natapka
21.11.09,10:43
Dobry den prajem.
Mam podpisanu DOVP na 350 hod. a som student denneho studia na VS.Odpracoval som vo firme 193 hod a mzdu som dostal 247 eur.Na zmluve vsak nemam udanu hod,ani ukolovu mzdu.Predaval som elektroniku,kazdy vyrobok mal urcite body...ja som dosiahol 73 000 bodov,za ktore som bol odmenený,pričom na zmluve nieje dane,ze budem plateny za body.
Moja praca je v zmluve udana ako predajca a roznos letakov.
Prosim Vas viete mi v tomto poradit,lebo manazer firmy odmieta doplatit rozdiel.
Je dana DOVP platná,ak sa tam nenachádza mzda????
terezamaria
21.11.09,09:59
Dobry den prajem.
Mam podpisanu DOVP na 350 hod. a som student denneho studia na VS.Odpracoval som vo firme 193 hod a mzdu som dostal 247 eur.Na zmluve vsak nemam udanu hod,ani ukolovu mzdu.Predaval som elektroniku,kazdy vyrobok mal urcite body...ja som dosiahol 73 000 bodov,za ktore som bol odmenený,pričom na zmluve nieje dane,ze budem plateny za body.
Moja praca je v zmluve udana ako predajca a roznos letakov.
Prosim Vas viete mi v tomto poradit,lebo manazer firmy odmieta doplatit rozdiel.
Je dana DOVP platná,ak sa tam nenachádza mzda????

Už to, že si mal Dohodu o vykonaní práce nie je správne, nakoľko práca, ktorú si vykonával - predajca elektroniky a roznášač letákov- sa stále opakuje. Mal si mať uzatvorenú Dohodu o pracovnej činnosti, pri ktorej pracuješ 10 hodín týždenne.

Pri Dohode o vykonaní práce sa jedná o pracovnú úlohu - ucelenú, vymedzenú, ktorá keď sa ukončí, bude ocenená. Záleží od Dohody, môže sa v nej uviesť aj záloha za vykonanú prácu. Je to vec obidvoch zmluvných strán.

V každej pracovnej zmluve a dohodách, či o pracovnej činnosti, či vykonaní práce musí byť písomne uvedená odmena a rozsah práce v hodinách. Škoda, že si na to nemyslel, keď si ju podpisoval, že tento údaj o odmeňovaní Ti tam chýba.
mzdarka renca
21.11.09,10:11
Dobry den prajem.
Mam podpisanu DOVP na 350 hod. a som student denneho studia na VS.Odpracoval som vo firme 193 hod a mzdu som dostal 247 eur.Na zmluve vsak nemam udanu hod,ani ukolovu mzdu.Predaval som elektroniku,kazdy vyrobok mal urcite body...ja som dosiahol 73 000 bodov,za ktore som bol odmenený,pričom na zmluve nieje dane,ze budem plateny za body.
Moja praca je v zmluve udana ako predajca a roznos letakov.
Prosim Vas viete mi v tomto poradit,lebo manazer firmy odmieta doplatit rozdiel.
Je dana DOVP platná,ak sa tam nenachádza mzda????

Ja len doplním Terzku, neviem ako vieš, koľko je rozdiel vo vyplatení, ak nemáš v dohode výšku odmeny za vykonanú prácu. Dobre si zmluvu prečítaj, v bode o odmene zvykne byť napísané niečo v zmysle ako, že odmena bude vypočítaná podľa vnútorných tabuliek, ktoré sú prílohou tejto dohody. V prípade, že sa výška odmeny bude meniť, tak zamestnanec zamestnaný na základe DoVP bude o tom písomne informovaný a budú mu zaslané tabuľky na podpis, ako znak súhlasu.
Takto nejak to v niektorých spoločnostiach funguje.
Skalomen
21.11.09,10:19
je to len jeden papier a na nom nieje nic,ani pri mzde je volne miesto.Proste ziadne tabulky mi nedali podpisat.Vo firme su tzv. bodove tabulky,ale ja nemam v zmluve zakotvene,ze budem odmenovani za body..pracujem 11,5 hodiny denne a ak do predajne nevojde 3 hodiny clovek,ja nepredam a body nemam..3 hodiny som tam zadarmo?????
mzdarka renca
21.11.09,11:29
je to len jeden papier a na nom nieje nic,ani pri mzde je volne miesto.Proste ziadne tabulky mi nedali podpisat.Vo firme su tzv. bodove tabulky,ale ja nemam v zmluve zakotvene,ze budem odmenovani za body..pracujem 11,5 hodiny denne a ak do predajne nevojde 3 hodiny clovek,ja nepredam a body nemam..3 hodiny som tam zadarmo?????

Podpisoval si tú dohodu? Predsa, ak niečo podpisujem, tak si to prečítam a prípadné nejasnosti konzultujem. Pýtal si sa nadriadeného, ako si odmeňovaný a doporučovala by som ti, aby si trval na tom, aby ti dali riadnu DoVP so všetkými náležitosťami v zmysle Zákonníka práce, k čomu patrí aj výška odmeny. Komunikuj, komunikuj.....;)
Skalomen
21.11.09,12:12
Ahoj Renca.
Ja som sa pytal veduceho predajne,ze kolko tam ma byt a on mi povedal,ze ako som to mal v zmluve o zamestnani..V tej zmluve bolo 2.04 eura brutto,ale uz v zmluve o DoVP nebolo nic...Lebo uz na zaciatku mi dali zmluvu na TPP,az ked som sa ohradil,ze som student,taq mi dali DoVP na 350 hod..Lenze manazer predajne tvrdi,ze sme sa dohodli(ustne) ze budem plateni za body.Co vsak nemam v zmluve,lebo tam je prazdne miesto.V DoVP je:Odmena je splatná po splnení dohodnutej práce-predaj tovaru a roznos letakov.Ja som tovar predaval a letaky som bol roznasat....A manazer tvrdi,ze nieje spokojny s mojim predajom.Ked som sa ohradil,ze som tovar predaval a popri tom som robil aj rozbalovanie tovaru,premiestnovanie tovaru,balenie zakazníkovi,taq mi do telefonu povedal,ze ak neprestanem ,taq mi nezaplati ani mzdu za november.Je to normalne???Lebo behom 5 minut mi dal cez telefon vypoved a aj sa mi vyhrazal nezaplatenim mzdy.