wegamizi
21.11.09,17:27
Dobry vecer,
aka je zákonná lehota na zaregistrovanie v OR o rozsirenie predmetu podnikania. Podala som ziadost na OR cca pred 70-mi dnami a nic. Mam to urgovat, alebo je to v pohode? Dakujem.
Economic
21.11.09,16:30
Dobry vecer,
aka je zákonná lehota na zaregistrovanie v OR o rozsirenie predmetu podnikania. Podala som ziadost na OR cca pred 70-mi dnami a nic. Mam to urgovat, alebo je to v pohode? Dakujem.

Jedná sa o eseročku, ktorá je už zapísaná do OR ? Ak áno, doba od podania návrhu na zápis zmien do OR je 5 dní, za podmienky, že všetky dokumenty sú v poriadku a je zaplatený súdny poplatok. Neposlali Ti Odmietačku, preberáš poštu ? Napíš viac, nájdeme riešenie. No pokiaľ so zapisovaným predmetom sa robí aj Euro, lehotu majú 30 dní.
wegamizi
21.11.09,19:20
Odmietacku som nedostala, postu preberam 100%-ne, je to SRO-cka. Premenu z. imania na euro som este nerobila. Zda sa mi to cudne, ked pises do 5 dni. Co mam, prosim ta, podniknut?
zalobaba
21.11.09,19:29
Odmietacku som nedostala, postu preberam 100%-ne, je to SRO-cka. Premenu z. imania na euro som este nerobila. Zda sa mi to cudne, ked pises do 5 dni. Co mam, prosim ta, podniknut?

Tak problém je práve v tom, že si ešte neurobila premenu na €. Bez nej totiž Or nezapíše žiadnu ďalšiu zmenu. Buď podáš najprv premenu a potom zmenu, alebo obe súčasne. :o
wegamizi
21.11.09,20:01
Tak problém je práve v tom, že si ešte neurobila premenu na €. Bez nej totiž Or nezapíše žiadnu ďalšiu zmenu. Buď podáš najprv premenu a potom zmenu, alebo obe súčasne. :o
Tak to som nevedela. Preco mi to nepovedali, ked som to podavala, alebo preco mi neposlu upomienku? Je toto niecim dane?
zalobaba
21.11.09,21:20
Tak to som nevedela. Preco mi to nepovedali, ked som to podavala, alebo preco mi neposlu upomienku? Je toto niecim dane?

....a prečo si si niečo o tom nenaštudovala ty (napríklad na PORADE - je tu toho veľa) predtým, ako si podávala? Tety v podateľni nemôžu vedieť všetko :rolleyes: a vo chvíli kedy si to podávala, nemohli vedieť ani to, či máš ZI zapísané ešte v SKK alebo už v €, alebo či si premenu nepodávala už predtým.....
marina8
21.11.09,21:47
a mam taky dojem, ze je tam v podatelni na dverach napisane nieco v tom zmysle, ze iba preberaju agendu a nie su opravnene sa k niecomu vyjadrovat ani kontrolovat ci mas vsetko, oni preberu a zapisu pocet priloh, to ci to mas v poriadku nie je ich problem
potom by sa vsetci vyhovarali, ze " ved v podatelni mi povedali, ze to je ok", ved sa pozname nie?:D;)
zalobaba
21.11.09,21:53
a mam taky dojem, ze je tam v podatelni na dverach napisane nieco v tom zmysle, ze iba preberaju agendu a nie su opravnene sa k niecomu vyjadrovat ani kontrolovat ci mas vsetko, oni preberu a zapisu pocet priloh, to ci to mas v poriadku nie je ich problem
potom by sa vsetci vyhovarali, ze " ved v podatelni mi povedali, ze to je ok", ved sa pozname nie?:D;)

.....no veď práve - ja som v podateľni zažila ja veľmi "múdre" tety, ktoré "radili" a následne nešťastníkov pri preberaní odmietnutia alebo zistení, že vec bola tak "po....radená", že skončila nie u VSÚ ale u sudcu, ktorý samozrejme na zápis lehotu nemá :D tak len nech tam ten nápis pekne nechajú......
Economic
22.11.09,07:55
Odmietacku som nedostala, postu preberam 100%-ne, je to SRO-cka. Premenu z. imania na euro som este nerobila. Zda sa mi to cudne, ked pises do 5 dni. Co mam, prosim ta, podniknut?

Tak vada je, že nie je urobené Euro, je zákonom dané, že kým nie je premena neurobia inú zmenu. Presnú informáciu alebo radu Ti dajú nie múdre tety na podateľni, ale na informačnom oddelení pre verejnosť. Tu v BB sú veľmi ochotné pracovníčky.
wegamizi
22.11.09,12:13
Tak vada je, že nie je urobené Euro, je zákonom dané, že kým nie je premena neurobia inú zmenu. Presnú informáciu alebo radu Ti dajú nie múdre tety na podateľni, ale na informačnom oddelení pre verejnosť. Tu v BB sú veľmi ochotné pracovníčky.
Dakujem za konkretnu odpoved, budem konat podla tvojho doporucenia.
Economic
22.11.09,12:15
Dakujem za konkretnu odpoved, budem konat podla tvojho doporucenia. Vycitky z predchadzajucich odpovedi inych poradcov mi moc nepomozu.

Pod ktorý registrový súd spadá Tvoja spoločnosť ? Asi to nie je BB, pravda ? Nebuď smutná, vždy sa nájde riešenie. Ja mám s informačným oddelením iba dobrú skúsenosť. Tiež občas potrebujem poradiť. Napadá ma jedna vec, za predpokladu, že by Ti vrátili súdny poplatok, zobrať návrh na zápis zmien do OR späť, no s týmto zatiaľ nemám skúsenosť. No možno ma tu z porady nejaký právnik doplní, či to možné je, alebo doporučí vhodný postup.
wegamizi
22.11.09,12:32
Patrim do Bratislavy a to je hotova katastrofa. Volala som aj na infocentrum, oni nic nevedia, alebo nechcu. Skusim ist zajtra osobne.
Economic
22.11.09,13:45
Patrim do Bratislavy a to je hotova katastrofa. Volala som aj na infocentrum, oni nic nevedia, alebo nechcu. Skusim ist zajtra osobne.

Ak som sa na webe dobre dočítala, späťvzatie návrhu sa nepripúšťa. Moja predstava teda je taká, že OR Ti to mal odmietnuť, odôvodniť to, poučiť Ťa že prečo a Ty by si mala 15 dní na opravu a podanie námietok. No a v rámci tohto stále jedného a toho istého konania by sa doplnilo to Euro a mohlo by to prejsť. Takto by sa to dalo podľa mňa urobiť.
Economic
22.11.09,13:55
Patrim do Bratislavy a to je hotova katastrofa. Volala som aj na infocentrum, oni nic nevedia, alebo nechcu. Skusim ist zajtra osobne.


Ak to nie je odmietnuté, skús zistiť číslo konania a doplnili by sme to. To by nám pomohlo. Hlavne vedieť ako sa s tým vysporiadali a vedieť kam čo doplniť. Urobila by si aj nový návrh, poriešili by sme to.
wegamizi
22.11.09,16:44
Ak to nie je odmietnuté, skús zistiť číslo konania a doplnili by sme to. To by nám pomohlo. Hlavne vedieť ako sa s tým vysporiadali a vedieť kam čo doplniť. Urobila by si aj nový návrh, poriešili by sme to.
Dakujem pekne, zajtra vyzistim a ozvem sa. Budem povdacna za kazdulinku pomoc:)
zalobaba
22.11.09,17:47
Patrim do Bratislavy a to je hotova katastrofa. Volala som aj na infocentrum, oni nic nevedia, alebo nechcu. Skusim ist zajtra osobne.


V BA na infocentre ani nikde inde osobne radu nedostaneš. A posledné čo odporúčam, je radiť sa v BA na podateľni. ;) Mala si dostať výzvu na doplnenie ohľadne premeny na €.
wegamizi
22.11.09,20:21
V BA na infocentre ani nikde inde osobne radu nedostaneš. A posledné čo odporúčam, je radiť sa v BA na podateľni. ;) Mala si dostať výzvu na doplnenie ohľadne premeny na €.
Vsak to sa pytam, moze to trvat uz 70 dni? Viem, ze ta Bratislava ohladne informacii je katastrofalna, ale pokusim sa. Nadej zomiera posledna.
Ale, ked si zoberiete taku vec, ze " ofisaci " vedia co musime, ale nevedia, co musia oni. Dost mi to prekaza.
Economic
23.11.09,05:39
V BA na infocentre ani nikde inde osobne radu nedostaneš. A posledné čo odporúčam, je radiť sa v BA na podateľni. ;) Mala si dostať výzvu na doplnenie ohľadne premeny na €.

Určite by som všetkých pracovníkov informačného centra nehádzala do jedného vreca. Môžem potvrdiť, že existujú výnimky a pracovníci ochotní či pomôcť, a aj poradiť keď treba. Ja na BB registrový súd určite nemôžem dať dopustiť. Kiežby takých bolo viac. Asi by nám to pomohlo.
wegamizi
23.11.09,19:00
Určite by som všetkých pracovníkov informačného centra nehádzala do jedného vreca. Môžem potvrdiť, že existujú výnimky a pracovníci ochotní či pomôcť, a aj poradiť keď treba. Ja na BB registrový súd určite nemôžem dať dopustiť. Kiežby takých bolo viac. Asi by nám to pomohlo.
Tak to ti zavidim, ze sa mozes s takymto niecim pochvalit. Mat ludi, ktori su ochotni, trpezlivi a kompetentni na takomto mieste, tak kobuk dole. Zo srdca ti to doprajem.
mimotemyPoznam vsak ludi na Sprave katastra v BB, tak to je hotova katastrofa ( osobna skusenost ) To zase u nas su vzorom pre vsetkych.mimotemy
wegamizi
23.11.09,19:07
Ak to nie je odmietnuté, skús zistiť číslo konania a doplnili by sme to. To by nám pomohlo. Hlavne vedieť ako sa s tým vysporiadali a vedieť kam čo doplniť. Urobila by si aj nový návrh, poriešili by sme to.
Economic, tak som si to dnes urgovala a posielaju mi to spat, ze to treba doplnit.
Infocentrum telefony nebralo, podatelna nebrala, skusila som veducu infocentra a az ta sa o to postarala. Uz mi je to normalne smiesne, ako sa z malickosti stavaju velke veci.
Economic
24.11.09,05:22
Economic, tak som si to dnes urgovala a posielaju mi to spat, ze to treba doplnit.
Infocentrum telefony nebralo, podatelna nebrala, skusila som veducu infocentra a az ta sa o to postarala. Uz mi je to normalne smiesne, ako sa z malickosti stavaju velke veci.

No super ! Vidíš. Vrátia podanie, doplníme čo treba, chybu odstránime a bude to v poriadku. Netreba sa vzdávať.
wegamizi
24.11.09,12:03
No super ! Vidíš. Vrátia podanie, doplníme čo treba, chybu odstránime a bude to v poriadku. Netreba sa vzdávať.
Dakujem za ochotu, ak budem mat v rukach vyrozumenie, potom poprosim o radu, zatial pekny den.
Economic
24.11.09,12:43
Dakujem za ochotu, ak budem mat v rukach vyrozumenie, potom poprosim o radu, zatial pekny den.

Kľudne, hoci aj SS.
wegamizi
24.11.09,19:46
Kľudne, hoci aj SS.

O.K.;):)