jolly7575
21.11.09,21:07
dobry vecer prajem pred par hodinami sme sa vratili z dovolenky z nemenovaneho hotela na slovensku. Chcela by som vas poprosit o vas nazor na to co mozeme ocakavat a co sa malo konat. Rano nas zobudil prevadzkar hotela s tym,že či nám niečo nechýba pretože vraj v hoteli bola "návšteva"
Po kontrole sme zistili, že nám zmizla video kamera, prenosný dvd prehrávač, mobilný telefón, peňaženka, bižutéria. Návštevníci sa dostali do izby cez zatvorený balkón, boli tam stopy po vypáčení. Prišla polícia, prezerali izbu, spísali zoznam vecí a zobrali nám odtlačky prstov. Nám, iným hosťom nie. V hoteli bola banda výrastkov, vobec im neprezreli izby, vraj nato je potrebný súdny príkaz, bez neho nemozu urobit nic. Sme si istý že to bol jedine niekto z hotela, balkóny sú riešené tak, že sa dá prechádzat z balkona na balkon aj 10 izieb naraz. Personal sa choval že oni nic, sa nam všetci vyhybali a policajti povedali, že veci uvidíme len ked ich niekto da do zalozne. Odchazali sme samozrejme predcasne, s tym že nám velkoryso vrátia bez storno poplatku peniaze sa dni co sme mali dopredu zaplatene / 1 den / že odchádzame skor. Odchádzali sme sklamaní a nastvaní že naše veci sú možno o pár izieb dalej a my s tým nemozeme nic urobit. Cize kludne hocikto kto vykrada izby to moze robit aj nadalej, pretože ani personal ani policia nie je kompetentná uzavriet hotel a presacovat izby, máte niekto podobnú skúsenost? Ako ste to riešili? dakujem, ale sme zúfalí.........................
DanielaSL
21.11.09,20:16
Asi najlepšie nám všetkým pomôžeš tým, že pomenuješ ten hotel.... a inak mi je to ľúto, že ti niekto takto pokazil dovolenku.
wegamizi
21.11.09,20:22
Mala som skusenosti s vykradnutim mojej prevadzky. Je to ine, ako v hoteli, ale skoda, ze ste netrvali na tom, aby policajti pouzili psov na vyhladavanie stop. Mozno by sa vec inac otocila. Vies, policajti za nas nebudu rozmyslat, musime prave my vediet, na co mame pravo a dozadovat sa toho. Skus sa opytat vedenia hotela, ci hotel nebol poisteny pre ochranu turistov v takychto pripadoch. Tam by sa dala zmiernit vyska skody.
jolly7575
21.11.09,20:27
dakujem za rady, chceli sme psovod, ale povedali že to neni v ich kompetencii bez sudneho prikazu ani pes, a hotel je poisteny sme sa informovali ale hned nas odbili že nemame dokaz co nam odcudzili, tak neviem asi treba nosit dohotela kompletny zoznam veci cosi clovek berie so sebou a hned pri prichode nech to recepcny skontroluje a tak nech vas ubytuje.......................................
Jana2004
21.11.09,20:53
Máte nárok na úhradu škody od hotela. V zmysle Občianskeho zákonníka §754-759, s odvolaním na §433 Zodpovednosť za škodu spôsobenú na vnesených alebo odložených veciach prevádzkovateľ poskytujúci ubytovacie služby zodpovedá za škodu na veciach, ktoré boli ubytovanými fyzickými osobami alebo pre ne vnesené, ibaže by ku škode došlo aj inak. Vnesené sú veci, ktoré boli prinesené do priestorov, ktoré boli vyhradené na ubytovanie alebo uloženie vecí .....
§436 - Právo na náhradu škody sa musí uplatniť u prevádzkovateľa bez zbytočného odkladu. Právo zanikne, ak sa neuplatnilo najneskôr pätnásteho dňa po dni, keď sa poškodený o škode dozvedel.

Samozrejme treba si §433-437 a 754-759 prečítať a postupovať v zmysle ich znení. Len treba rýchlo konať.
jolly7575
21.11.09,20:57
Dakujem hned to prestudujeme,este raz vdaka
osky
25.11.09,07:03
zalezi to aj na tom ,kolko hviezdickovy hotel je to-podla toho mate narok na nahradu skody,prip.ak ide o male veci poskodene personalom/-musia kupit nove,alebo dat to opravit /sperky,licidla,oblecenie..../na hotelove naklady,prip.vyrovnat skodu financne..... a pod.
ja osobne by som na Vasom mieste este nehadzala flintu do zita,obratte sa na vyssie urady a informujte sa na co mate narok a domahajte sa ho!!!!tym ze vam hotel ani z casti nezlavil cenu alebo neuhradil skodu,pochybil!!!!a co sa tyka tych osobnych veci-ak na izbe nie je trezor,kde sa to da zamknut,ano,je lepsie hned pri ubytovani spisat zoznam takychto predmetov,ktory podpisete Vy i prevadzkar hotela a tento potom sluzi ako doklad v takom pripade ako je Vas.
drzim palce,nech sa vam to aspon z casti vrati.
jolly7575
30.11.09,17:00
dobry den presiel týžden a z hotela sa nám na našu výzvu vobec neozvali....................................
Zoltán Kovács
30.11.09,17:08
Podľa mňa sa to malo riešiť s trestným oznámením.
Aňa
30.11.09,17:16
Pracovala som v hoteli a keď sa niečo také vyskytlo hneď sa zavolala polícia a riešilo sa to touto cestou. Mali sme prípad, kde hostia robili výtržnosti, z izby vyhadzovali spodné prádlo, rozbíjali majetok, tak jednoznačne sa volala polícia.