Robert.Kovacs.sk
21.11.09,19:11
Dobry vecer neviem ci som na dobrej stranke ale chcel by som sa opytat mojho otca vcera pustili z protialkoholickeho liecenia z Hronoviec a tam mu pani primarka stanovila diagnozu demencia.Povedali my ze mu da papiere na 100% invaôidny dochodok cize papiere na to,lebo ma taky zdravotny stav,prepil si rozum bohuzial.Moja matka sa s nim pred rokom rozviedla,ale on si na to nepameta,kvoli zdravotnemu stavu a nechala byt na seba prepisat co mali.On teraz byva u mna inac by bol na ulici,chcem poradit chcem mu vybavit nejaky domov dochodcov alebo nejaky ustav kde by mohol byt lebo mne to praca moc nedovali starat sa o neho 24 hodin lebo on starostlivost potrebuje.neviete my poradit nejaky ustav alebo domov dochodcov kde nemusim dat 100000sk dopredu a platit 20000sk mesacne lebo tolko ani invalidny nebude mat a ja to nebudem vladzat mesacne doplacat.Prosim pomozte my,som bezradny.
kaco11
21.11.09,18:30
Otazka je,kde je aj volne. Ja bych podla miesta bydliska spravila 50 km kruh a cez net si najst a nasledne obvolat. Kde je lacnejsie su aj celkom pekne poradovniky. Kusok od bratislavy smer ds za báčom je v peknom prostredi takyto domov. Ceny neviem,ale stavali tam teraz samostatne bytove jednotky
arizona
21.11.09,19:12
Skús pozrieť nielen domovy dôchodcov, ale aj domovy sociálnych služieb. Na nete ,alebo v zlatých stránkach je toho veľa.

Škoda, že nepíšeš odkiaľ si, ľudia by Ti vedeli konkrétnejšie poradiť.

napr. http://www.zlatestranky.sk/firmy/abecedne-az/podrobne/D/67/1/
Robert.Kovacs.sk
21.11.09,19:33
dakujem a som z komarna takze by som chcel v okoli alebo v komarne
Andyke
21.11.09,20:29
krater
22.06.12,08:59
Chcela by som poradit ako vybavit domov dochodcov pripadne opatrovatelske centrum. V okoli SC. Aky je postup treba nejake papiere od lekara? Za kazdu radu dakujem!
arizona
22.06.12,10:16
Chcela by som poradit ako vybavit domov dochodcov pripadne opatrovatelske centrum. V okoli SC. Aky je postup treba nejake papiere od lekara? Za kazdu radu dakujem!
Podmienky prijatia do domovov su vsade takmer rovnake/mozu sa vsak prisposobovat konkretnemu zariadeniu/.
Najlepsie je ak sa s danym DD skontaktujes,zvacsa vsade maju socialnu pracovnicku, ktora vsetko vysvetli a poskytne potrebne tlaciva na vyplnenie.
O vhodnych zariadeniach v okoli vie casto poradit aj obvodny lekar.

/toto prikladam iba orientacne,ako pomocku,ale v zasade sa to moc nelisi v roznych domovoch/
Poskytovanie starostlivosti v Domove sociálnych služieb § 38
Poskytuje sa sociálna služba fyzickej osobe, ktorá je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby a jej stupeň odkázanosti je najmenej V. podľa prílohy č. 3 zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov, alebo fyzickej osobe, ktorá je nevidiaca alebo prakticky nevidiaca a jej stupeň odkázanosti je najmenej III. podľa prílohy č. 3 tohto zákona.
Postup pri prijímaní klientov do Domova dôchodcov- Zariadenia pre seniorov
* záujemca si musí podať Žiadosť o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu na príslušnom obecom alebo mestskom úrade v mieste trvalého bydliska
* podľa potreby skompletizuje žiadosti a tlačivá
* u záujemcu prebehne sociálne šetrenie, na základe ktorého mu bude stanovený stupeň sociálnej odkázanosti
* vypracovnaý posudok a rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu doručí žiadateľ do zariadenia, kde má záujem byť umiestnený a kde sa podpíše Zmluva o poskytovaní sociálnej služby a podľa možností zariadenia bude prijatý alebo zaradený do poradovníka čakateľov na sociálnu službu
* následne zariadenie podpíše Zmluvu o ekonomicky oprávnených nákladoch s príslušnou obcou alebo mestom kde má žiadateľ trvalý pobyt
Postup pri prijímaní klientov do Domova sociálnych služieb
* záujemca si musí podať Žiadosť o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu na VÚC BBSK
* podľa potreby skompletizuje žiadosti a tlačivá
* u záujemcu prebehne sociálne šetrenie, na základe ktorého mu bude stanovený stupeň sociálnej odkázanosti
* vypracovnaý posudok a rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu doručí do zariadenia, kde má záujem byť umiestnený a kde sa podpíše Zmluva o poskytovaní sociálnej služby a podľa možností zariadenia bude prijatý alebo zaradený do poradovníka čakateľov na sociálnu službu.

Pri prijatí do Domova dôchodcov a DSS je nevyhnutné priniesť
-osobné ošatenie (označené priezviskom a menom)
-lieky na jeden týždeň
-občiansky preukaz
-zdravotný záznam
-preukaz poistenca
-preukaz ZŤP (ak je vlastníkom)
- rozhodnutie zo sociálnej poisťovne o výške poberaného dôchdoku alebo dávok
-rozhodnutie súdu o určení opatrovníka (ak je občan pozbavený spôsobilosti pre právne úkony)
-rozhodnutie sociálnej poisťovne o určení osobitného príjemcu (ak je klientovi určený)
http://ddadss.sk/podmienky-prijatia
ladyrs
04.08.12,12:18
prosím,nepracuje niekto v DSS alebo na príslušnom odbore VUC kde sa vydávajú rozhodnutia o odkázanosti? Ide mi o to,že s pomermi v DSS kde je mama umiestnená,nie som spokojná a chcela by som ju umiestniť do iného DSS. Rozhodnutie o odkázanosti je odovzdané v DSS,kde je teraz a z toho druhého DSS tiež pýtajú rozhodnutie - aby bola žiadosť kompletná. Lenže z toho prvého mi rozhodnutie nechcú dať, že im to treba do spisu a z VUC mi vedia vydať len kópiu..... neviem sa s týmto pohnúť, potrebujem radu,ako to vyriešiť...
ďakujem
zalobaba
04.08.12,12:34
prosím,nepracuje niekto v DSS alebo na príslušnom odbore VUC kde sa vydávajú rozhodnutia o odkázanosti? Ide mi o to,že s pomermi v DSS kde je mama umiestnená,nie som spokojná a chcela by som ju umiestniť do iného DSS. Rozhodnutie o odkázanosti je odovzdané v DSS,kde je teraz a z toho druhého DSS tiež pýtajú rozhodnutie - aby bola žiadosť kompletná. Lenže z toho prvého mi rozhodnutie nechcú dať, že im to treba do spisu a z VUC mi vedia vydať len kópiu..... neviem sa s týmto pohnúť, potrebujem radu,ako to vyriešiť...
ďakujem


Originál Rozhodnutia o odkázanosti patrí tomu, koho sa to týka, príp. jeho zákonnému zástupcovi alebo splnomocnencovi, DSS má nárok iba na fotokópiu. Aktuálne som niečo podobné vybavovala v súvislosti so svokrou, takže viem, kde aký doklad patrí, trvaj na vydaní originálu rozhodnutia. Zriaďovateľom DSS je príslušný VÚC, ak ti nebude vyhovené, skús ich kontaktovať s týmto tvojim problémom.
ladyrs
04.08.12,13:10
ďakujem, veľmi si mi pomohla..... lebo v prvom momente nás napadlo aj to,že odznova začať vybavovať,ale som to zavrhla,však už jedno /celkom čerstvé/ rozhodnutie už má.... takže pôjdem za pánom riaditeľom,nech mi vydá to rozhodnutie.... nevieš mi náhodou povedať,kde by som našla odvolávku na to,že origoš rozhodnutia má mať oprávnená osoba?
zalobaba
04.08.12,14:16
ďakujem, veľmi si mi pomohla..... lebo v prvom momente nás napadlo aj to,že odznova začať vybavovať,ale som to zavrhla,však už jedno /celkom čerstvé/ rozhodnutie už má.... takže pôjdem za pánom riaditeľom,nech mi vydá to rozhodnutie.... nevieš mi náhodou povedať,kde by som našla odvolávku na to,že origoš rozhodnutia má mať oprávnená osoba?


...to neviem, ale je to logické. Alebo to skús z opačného konca a opýtaj sa riaditeľa DSS, kde je uvedené, že majú mať v spise klienta založený originál....
krater
13.08.12,20:22
Mozem sa ta spytat ako presne si pri vybavovani rozhodnutia o odkazanosti postupovala. Posudok od lekara je od obvodneho alebo moze byt prepustacia sprava z poslednej hospitalizacie? Lebo sa mi zda ze obvodna najmenej o zdravotnom stave vie :(
krater
27.09.12,16:43
Mohol by sa mi ozvat niekto kto vidi a rozumie sa do platenia za sluzby DSS? Mam par otazok a neviem na koho sa obratit?
DAKUJEM!
Katy a R
09.10.12,07:46
posuniem ..
krater
08.11.12,18:43
Vedel by mi niekto povedat aku ma skusenost s doplacanim za lieky pre seniorov umiestnenych v DS. Lieky vybera DS a nedoplatky hradi rodina ako sa to vycisluje a plati?
DAKUJEM!
buchač
08.11.12,19:23
Vedel by mi niekto povedat aku ma skusenost s doplacanim za lieky pre seniorov umiestnenych v DS. Lieky vybera DS a nedoplatky hradi rodina ako sa to vycisluje a plati?
DAKUJEM!
...nedoplatky ???
Skôr doplatky za lieky ...

Nuž platí všetko v plnej pálke ...čo sa liekov týka ...

DSS poskytuje :

1. pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby,
2. sociálne poradenstvo,
3. sociálna rehabilitácia,
4. ošetrovateľská starostlivosť,
5. ubytovanie,
6. stravovanie,
7. upratovanie, pranie, žehlenie a údržba bielizne a šatstva

Výšku úhrad za poskytované sociálne služby v zariadení upravuje Všeobecne záväzné nariadenie obce , ak je zriaďovateľ obec ...
Ak je to súkromné zariadenie , to je potom iná vec ...zvyčajne vyššie platby ...
V oboch prípadoch sa ale jednoznačne dopláca ...

Výška úhrady za upratovanie, pranie, žehlenie a údržbu bielizne a šatstva v DSS pri starostlivosti, ktorá sa poskytuje celoročne, na deň a občana je stanovená sadzbou podľa stupňa odkázanosti fyzickej osoby na pomoc inej fyzickej osoby podľa prílohy č. 3 zákona č. 448/2008 o sociálnych službách .


P.S.:
...je to ale všetko kua drahé ......
arizona
08.11.12,19:36
Vedel by mi niekto povedat aku ma skusenost s doplacanim za lieky pre seniorov umiestnenych v DS. Lieky vybera DS a nedoplatky hradi rodina ako sa to vycisluje a plati?
DAKUJEM!
Lieky,ktore klient pravidelne uziva,dava predpisovat a prinasa rodina. Niektore Domovy ponukaju moznost, ze lieky zabezpecia oni a platia ich z penazi "depozitu" ktory rodina vlozila na klientove meno v pokladni domova.
buchač
08.11.12,19:54
...nedoplatky ???
Skôr doplatky za lieky ...

Nuž platí všetko v plnej pálke ...čo sa liekov týka ...



Doplním :

Iné je to v hospicoch .... samozrejme , aj tu záleží od zriaďovateľa...
Svokra bola v štátnom...lieky boli hradené poisťovňou ...
Ale všetky ostatné náležitosti ohľadom poskytovania služieb boli už o tom doplácaní ...
krater
08.11.12,22:03
ano myslim doplatky...ja viem ze to hradi rodina ale akou formou lebo som sa rozpravala s inou babkou a ta mi zavalila ze od jej dcery chceli 200€ na lieky? To ma sokovalo z coho vychadza ta suma ja presne viem kolko sme za lieky doplacali...ja som myslela ze oni mi budu davat recepty a ja budem vyberat a nosit im lieky ale pri prijati nam zobrali obciansky preukaz a karticku poistenca...
buchač
09.11.12,03:20
ano myslim doplatky...ja viem ze to hradi rodina ale akou formou lebo som sa rozpravala s inou babkou a ta mi zavalila ze od jej dcery chceli 200€ na lieky? To ma sokovalo z coho vychadza ta suma ja presne viem kolko sme za lieky doplacali...ja som myslela ze oni mi budu davat recepty a ja budem vyberat a nosit im lieky ale pri prijati nam zobrali obciansky preukaz a karticku poistenca...

.....jééééžiškové husličky .....a si Ty normál ?????????

Jedna babka povedala ...


Nemysli , ale pýtaj sa .....lež nie na Porade , ale v príslušnom DSS...

Zvyšok je nepodstatný ( teda , pre mňa ) ... aj keby sa dalo polemizovať .....


....a ozaj OP a KP vám nevzali , ale ste odovzdali z patričných dôvodov...
arizona
09.11.12,05:57
stacilo sa spytat za co je ta suma a ziadat presne vyuctovanie. Mozno si zauctovali okrem liekov aj za sluzby...
krater
09.11.12,08:36
ako nie som normal len ty si prudko inteligentny cez klavesnicu! nechapem ked nevies poradit tak nekomentuj..pytam sa vsade a chystam sa v DS len chcem vsetky mozne info a porada mi zatial vzdy poradila aj bez stanovenia mojej "diagnozy"!
misoft
09.11.12,11:32
ale pri prijati nam zobrali obciansky preukaz a karticku poistenca...
.....a ty si to dovolil? Veď to nie je majetok DSS. OP je dokladom totožnosti a nesmie sa dávať ako záloh, alebo niekam do úschovy, preukaz poistenca je majetkom poisťovne prepožičaný poistencovi a musí ho mať pri sebe.
Už si mal tam vyvolať "občiansku vojnu" - hlásiť všade, kde sa dá, ako oni s dokladmi nakladajú. A čo na to zákon na ochranu osobných údajov? Veď oni takto môžu rôzne machinácie robiť.
krater
09.11.12,16:31
bolo mi povedane ze standardne beru doklady do svojej uschovy viacere DS
buchač
09.11.12,18:35
krater 9 Hours Ago #25591

ako nie som normal len ty si prudko inteligentny cez klavesnicu! nechapem ked nevies poradit tak nekomentuj..pytam sa vsade a chystam sa v DS len chcem vsetky mozne info a porada mi zatial vzdy poradila aj bez stanovenia mojej "diagnozy"!


...kráterko .......vždy budem inteligentnejší ...VŽDY !!!!

Keďže si nepochopila z tých mojích príspevkov , nuž vysvetlím ....a čítaj pozorne a nie iba to , čo sa Ti hodí alebo páči ...


Svokre som vybavoval a aj vybavil DSS ...
Keďže sa jej stav zhoršil až natoľko , nuž som vybavil hospic ...
Aj o poslednú inštanciu som sa postaral....teda z manželkou ....
Len zo skúsenosti vravím !!!!!!!!

Takže kto je za prudkého ???
Ja , čo som prekonal tortúry úradného šimla ... alebo Ty , ktorá mi do inteligentov kladie ... alebo len pindá ???

" Diagnózu " má každý tú svoju ...........či ?????

P.S.:
....kua , serú ma takí exoti/tky......
BXLmiami
10.11.12,03:30
.....a ty si to dovolil? Veď to nie je majetok DSS. OP je dokladom totožnosti a nesmie sa dávať ako záloh, alebo niekam do úschovy, preukaz poistenca je majetkom poisťovne prepožičaný poistencovi a musí ho mať pri sebe.
Už si mal tam vyvolať "občiansku vojnu" - hlásiť všade, kde sa dá, ako oni s dokladmi nakladajú. A čo na to zákon na ochranu osobných údajov? Veď oni takto môžu rôzne machinácie robiť.
Nezabudol si náhodou,že ten starý človek je samostatná jednotka a je svojprávny?Bude bývať v Domove a doklady potrebuje mať so sebou a nie pri rodine.To už je jedno či to dá do uschovy ekonomke domova alebo bude mať v šupli,ale ako si správne napísal,musí ho mať pri sebe.
hubatá
10.11.12,05:28
Myslím že klasické domovy dôchodcov už neexistujú, sú len drahé penzióny, ktorý si ty nemôžeš dovoliť. Je však veľa nezamestnaných žien v tvojom okolí alebo ešte vitálnych dôchodkýň, ktoré by si radi troška privyrobili. Myslím že by si dokázal nájsť na inzerát nejakú opatrovateľku s tým že by dochádzala domov k tebe, alebo by si otca odviezol k nej ako do škôlky.
Východisko vidím aj nájsť si ženu (muža) na dedine kde by takáto opatera mohla byť ešte lacnejšia.
buchač
10.11.12,06:35
Myslím že klasické domovy dôchodcov už neexistujú, sú len drahé penzióny, ktorý si ty nemôžeš dovoliť. Je však veľa nezamestnaných žien v tvojom okolí alebo ešte vitálnych dôchodkýň, ktoré by si radi troška privyrobili. Myslím že by si dokázal nájsť na inzerát nejakú opatrovateľku s tým že by dochádzala domov k tebe, alebo by si otca odviezol k nej ako do škôlky.
Východisko vidím aj nájsť si ženu (muža) na dedine kde by takáto opatera mohla byť ešte lacnejšia.

Myslím - ba dokonca viem , že zle myslíš .....
No s tými doplatkami je to aj tak jedno ...
Ide o to , že podľa novely zákona http://ekonomika.sme.sk/c/6307180/domovy-pre-seniorov-musia-zvysit-ceny-zakon-to-kaze.html aj tie " klasické " mestské zvýšili úhrady ...
Svokra mala vybavený DSS ...úhrada na mesiac ???...500 € :mad:
Hospic ...????.....300 € ...

Tie súkromné sa šplhajú ( slovníkom hypermarketov ) v sumách OD tých 600/700 € vyššie...

Opatrovateľka ..???......nuž hubatá vedz , že ani to nie je lacná záležitosť ....
Matika ( počty nepustia ) ...
Vezmi si cca 10 hodinovú starostlivosť .
Na jednu hodinu rátaj minimálne 3 € ....MINIMUM ......bežne sa ale 5-6 € berie ...
30 € na jeden deň ...na mesiac pri tých 20 dňoch sa dopočítaš k sume 600 €.......

Ty vidíš východisko na dedine , no ja vidím v týchto súvislostiach iba prázdnejšiu peňaženku osôb , ktorých sa to dotýka....
misoft
10.11.12,09:53
Nezabudol si náhodou,že ten starý človek je samostatná jednotka a je svojprávny?Bude bývať v Domove a doklady potrebuje mať so sebou a nie pri rodine.To už je jedno či to dá do uschovy ekonomke domova alebo bude mať v šupli,ale ako si správne napísal,musí ho mať pri sebe.
Nezabudol. Ale! Nezabudli na to aj DSS? Veď ten starý človek tiež niekedy chodí aj von na prechádzky, medzi ľudí - a ako pôjde bez dokladov, ktoré sú "uzamknuté" v trezore DSS? Čo ak sa mu niečo náhodou stane vonku a nemá pri sebe žiadny doklad? Čo potom?
Katy a R
10.11.12,09:59
Nezabudol. Ale! Nezabudli na to aj DSS? Veď ten starý človek tiež niekedy chodí aj von na prechádzky, medzi ľudí - a ako pôjde bez dokladov, ktoré sú "uzamknuté" v trezore DSS? Čo ak sa mu niečo náhodou stane vonku a nemá pri sebe žiadny doklad? Čo potom?
však mu ich normálne dajú do ruky - prečo by mal chodiť bez dokladov :confused:
krater
10.11.12,12:23
Buchac: moja odpoved bola na tvoje pomenovanie si normaaaalna??? ako pozri si spatne tvoj prispevok nehovorim ze neporadis ale je to ako prispevok schizofrenika same bodky otazniky vykricniky...??? ;) prudke slova utocne pomenovania ako keby sme husi spolu pasli.
Hubata: ja uz neriesim opatrovanie to mam vdaka Bohu vyriesene mna len zaujimali postrehy aj z inych DS popripade skusenosti raz mozno pride niekto koho bude zaujimat to iste a nemusi sa pytat len precita..
Misoft: my mame leziaceho takze uz tak vela s dokladmi nenachodi su mu tak na dve veci ale mna to zaujimalo skor by ich zamotal ten stary clovek kedze aj tak stale nieco hlada...
Ale aj tak vsetkym velka vdaka za postrehy aj zaujem si velmi cenim ;)
Indeed
10.11.12,12:50
dpdkomarno@stonline.sk

Nyugdijasok otthona,

035/773 2696
wagner
10.11.12,13:35
Myslím že klasické domovy dôchodcov už neexistujú, sú len drahé penzióny, ktorý si ty nemôžeš dovoliť. Je však veľa nezamestnaných žien v tvojom okolí alebo ešte vitálnych dôchodkýň, ktoré by si radi troška privyrobili. Myslím že by si dokázal nájsť na inzerát nejakú opatrovateľku s tým že by dochádzala domov k tebe, alebo by si otca odviezol k nej ako do škôlky.
Východisko vidím aj nájsť si ženu (muža) na dedine kde by takáto opatera mohla byť ešte lacnejšia.

Ale existujú aj klasické domovy dôchodcov a patria pod samosprávne kraje. U nás v okrese boli minimálne len čo som ja vedela tri. Dokonca dva v jednej obci. Ale najprv zrušili jeden, potom aj druhý. Ten jeden ešte funguje. Tiež súkromný penzion funguje. Je tam zriadené aj oddelenie pre dlhodobo chorých a zdravotná poisťovňa tam zvykne posielať ľudí na krátky čas.( dva- tri týždne)Aj väčšiu časť nákladov preplatí. Inak ceny sa tam pohybujú tak 600 - 700€. Inak je to pekná budova(bola som tam na voľby s urnou), preto viem aj tieto podrobnosti.
arizona
10.11.12,15:39
Nezabudol. Ale! Nezabudli na to aj DSS? Veď ten starý človek tiež niekedy chodí aj von na prechádzky, medzi ľudí - a ako pôjde bez dokladov, ktoré sú "uzamknuté" v trezore DSS? Čo ak sa mu niečo náhodou stane vonku a nemá pri sebe žiadny doklad? Čo potom?
Misoft,uvazujes logicky,ale...
poznam domovy dochodcov,domovy soc. sluzieb aj podobne zariadenia.
Ver, ze poplatky su na slovenske pomery velmi nehorazne,malokto si ich dovoli platit. Takze dokedy je starcek, ci starka ako tak pri rozume a vladze chodit, tak ich do domova nedaju.
Realita je taka, ze na cca 100 ludi v domovoch pripadaju tak max. 3-4 ludia, co chodia samostatne na prechadzky mimo domova a ten OP potrebuju.

Ale vacsinou si ich aj "chorejsi"klienti nechavaju vo svojich osobnych veciach, v kabelkach a pod. Ak sa rodina obava, ze klient kvoli tdr. stavu nemoze mat doklady pri sebe, kazdy domov by mal ponukat moznost odlozit cenne veci do trezoru,alebo u urcenej pracovnicky.
wagner
10.11.12,15:48
A ešte doplním - súkromný je aj v susednej dedine. Bola som tam asi v roku 2006. Oni požadujú najprv zložiť vtedy v korunách 30 tisíc korún. Teraz berú tisíc €. Najprv vlož ako pozornosť a zabudni, že si im niečo daroval. Bez toho tam neumiestnia
Katy a R
10.11.12,17:11
Treba si najskôr overiť fakty..:) jednotlivé domovy mali aj zmluvy zverejnené na svojch stránkach. Viem, že teraz sa prísnejšie posudzuje odkázanosť - takže poradovníky (čo bol asi najväčší problém) sa trošku preriedili.
Samozrejme - ceny určite dole nepôjdu - ale ak rodina nie je schopná sama sa postarať o svojho príslušníka - tak ..
Asi najlepšie je pozisťovať na stránke VUC - tam sú všetky zariadenia - aj konkrétne ceny, aj podmienky ..
tuto niečo http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=domovy%20d%C3%B4chodcov&source=web&cd=10&cad=rja&ved=0CIYBEBYwCQ&url=http%3A%2F%2Fwww.employment.gov.sk%2Fako-to-bude-s-platenim-za-domovy-pre-seniorov.html&ei=WJSeUL7rKsfKswazv4HgAw&usg=AFQjCNEhL7nXZVKeuU1BkbVIs37Gv2pvaA
tuto ceny - ale staršie http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=domovy%20d%C3%B4chodcov&source=web&cd=4&cad=rja&ved=0CFgQFjAD&url=http%3A%2F%2Fpeniaze.pravda.sk%2Fdochodok%2Fcl anok%2F21032-ceny-v-domovoch-dochodcov%2F&ei=WJSeUL7rKsfKswazv4HgAw&usg=AFQjCNFNCuoqQDsmfai8D3uaOXnep9tCXw

jedna známa (mamkina kamarátka) v roku 2011 platila 205 eur napríklad (sama bývala v takej mini-izbičke), viem to aj od nej - a našla som to na stránke konkrétneho domova - takže doporučujem popozerať www stránky domovov dôchodcov!
wagner
10.11.12,20:12
Ale pokiaľ viem, bežne nemajú OP pacientov sestričky.Ten si musia pýtať vopred, v sobotu alebo v nedeľu nie je šanca(skúsenosť z volieb)
wagner
10.11.12,20:13
Takže misoft má pravdu - sú v trezore- sestričky majú iba kópie pre strýčka náhodu. Tú kópiu mu dajú.
rokino
13.11.12,16:59
presne tak, daj si do googla vyhladat konkretne domovy dochodcov
krater
02.02.14,13:55
Mohol by sa mi niekto vyjadrit k otazke? Ma pravo skukromny prevadzkovatel Domova seniorov vypinat kurenie v tychto minusovych teplotach? Konkretne sa vypne kurenie o 20:00 a zapinaju az rano o 6:00 v izbach samozrejme vyrazne klesne teplota a starkym je zima. Nechapem to lebo toto nie je tepmerovanie skor ide o usporu aby nemusel vykurovat a mat vyssie naklady na kurenie!
arizona
02.02.14,18:51
Mohol by sa mi niekto vyjadrit k otazke? Ma pravo skukromny prevadzkovatel Domova seniorov vypinat kurenie v tychto minusovych teplotach? Konkretne sa vypne kurenie o 20:00 a zapinaju az rano o 6:00 v izbach samozrejme vyrazne klesne teplota a starkym je zima. Nechapem to lebo toto nie je tepmerovanie skor ide o usporu aby nemusel vykurovat a mat vyssie naklady na kurenie!
Ci ma pravo? Hmm,asi ano...kto mu to zakaze?
Stazovat sa mozete jedine u majitela,ci zodpovedneho pracovnika. Ked vas bude viac stazovatelov, ktori pohrozite odchodom klientov,ci medializaciou,tak mozno zacne riesit.

...poznam jeden DD, kde sa davalo jedlo 3x denne, polovicne porcie,aby sa usetrilo.Az ked zacali hufne odchadzat klienti a zamestnanci, zacal sa tym prevadzovatel zaoberat.

Neviem presne o aky DD sa jedna v tvojom pripade,kto ho spravuje a pod. Ale skus sa informovat o moznostiach na VUC-socialne,alebo zdravotne odd.
Peggynka
03.02.14,06:43
Mohol by sa mi niekto vyjadrit k otazke? Ma pravo skukromny prevadzkovatel Domova seniorov vypinat kurenie v tychto minusovych teplotach? Konkretne sa vypne kurenie o 20:00 a zapinaju az rano o 6:00 v izbach samozrejme vyrazne klesne teplota a starkym je zima. Nechapem to lebo toto nie je tepmerovanie skor ide o usporu aby nemusel vykurovat a mat vyssie naklady na kurenie!
Na toto existujú zákony a vyhlášky:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-259
A čo sa týka tohto problému,treba dať podnet na kontrolu na príslušné orgány,pokiaľ je to súkromné zariadenie (môže dostávať dotáciu od VÚC),tak VÚC,obec,hygiena a od 3.10.2013 by malo na týchto zariadeniach vykonávať kontrolu aj ministerstvo práce,soc. vecí a rodiny.Treba napísať jeden podnet a poslať aj na tieto inštitúcie.