Siska321
21.11.09,09:06
ako to vratim späť????:(
kero64
21.11.09,08:25
Skús bod obnovy systému.
Stefan2005
21.11.09,09:03
Roztomilá otázka. Ako by som sa opýtal, ako pripravím jedlo...

Nevieme aký počítač, aký operačný systém, aká mechanika, kde ju nevidieť - či v BIOSe alebo v priečinku Tento počítač, čo sa predtým inštalovalo - odinštalovalo než zmizla, atď.

Problém sa už vyskytol pri inštalovaní niektorých verzií NERA, zachytili ho v prípade naištalovaného rootkitu (vraj autorská ochrana cd, dvd) a následného odinštalovania programu, ale i v prípade zavírenia....

Jeden návod je tu:

http://icons.cz/27-windows-cd-dvd-mechanika-zmizela.html

takže možná stačí editácia registrov...
marjankaj
21.11.09,09:11
Skús pozrieť do skrinky. Možno si ju niekto "požičal".:D
vulxy
21.11.09,13:41
ako to vratim späť????:(

mal som tto iste auz som bol jednou nohou na psychiatrii z toho ,vyskusal som vsetko co som nasiel na nete,obnova sys.,upr.registrov,BIOS,firmvér,drajvér,aj ked som to nak vratil po restarte zas nic,az som nasiel utilitu na nakom fore anglickom podla cisla a znacky mechaniky ale bol to .exe subor tak som vsetko zalohoval na D a skusil som ...ono to normalne pomohlo vsetko v poriadku ale pre istotu som potom preinstaloval Win som sa bal vyrusu.ale by som poradil najradsej (ked sa da)preinstalovat Win.
Fero11
21.11.09,13:54
Skús bod obnovy systému.
A inak ti funguje ??
resp. ak to je napalovacka, tak napaluje ti ? alebo ak je to len DVD-ROM ak tam das DVD-VIDEO tak prehraje ti to nejaky player ?
V celku ma nic nenapada...
Ako uz bolo spomenute, mrkni ci je v biose zapnuta a mozes pozret aj pravim klik na tento pc a spravovat - ukladaci priestor - sprava diskov a ci ju tam vidno ....
Alebo pravim klik na tento pc , vlastnosti - hardware- spravca zariadeni
Jurho
21.11.09,14:37
Aj mne sa to kedysi stalo... robilo to jedno CDčko....
takže - najjednoduhšie riešenie - cez tú obnovu systému
daj štart/ programy / príslušenstvo / systémové nástroje / obnova systému
(ja to mám po anglicky system restore, tak neviem, aký je presný názov, ale niečo v tom zmysle)
spusti to.... a už si len vyber časový bod, kedy ti to ešte fungovalo....
a par minut počkaj... ak sa neobjaví, tak skús "cestovať v čase " ešte dalej...

a keby to takto nešlo. neboj, ide " cestovať" aj dopredu - tak sa vrátiš do dnešného pôvodného stavu....
Pinďo8
08.07.11,05:46
Mne urobilo to isté. Zo dňa na deň mi to zmizlo. Mám Windows7 a prezrel som si už veľmi veľa návodov, ale ani jeden mi nepomohol. Vie mi s tým niekto pomôcť? Veľmi to potrebujem a už ma to štve
Vlado40
08.07.11,07:25
Robia to ovládače .Niekedy zmiznú mechaniky pri nainštalovaní virtuálnej mechaniky napr.programu Alkohol a pod.Niekedy to naopak pomôže.Skús nainštalovať túto mechaniku:
http://www.slysoft.com/en/virtual-clonedrive.html
Zvykne to robiť napr. niektorá verzia ovládača JMicron_JMB36X_.
Vlado40
08.07.11,07:30
Mne urobilo to isté. Zo dňa na deň mi to zmizlo. Mám Windows7 a prezrel som si už veľmi veľa návodov, ale ani jeden mi nepomohol. Vie mi s tým niekto pomôcť? Veľmi to potrebujem a už ma to štve

Napíš akú máš zakl. dosku .
Pinďo8
08.07.11,10:27
Napíš akú máš zakl. dosku .


Lenže ja mám notebook, kde to mám pozrieť? :) môže to byť ATI MOBILITY RADEON HD 5470?
avalik
08.07.11,10:38
Lenže ja mám notebook, kde to mám pozrieť? :) môže to byť ATI MOBILITY RADEON HD 5470?


http://pcsluzba.sk/tipy-a-triky.html
Pinďo8
08.07.11,10:40
Napíš akú máš zakl. dosku .

Lenže ja mám notebook a neviem, kde to mám pozrieť.. :) z takýchto vecí som ja vymletý ako práčka :mee:
Pinďo8
08.07.11,10:49
lenže ja mám notebook, kde to mám pozrieť?
avalik
08.07.11,10:54
pozri si link, co som ti dala vyssie ... je tam odkaz na program, ktory ti to vypise.

"Ako zistím aký mám procesor, akú pamäť, akú základnú dosku alebo akú grafickú kartu v mojom počítači?
Často, aj pri kontaktovaní nášho servisu ale napríklad aj pri inštalovaní ovládačom potrebujeme zistiť čo vlastne máme v počítači. Aký procesor, akú pamäť, základnú dosku a grafickú kartu. Všetky tieto údaje môžeme veľmi ľahko zistiť pomocou programu CPU-Z (skr. z angl. central processing unit, prekladá sa ako centrálna procesorová jednotka) ktorý je k dispozícii na stiahnutie zadarmo na tejto stránke (http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html). Na pravej časti v sekcii Download latest release nájdeme linku na stiahnutie poslednej verzie."
Vlado40
08.07.11,18:55
Lenže ja mám notebook, kde to mám pozrieť? :) môže to byť ATI MOBILITY RADEON HD 5470?

To je grafika,tak napíš aký máš NTB.
Pinďo8
23.07.11,18:00
moja základná doska je: HM55_CP
Pinďo8
23.07.11,18:24
Moja základná doska je: HM55_CP
Vlado40
23.07.11,19:04
Moja základná doska je: HM55_CP

Veď si napísal ,že máš NTB ,tak napíš typ nie iba dosku alebo je to už PC.
Pinďo8
23.07.11,19:16
Základná doska



- výrobca: eMachines
- model (typ): HM55_CP
- chipset: Intel
KoxXxo
23.07.11,19:54
Click on Start -> All Programs -> Accessories -> Right click Command Prompt -> Run as administrator.

Paste the following line and hit enter afterwards

bcdedit /set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

This should solve the problem of DVD drives not being recognized in Windows 7.
Pinďo8
23.07.11,20:35
Ďakujem za radu, ale nepomohlo. Netreba to tam nejako uložiť? Vložil som tam ten kód, napísalo mi, že operácia je úspešne dokončená, potom som to zavrel, spustil ešte raz a už to tam nebolo. Ešte som notebook reštartoval, ale keď spustím správcu zariadení, tak mi na stav zariadenia napíše: Systém Windows nemôže načítať ovládač zariadenia pre tento hardvér. Ovládač môže byť poškodený alebo môže chýbať. (Kód 39)
KoxXxo
23.07.11,20:42
1. Press Windows R, type regedit and press enter.

2. Open the Registry key

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

3. In the right pane, right-click UpperFilters, and then click Delete.

4. Click Yes to confirm the removal of the UpperFilters registry entry.

5. In the right pane, right-click LowerFilters, and then click Delete.

6. Click Yes to confirm the removal of the LowerFilters registry entry.

7. Exit Registry Editor, and then restart the computer.

Note After you remove the UpperFilters registry entry and the LowerFilters registry entry, you may lose functionality in certain programs such as CD recording programs. In this scenario, you must reinstall any affected programs. If the problem recurs, contact the program vendor to determine whether an update is available for the program.
KoxXxo
23.07.11,20:46
Vlado40
23.07.11,21:05
Vlado40
23.07.11,21:21
Pinďo8
24.07.11,09:17
ĎAKUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM!!! ste úžasní, ide mi to :D veeľká vďaka
KoxXxo
24.07.11,09:30
ĎAKUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM!!! ste úžasní, ide mi to :D veeľká vďaka

A čo konkrátne pomohlo?
Pinďo8
25.07.11,10:39
ten program "cd-dvd repair" :)