hempy
04.09.05,13:10
Nejaké skúsenosti už s Haccp mám, lebo prednedávnom som otváral bufet, no teraz otváram jedáleň so závodným stravovaním a potrebujem poradiť, čo všetko navyše by som tam mal ešte napísať . Potrebujem napísať ako budem pripravovať každé jedlo alebo mám rozpísať múčniky, šaláty, polievky alebo stačí to nejako zhrnúť....,tepelná úprava jednotlivých jedál, skladovanie, vydávanie, chladenie , odber vzoriek ako sa odoberajú a skladujú?....Potreboval by som nejakú štruktúru, obsah Haccp pre závodné stravovanie.
Za odpoveď ďakujem.
lenkak
04.09.05,17:44
Potrebuješ zvlášť porozpisovať jedenotlivé jedlá, ak budú niektoré rovnaké, len nejakú prísadu budú mať odlišnú, tak tie môžeš zhrnúť na jeden základ a potom popripisovať ďalšie prídavné suroviny. Ak vyrábaš ty tie polievky, múčniky a šaláty, treba ich rozpíšať zvlášť, a porozdeľovať na výrobky robené studenou cestou, a výrobky pripracované tepelnou úpravou.
Odporúčam Ti Potranovinový kódex, I-III časť, z tho I ak si HACCP robil tak ten poznáš, tam sú základné popisy ohľdom zamestnancov, a kto môže vykonávať túto činnosť, potravinárske minimum, II časť sa týka priamo výroby - hlavne mikrobiologické požiadavky na dané suroviny, a v III časti je to také základné zhrnutie.