AcapulcoGOLD
20.11.09,23:21
Dobry den, otvaram internetovy obchod s vinom. V ponuke budem mat mozno 20 poloziek tovaru. Aky odporucate software? Prosim Vas aj orientacne ceny soft-ov. ĎAKUJEM za kazdu radu.

Mino
Lianka
21.11.09,12:25
Hladas SW na evidenciu skladu alebo komplexne vedenie uctovnictva?
AcapulcoGOLD
21.11.09,17:05
V prvom rade dakujem za reakciu Lianka =). No poviem to takto, prioritne su mi faktury. Teda program v ktorom ich budem vystavovat. Chcem predavat niekolko druhov vin prostrednictvom internetoveho obchodu. Je mi vobec program na uctovnictvo pripadne na kontrolu skladu potrebny? Co by si mi vedela poradit?

Ďakujem
Lianka
21.11.09,17:12
Skladovu evidenciu potrebujes - nakolko kupujes a predavas tovar, si povinny viest sklad. Uctovnictvo musis viest, resp. mas moznost neviest ho a uplatnovat si pausalne vydavky 40%.

Ja by som ti poradila Alfu od Krosu, pozri www.kros.sk, je tam aj demo verzia, skus si stiahnut a vyskusat, ci ti vyhovuje. Firma ti prostrednictvom hotlinu ochotne pomoze, ak mas problem, k dispozicii po zakupeni licencie dostanes aj prirucku k programu. Ceny pozri na webe, zalezi od verzie programu.

Ide o uctovny soft, v ktorom sa da nielen uctovat v JU, ale aj viest skladova evidencia, vytvarat faktury, dodacie listy, objednavky, viest evidenciu partnerov a pod. Program umoznuje prepojenie skladu a fakturacie, mozes si urcit limitne stavy na sklade, program dava kvalitne vystupy. Atd, atd.
AcapulcoGOLD
22.11.09,10:34
Ďakujem. Len si niesom isty, ci to potrebujem. Resp. Vina budem dovazat a rovno preposielat, sklady nemam. Da sa fakturovat napriklad aj v Exceli? Teda, pokial by som to chcel riesit takto, ako by to fungovalo? A co uzavierky pri fakturacii? Su potrebne? Toto naozaj neovladam.

Vrela vďaka!
Lianka
22.11.09,10:50
Faktury si mozes vyrabat, kde len chces, aj rucne, tlaciva dostat v predajni tlaciv. Ty vsak potrebujes skusenu uctovnicku, ktora ti bude viest uctovnictvo, zodpovedat za danovu problematiku, spracovavat uctovne doklady, pomoze ti v zaciatkoch a vysvetli ti zakladne legislativne povinnosti, ktore ti z takejto cinnosti vyplyvaju. Samozrejme bude zostavovat aj uctovnu zavierku, danove priznania a pod.

Tvoje otazky su zakladne, sam priznavas, ze problematiku neovladas. Odporucam najst si sikovnu uctovnicku, nakolko nemas tieto znalosti a pri opomenuti povinnosti ti hrozia sankcie zo strany uradov.
Rozalka
22.11.09,11:28
Stačí, že nakupuješ a predávaš tovar: aj keď ten tovar neuvidíš, skladovú evidenciu MUSÍŠ viesť.
Zuzana Kašická
26.03.10,11:54
Aj ja veľmi prosím, prosím o radu. Neviete mi poradiť, ktorý software pre podvojné účtovníctvo je dobrý pre začiatočníčku? Od firmy KROS, Step software alebo MRP? Naozaj neviem si vybrať, keďže som ani v jednom neúčtovala. Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
zk24
26.03.10,12:12
Ahoj, ja pouzivam Oberon, ktory najdes na www.exalogic.sk v sekcii Na stiahnutie, aj demo verziu, do 100 uctovnych pripadov na rok... Z mojich skusenosti je najlacnejsi. vsetko zalezi od toho co budes potrebovat a kolko si ochotna do neho investovat. Ja ho mam uz treti rok, a zatial som nepocitila nieco co by mi v nom chybalo. Nevravim ze je dokonaly, kazdy soft ma nejake muchy...

Asi od kazdej firmy existuje demo verzia, treba si ich postahovat, nainstalovat a pozriet ktory je pre teba najviac "user-friendly".
Zuzana Kašická
26.03.10,12:17
Ahoj, ja pouzivam Oberon, ktory najdes na www.exalogic.sk (http://www.exalogic.sk) v sekcii Na stiahnutie, aj demo verziu, do 100 uctovnych pripadov na rok... Z mojich skusenosti je najlacnejsi. vsetko zalezi od toho co budes potrebovat a kolko si ochotna do neho investovat. Ja ho mam uz treti rok, a zatial som nepocitila nieco co by mi v nom chybalo. Nevravim ze je dokonaly, kazdy soft ma nejake muchy...

Asi od kazdej firmy existuje demo verzia, treba si ich postahovat, nainstalovat a pozriet ktory je pre teba najviac "user-friendly".

Ďakujem pekne za radu, idem si ho pozrieť. :);)