peto222
04.09.05,10:25
Mam zaujem si otvorit mensi obchod s jednym zamestnancom, kolko by ma stala aspon orientacne uctovnicka??
babenko1
04.09.05,08:36
Záleží od toho, či budeš chcieť po nej, aby ti robila aj sklad, alebo nie, koľko budeš mať dokladov, nejaká tá výplatka, odvody...
Paula
04.09.05,08:37
peto222
04.09.05,09:14
no mala by robit asi vsetko, tak priblizne kolko by mohla pytat , bude to malinky obchodik
ala13
04.09.05,10:55
Minimalne 6000 pocitaj. Ak bude chciet menej, zapochybuj, ci v tom bude vsetko.
emily
04.09.05,13:04
Minimalne 6000 pocitaj. Ak bude chciet menej, zapochybuj, ci v tom bude vsetko.
:eek::eek::eek:
myslíš mesačne alebo ročne za malilinký obchodík.
KEJKA
04.09.05,15:11
Mam zaujem si otvorit mensi obchod s jednym zamestnancom, kolko by ma stala aspon orientacne uctovnicka??bude to JU, účtovníčka bude externá a bude robiť aj mzdu - tá musí byť mesačne. JU sa dá robiť aj za dlhší časový interval, ale sklad, ERP, objednávky, evidencia dokladov bude na Tebe, potom to JU sa dá urobiť za ročný poplatok - cca
20000 Sk. Maličký obchodík - to je ťažko predstaviteľné, ak má uživiť aj zamestnanca aj Teba, tak to úplne maličký obchodík nebude.
ala13
04.09.05,15:20
:eek::eek::eek:
myslíš mesačne alebo ročne za malilinký obchodík.
Myslim mesacne. Za mzdu zamestnanca, sklad, spracovanie uplne vsetkych dokladov. Minuly rok som robila bageteriu (mikroobchod) za tolko a uz by som to nerobila
KEJKA
04.09.05,15:57
Myslim mesacne. Za mzdu zamestnanca, sklad, spracovanie uplne vsetkych dokladov. Minuly rok som robila bageteriu (mikroobchod) za tolko a uz by som to nerobilasúhlasím - za vsetko je málo aj 6000 mesačne. Ved je tam milion prkotín.
Ajuška
04.09.05,19:18
no mala by robit asi vsetko, tak priblizne kolko by mohla pytat , bude to malinky obchodik
...malinký obchodík môže mať nespočetné množstvo drobného sortimentu /hoci denná tržba z Tvojho pohľadu podpriemerná/... už len skladová evidencia nie je zanedbateľná a práca účtovníčky sa odvíja aj od Tvojích nákupov /vo veľkosklade, či množstva drobných nákupov od množstva dodávateľov/... a každého ďalšieho Tvojho kroku ... premietnutého do nákladov...
peto222
04.09.05,19:23
naco skladova evidencia???Vsetko bude na predajni, ziadny sklad
Ajuška
04.09.05,19:29
naco skladova evidencia???Vsetko bude na predajni, ziadny sklad
...možno máš pocit, že Ty nepotrebuješ ani inventúru robiť, ale do účtovníctva nevyhnutne musíš premietnuť nákup a predaj tovaru... O tom je skladová evidencia... Nehovoriac o zodpovednosti Tvojho pracovníka za zverené hodnoty....
liba2
04.09.05,20:49
naco skladova evidencia???Vsetko bude na predajni, ziadny skladSkladová evidencia sa týka všetkého tovaru ktorý nakupuješ a ponúkaš na ďalší predaj bez ohľadu na to, či je umiestnený v predajni, v sklade, alebo niekde inde.
ala13
05.09.05,04:30
Suhlasim. Uctovala som uz i mikrozeleziarstvo a bolo tam 4000(!) skladovych poloziek. Neviem, aky sortiment chces ponukat, ale ku kazdemu druhu predavaneho tovaru musis viest samostatnu skladovu kartu, ak ti to ERP nerobi automaticky. A ak aj robi, aj tak to nebude sediet a hladat v tom rozdiely a vysporiadat ich je babracka.
linko
06.09.05,05:50
Niekde v porade som našla, že sklad. evidenciu netreba robiť, pokiaľ máš všetko v predajni. Tak neviem. Ja mám tiež malinký obchodík. a neviem si predstaviť, že by som mala robiť sklad. karty na všetok tovar. Mám tovar, z ktorého mám len po jednom kuse, a ponuka sa stále mení, je to obchod s darček. tovarom. Na konci roku sa spraví inventúra a je to.
KEJKA
06.09.05,17:50
Niekde v porade som našla, že sklad. evidenciu netreba robiť, pokiaľ máš všetko v predajni. Tak neviem. Ja mám tiež malinký obchodík. a neviem si predstaviť, že by som mala robiť sklad. karty na všetok tovar. Mám tovar, z ktorého mám len po jednom kuse, a ponuka sa stále mení, je to obchod s darček. tovarom. Na konci roku sa spraví inventúra a je to.ale máš ERP a sú tam kódy, nie? skladová evidencia musí byť.
dodám - súhlasím s Andrej_rv o spôsobe - kniha zásob. Zásoby sa chápu aj ako zásoby na predajni.
andrej_rv
06.09.05,18:08
..... ku kazdemu druhu predavaneho tovaru musis viest samostatnu skladovu kartu, ak ti to ERP nerobi automaticky....Toto tvrdenie nie je podľa mňa celkom podložené. V JÚ v zmysle Postupov účtovania...§ 16 ods. 4 sa zásoby účtujú v knihe zásob podľa jednotlivých produktov alebo ich skupín podľa potrieb účtovnej jednotky.. v jednotkách množstva a peňažných jednotkách. Povinnosť viesť analytickú evidenciu na úrovni skladových kariet vyplýva len pre jednotky účtujúce v systéme PÚ (§ 45 Postupov účtovania v PÚ).
ala13
07.09.05,04:19
Toto tvrdenie nie je podľa mňa celkom podložené. V JÚ v zmysle Postupov účtovania...§ 16 ods. 4 sa zásoby účtujú v knihe zásob podľa jednotlivých produktov alebo ich skupín podľa potrieb účtovnej jednotky.. v jednotkách množstva a peňažných jednotkách. Povinnosť viesť analytickú evidenciu na úrovni skladových kariet vyplýva len pre jednotky účtujúce v systéme PÚ (§ 45 Postupov účtovania v PÚ).
Suhlasim, ale zda sa mi komplikovanejsie viest evidenciu podla skupin. Podla coho si urci skupiny? Jasne, podla potrieb ... no bude mat v tom jemne povedane chaos, nechcem si to ani predstavit. Ak s touto evidenciou budu pracovat minimalne 2 ludia (majitel, predavac, uctovnik) nemyslim, ze sa dokazu zjednotit. A uz vobec to nebude v sulade s datami poskytovanymi ERPckou. Neviem si predstavit ziadne zjednodusenie vyplyvajuce z tohto zvyhodnenia, ale rada si ich necham vysvetlit.
linko
07.09.05,09:00
vediem podľa skupín, ale u takéhoto darč. tovaru sa mi zdá nereálne robiť skladové karty, Kontrolu sme zatiaľ nemali, ale myslím, že by to nemal byť problém
KEJKA
07.09.05,18:58
vediem podľa skupín, ale u takéhoto darč. tovaru sa mi zdá nereálne robiť skladové karty, Kontrolu sme zatiaľ nemali, ale myslím, že by to nemal byť problémv prípade kontroly musí vediež preukázať, že nakúpený tovar bol predaný, teda bol dosiahnutý príjem, Pripúšťa sa aj iná spotreba - zdôvodniteľná. Len aby si ich majiteľ firmyx nenosil domov na osobnú spotrebu....
linko
08.09.05,05:01
Keďže som aj majiteľom, tak niečo som si domov aj priniesla :)))
KEJKA
09.09.05,11:50
Keďže som aj majiteľom, tak niečo som si domov aj priniesla :)))no tak vidíš......
ala13
09.09.05,13:05
.... a je po vzornej skladovej evidencii :D. I uctovnicka by si mohla nosit? To by potom mohla chciet menej :).
Heni
09.09.05,16:44
.... a je po vzornej skladovej evidencii :D. I uctovnicka by si mohla nosit? To by potom mohla chciet menej :).ala, aspoň papiere do zberu :D a zbohatli by sme na zbere papiera :D:D:D
linko
12.09.05,06:57
veď jej nosím, a stále pýta rovnako:)
KEJKA
12.09.05,07:03
veď jej nosím, a stále pýta rovnako:)to čo nosíš, zrejme chápe ako odmenu - tvoje dobrovoľné plnenie. Treba sa dohodnúť, že je to forma úhrady napr. jej faktúry, aby ste si rozumeli.
linko
13.09.05,13:16
no neviem neviem, či by na niečo také pristúpila, potom by si mohla otvoriť taký obchodík ako mám ja:):):). Ale dosť bolo sradny. Tak vážne koľko by mala pýtať? priemer
KEJKA
13.09.05,16:59
pochybujem, ze by niekto vedel zodpovedne povedat konkrétnu sumu. Kolko jej dávaš?
a kolko je hodnota darcekov?