nastenka27
21.11.09,23:09
Chcela by som velmi pekne poprosit o radu. Nastupila som po rodicovskej dovolenke do prace a nakolko sa v nasej organizacii kratili platy zamestnancov kvoli krize o 20 %, dali mi podpisat dodatok k zmluve. Na dodatku je uvedena dojednana hruba mzda mensia ako je minimalna mzda pre pracovne zaradenie do 3 triedy, cize 1,4 nasobok minimalnej mzdy. Mozem mat na zmluve uvedenu nizsiu mzdu ako je minimalna aj ked zamestnatel doplati rozdiel do minimalnej mzdy? Este jedna otazocka. Nastupila som na miesto kolegyne (kolegyna dala vypoved). Pred nastupom na matersku dovolenku sme mali obe rovnake pracovne zaradenie, vykonavali rovnaku pracu a mali rovnaky plat. Po nastupe do prace po RD vsak rozdiel medzi mojim platom a platom kolegyne, ktora mesiac po mojom nastupe z prace odisla, je viac ako 7 tisic Sk ( 232,- EUR). Podotykam, ze nadalej vykonavam rovnaku pracu ako pred nastupom na MD a rovnaku ako vykonavala moja kolegyna, kedze som nastupila na jej miesto. Podla Boha pravdy by som mala mat rovnaky plat ako kolegyna, je to niekde stanovene zakonom?
Dakujem za odpovede.