učiteľ1
22.11.09,12:08
Môžete mi poradiť? Ukončil som rozširujúce štúdium predmetu aby som získal kvalifikáciu ho vyučovať, keďže mám ukončenú VŠ technického smeru.
RŠ som ukonči v roku 2008 a moja prax je 7 rokov. Je mi toto RŠ uznané ako 1 kvalifikačná skúška? A v akej triede by som mal byť zaradený?
doktor01
22.11.09,13:28
Rozširujúce štúdium sa v zmysle zákona nepovažuje za náhradu atestácie- kvalifikačnej skúšky. Podľa zákona náhradou I. KS je napríklad úspešné absolvovanie rigoróznej skúšky(PaedDr.).:cool:
Sabadka
23.11.09,06:02
Môžete mi poradiť? Ukončil som rozširujúce štúdium predmetu aby som získal kvalifikáciu ho vyučovať, keďže mám ukončenú VŠ technického smeru.
RŠ som ukonči v roku 2008 a moja prax je 7 rokov. Je mi toto RŠ uznané ako 1 kvalifikačná skúška? A v akej triede by som mal byť zaradený?

Ano podľa §9 odsek 1) vyhlášky 41/1996 sa rozširujúce štúdiu považuje za náhradu I. kvalifikačnej skúšky, ak máš viac ako 5 rokov pedagogickej praxe, tak od 1.11.2009 by si mal byť zaradený v 11. plat. triede - kariérový stupeň - pedagogický zamestnanec s I. atestáciou.
Borisana
27.11.09,08:27
Podľa mňa by mal byť v 11.triede už vtedy, keď RŠ ukončil a mal už 5 rokov pedagogickej praxe.
baby1701
12.12.09,21:19
Možete mi poradiť? Mám ukončené VŠ vzdelanie 1.-4.pre ZŠ a zároveň som v ten istý rok ukončila rozširujúce štúdium ŠPg.
K 7. októbru 2009 mám odpracovaných 5 rokov pedagogickej praxe. Je správne, ak ma riaditeľka bežnej základnej školy platí ako učiteľa v 10. triede a pritom pracujem ako učiteľka nultého ročníka, kde využívam prakticky vedomosti ŠPg. Mám nárok na uznanie 1. kvalifikačnej skúšky a potom aj 11. triedu? Za odpoveď vám veľmi pekne ďakujem.
tímea19
13.12.09,15:27
Možete mi poradiť? Mám ukončené VŠ vzdelanie 1.-4.pre ZŠ a zároveň som v ten istý rok ukončila rozširujúce štúdium ŠPg.
K 7. októbru 2009 mám odpracovaných 5 rokov pedagogickej praxe. Je správne, ak ma riaditeľka bežnej základnej školy platí ako učiteľa v 10. triede a pritom pracujem ako učiteľka nultého ročníka, kde využívam prakticky vedomosti ŠPg. Mám nárok na uznanie 1. kvalifikačnej skúšky a potom aj 11. triedu? Za odpoveď vám veľmi pekne ďakujem.

Nie si správne zaradená, mala si byť už vtedy zaradená do vyššieho platového stupňa, keď si dosiahla tých 5 rokov, z toho vyplýva,že právom nárokuješ 11PT,ako učiteľ s 1.atest.