vulxy
21.11.09,20:36
zdar,vie mi niekto poradit ci sa pri tapetovani natiera lepidlom aj stena alebo iba tapeta,na lepidle nie je nic o tom iba v akom pomere zamiesat a tapety su obycajne papierove vdaka
Tara1
21.11.09,19:46
Záleží na podklade na ktorý ideš lepiť..keď som ja tapetovala, tak som natierala len tapety..ak je podklad omietka, je dobre natrieť aj stenu .. a rada z vlastnej skúsenosti, keď som natierala len tapetu tak pri odstraňovaní išli tapety pekne dole.
Paula
21.11.09,19:53
Alebo, alebo. Nie je potrebné natierať oboje. Nastrihanú tapetu rýchlo prerolujem vo vode vo vani a postavím do vedra. Nie je premočená, tak akurátne vlhká a kým natriem pás steny, prebytočná voda z nej stečie. Kedysi som natierala tapetu lepidlom, ale vtedy sa mi s ňou nešikovnejšie manipulovalo a aj času viac zabralo.
vulxy
21.11.09,20:10
Alebo, alebo. Nie je potrebné natierať oboje. Nastrihanú tapetu rýchlo prerolujem vo vode vo vani a postavím do vedra. Nie je premočená, tak akurátne vlhká a kým natriem pás steny, prebytočná voda z nej stečie. Kedysi som natierala tapetu lepidlom, ale vtedy sa mi s ňou nešikovnejšie manipulovalo a aj času viac zabralo.

tak tuto technologiu :Dsom nepoznal,ked som spravne pochopil tak len navlhcit tapety a natierat stenu?a ked je na stene stara farba tiez tak?
totiz v jednej miestnosti som dal novu omietku a v druhej som len poopravoval stenu,samozrejme som vsetko natrel penetrakom
Paula
21.11.09,20:14
Aha, tak to Ti asi poradí niekto iný. Ja som na omietnutú stenu nikdy netapetovala.
alla66
21.11.09,20:25
zdar,vie mi niekto poradit ci sa pri tapetovani natiera lepidlom aj stena alebo iba tapeta,na lepidle nie je nic o tom iba v akom pomere zamiesat a tapety su obycajne papierove vdaka

mimotemyNechcem sa ťa doktnúť;) prečo chceš tapetovať, keď si dal čerstvú omietku? nie je to škoda? Namaľuj si izbu a nebudeš mať v budúcnosti prácu so strhávaním tapiet. Dodnes si pamätám, ako sme pracne odstraňovali tapety v činžiaku. Tapetovanie je tiež fuška:)
vulxy
21.11.09,22:43
ide vlastne o chodbu a WC a nie vsetko len tak do vysky110cm ,mal som to malovane predtym a vyzeralo hrozne hlavne chodba,tak reku skusim tapety,ale mozno to nebol moj najlepsi napad:)
Tara1
21.11.09,22:47
ide vlastne o chodbu a WC a nie vsetko len tak do vysky110cm ,mal som to malovane predtym a vyzeralo hrozne hlavne chodba,tak reku skusim tapety,ale mozno to nebol moj najlepsi napad:)
a možno áno..už som niečo podobné videla, hore to bolo akože ukončené takou papierovou listelou a vyzeralo to celkom pekne
220870
22.11.09,08:36
Pozrite si archív príbehov ,je tam veľa zaujímavých nápadov.
http://www.rtl2.de/20296.html