento rok.
hanelie
21.11.09,10:49
a takisto sa zaregistrovať na DÚ pre daň zo závislej činnosti