riaditel
22.11.09,09:46
V 01/2009 nastúpila na našu školu na zastupovanie MD kvalifikovaná učiteľka bez akejkoľvek pedagogickej praxe. (Po skončení VŠ v školstve nepôsobila)
V súvislosti so zákonom o PP by ma byť zaradená ako samostatný pedagogický zamestnanec, lebo pracovný pomer mala uzatvorený pred 30.06.2009, teda do 10. PT
Je to správne ??????
susann2
22.11.09,10:11
V 01/2009 nastúpila na našu školu na zastupovanie MD kvalifikovaná učiteľka bez akejkoľvek pedagogickej praxe. (Po skončení VŠ v školstve nepôsobila)
V súvislosti so zákonom o PP by ma byť zaradená ako samostatný pedagogický zamestnanec, lebo pracovný pomer mala uzatvorený pred 30.06.2009, teda do 10. PT
Je to správne ??????
Ano.
Sabadka
23.11.09,06:16
V 01/2009 nastúpila na našu školu na zastupovanie MD kvalifikovaná učiteľka bez akejkoľvek pedagogickej praxe. (Po skončení VŠ v školstve nepôsobila)
V súvislosti so zákonom o PP by ma byť zaradená ako samostatný pedagogický zamestnanec, lebo pracovný pomer mala uzatvorený pred 30.06.2009, teda do 10. PT
Je to správne ??????

Ano, zo zákona má nárok na tú 10 PT, lenže zase z druhého pohľadu, keď si ju prijímal bez akejkoľvewk praxe, musíš u nej vykonať uvádzanie do praxe, ak učí teraz 1 x tak je začínajúca učiteľka. Jednoducho zákon znovu nepočítal s takým niečím, že môže byť učiteľ prijatý do pracovného pomeru aj počas školského roku. Ale ja by som ju osobne tiež zaradila do 10 PT zákon tým neporušíš.
Vebi34
24.11.09,20:44
V 01/2009 nastúpila na našu školu na zastupovanie MD kvalifikovaná učiteľka bez akejkoľvek pedagogickej praxe. (Po skončení VŠ v školstve nepôsobila)
V súvislosti so zákonom o PP by ma byť zaradená ako samostatný pedagogický zamestnanec, lebo pracovný pomer mala uzatvorený pred 30.06.2009, teda do 10. PT
Je to správne ??????
Ale nemá odpracovaných 365dní k danému dátumu, tak je začínajúci učiteľ.
susann2
25.11.09,05:20
Ale nemá odpracovaných 365dní k danému dátumu, tak je začínajúci učiteľ.
§ 62 ods. 10 zákona 317/2009
(10) Pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec,
ktorý uzatvoril pracovný pomer na výkon pedagogickej
činnosti alebo odbornej činnosti po 30. júni
2009 a má menej ako jeden rok pedagogickej praxe alebo
odbornej praxe, sa od 1. novembra 2009 zaradí do
kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec
alebo začínajúci odborný zamestnanec.

Mne z tohoto § vychádza, že pedagóg prijatý pred 30.6.2009, bez ohľadu na to koľko má práxe, je zaradený ako samostatný pedagóg.
Sabadka
25.11.09,05:46
§ 62 ods. 10 zákona 317/2009
(10) Pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec,
ktorý uzatvoril pracovný pomer na výkon pedagogickej
činnosti alebo odbornej činnosti po 30. júni
2009 a má menej ako jeden rok pedagogickej praxe alebo
odbornej praxe, sa od 1. novembra 2009 zaradí do
kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec
alebo začínajúci odborný zamestnanec.

Mne z tohoto § vychádza, že pedagóg prijatý pred 30.6.2009, bez ohľadu na to koľko má práxe, je zaradený ako samostatný pedagóg.

A zase tu máme dva názory na jednu a tú istú vec a dovolím si tvrdiť, že obidva sú správne, pretože áno ak nezapadá do § 62 ods. 10 tak a nezapadá, pretože PP bol uzavretý pred 30.6.2009 takže má byť zaradená ako samostatná.

Na druhej strane nastúpila bez praxe, čiže od januára bola začínajúca. Stihla ukončiť uvádzanie do praxe za 6 mesiacov? Ak sa na to pozeráme z tejto stránky tak je začínajúca.

No a je na riaditeľoch aby sa rozhodli správne.:D:D:D:D
Vebi34
26.11.09,20:32
A zase tu máme dva názory na jednu a tú istú vec a dovolím si tvrdiť, že obidva sú správne, pretože áno ak nezapadá do § 62 ods. 10 tak a nezapadá, pretože PP bol uzavretý pred 30.6.2009 takže má byť zaradená ako samostatná.

Na druhej strane nastúpila bez praxe, čiže od januára bola začínajúca. Stihla ukončiť uvádzanie do praxe za 6 mesiacov? Ak sa na to pozeráme z tejto stránky tak je začínajúca.

No a je na riaditeľoch aby sa rozhodli správne.:D:D:D:D
Nie je tam presná citácia toho zákona. Treba si všimnúť ,,okrem pedagogického zamestnanca" v 9. Týka sa jej aj táto časť, lebo mala pracovnú zmluvu uzavretú pred 30.júnom.
(9) Pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec,
ktorý uzatvoril pracovný pomer na výkon pedagogickej
činnosti alebo odbornej činnosti najneskôr 30.
júna 2009, okrem pedagogického zamestnanca a odborného
zamestnanca podľa odsekov 7 a 8, sa od 1. novembra
2009 zaradí do kariérového stupňa samostatný
pedagogický zamestnanec alebo samostatný odborný
zamestnanec.
Sabadka
27.11.09,05:38
Nie je tam presná citácia toho zákona. Treba si všimnúť ,,okrem pedagogického zamestnanca" v 9. Týka sa jej aj táto časť, lebo mala pracovnú zmluvu uzavretú pred 30.júnom.
(9) Pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec,
ktorý uzatvoril pracovný pomer na výkon pedagogickej
činnosti alebo odbornej činnosti najneskôr 30.
júna 2009, okrem pedagogického zamestnanca a odborného
zamestnanca podľa odsekov 7 a 8, sa od 1. novembra
2009 zaradí do kariérového stupňa samostatný
pedagogický zamestnanec alebo samostatný odborný
zamestnanec.

nechápe celkom dobre, čo si chcela povedať tým
Treba si všimnúť ,,okrem pedagogického zamestnanca" v 9. Týka sa jej aj táto časť, lebo mala pracovnú zmluvu uzavretú pred 30.júnom.

v citom paragrafe za okrem pedagogického zamestnanca a odborného zamestnanca poľa odsekov 7 a 8 ..... tieto odseky sa vzťahujú na zamestnancov s I. a II. kvalifikačnou skúškou, čo u nej neprichádza do úvahy ona mala uzatvorený pracovný pomer pred 30.06.2009 takže sa podľa zákona zaraďuje ako samostatná.
Hoci a to som už vyslovila len svoj názor, že ak nastúpila od 1.1.2009 bez praxe ako začínajúca učiteľka. Uvádzanie učiteľa do praxe trvá rok, ona ten rok neabsolvovala, takže teoreticky by mala byť ešte začínajúca, ale podľa zákona sa od 1.11.2009 zaradí ako samostatná.
babkamaja
01.12.09,17:28
SAMOZREJME 10 PT, co tam pocitate akych 365 dni ?
babkamaja
01.12.09,17:31
Riaditeľ vtedy roizhodne spravne, ak rozhodne podľa zákona. Aj keby nastupila 29. juna 2009 je samostatny pedagogicky zamestnanec.
Riesim to kazdy deň a zasnem ako kazdy hlada ine ako je v zakone, len, aby to skomplikoval
kkzk
09.11.10,13:52
Chcela by som sa opytat, ako je to v mojom pripade:

V 9/2008 som nastupila do prveho zamestnania v ZS na dobu urcitu - do 30.6.2009. (Predtym som pracovala 5 rokov ako lektorka CJ v sukromnom vzdelavacom centre. Tato cinnost sa vsak podla zakona nepovazuje za pedagogicku prax. )
Od 9/2009 som dalej pracovala v tejto ZS a zaroven som od 9/2009 zacala pracovat aj v SS. Kedze v ZS som pracovala ( a aj pracujem) na dohodu, nikdy sme zaradovanie neriesili. Ako by som mala byt podla Vas zaradena v SS - ako zacinajuci ci samostatny pedagogicky zamestnanec?

Za Vas nazor vopred dakujem. k.
Lubomir74
17.11.10,18:13
Mám odpracovaných 9 rokov v školstve a ukončený 2 stupen VŠ s titulom ING odbor učitel profesijnich predmetov, čím som sa dostala do10 plat. triedy. teraz mi bolo oznámené že na základe nesplnenia kritérií mi pridelia naspeť 9 triedu. Moje aktuálna prac pozícia je MOV mám nárok na 10 platovú triedu?
Janka 52
18.11.10,05:36
Riaditeľ vtedy roizhodne spravne, ak rozhodne podľa zákona. Aj keby nastupila 29. juna 2009 je samostatny pedagogicky zamestnanec.
Riesim to kazdy deň a zasnem ako kazdy hlada ine ako je v zakone, len, aby to skomplikoval
Samozrejme, babkamaja má pravdu - veď na školeniach pracovníci z Min. školstva to riadne vysvetlili, že prečo je to tak, keby sa nebola urobila "pomyslená" čiara 30.6.2009, vždy by boli špekulácie - má alebo nemá uvádzanie za sebou a pod.
Jednoducho sa stanovil termín, od ktorého sa odrážame, zákon je zákon.
Janka 52
18.11.10,06:03
Mám odpracovaných 9 rokov v školstve a ukončený 2 stupen VŠ s titulom ING odbor učitel profesijnich predmetov, čím som sa dostala do10 plat. triedy. teraz mi bolo oznámené že na základe nesplnenia kritérií mi pridelia naspeť 9 triedu. Moje aktuálna prac pozícia je MOV mám nárok na 10 platovú triedu?
Koľko hodín učíš odborné predmety, z ktorých si robila štátne skúšky?