midar1
22.11.09,11:45
zdravym poradakov.prosim vie mi niekto poradit ako postupovat a co vsetko potrebujem na otvorenie letnej terasy?priblizim - mam rod. dom zo zahradov , na ktorej chcem postavit letnu terasu z kapacitov cca 60 ludi.bolo by otvorene len v letnej sezone a aj to len kazdy vikend( ziva muzika a tak...). chcem tam capovat len pivo,podavat alkohol,nebude sa tam varit. nemam kanalizaciu tak neviem ci musi byt nejake potvrdenie o zumpe.kolko zachodov musim mat pri uvedenej kapacite?ake vsetky povolenia budem vobec potrebovat?ak spravym zastresenie sedenia a vycapu ktore bude montovane bez zakladov,potrebujem stavebne povolenie?vopred vdaka za pomoc.
rado
Economic
22.11.09,12:08
zdravym poradakov.prosim vie mi niekto poradit ako postupovat a co vsetko potrebujem na otvorenie letnej terasy?priblizim - mam rod. dom zo zahradov , na ktorej chcem postavit letnu terasu z kapacitov cca 60 ludi.bolo by otvorene len v letnej sezone a aj to len kazdy vikend( ziva muzika a tak...). chcem tam capovat len pivo,podavat alkohol,nebude sa tam varit. nemam kanalizaciu tak neviem ci musi byt nejake potvrdenie o zumpe.kolko zachodov musim mat pri uvedenej kapacite?ake vsetky povolenia budem vobec potrebovat?ak spravym zastresenie sedenia a vycapu ktore bude montovane bez zakladov,potrebujem stavebne povolenie?vopred vdaka za pomoc.
rado

Podľa mňa prvá cesta by mala viesť na príslušný Mestský alebo miestny úrad. Predpokladám že živnostenské oprávnenie máš ? Pokiaľ budeš predávať na priamu konzumáciu, je to voľný predmet podnikania.
profesional
15.12.09,11:53
V prvom rade budes na to potrebovat stavebne povolenie. Nakolko pri stavebnom povoleni budes udavat ucel stavby, tak tam sati k tomu bude musiet vyjadrit obecny resp. mestsky urad, ktory bude brat do uvahy hlavne uzemny plan. Tj. v beznej radovej domovej zastavbe je minimalna sanca ze ti nieco take povoli. Resp. muselo by to byt vyhlasene len za tzv. drobnu prevadzku. Ostatne veci co sa tyka zachodov, kanalizacie a pod. sa budes musiet poradit na miestne prislusnom obvodnom urade (hygiena, vodne hospodarstvo a pod..)