Zuzanka1973
22.11.09,12:18
Dobrý deň,
chcela by som poradiť ako sa dá postupovať pri vymáhaní zaplatenej sumy v aukcii cez internet, ak ide o podvod. Sumu sme zaplatili, tovar nám nedošiel a ako sa ukázalo ide o profesionálneho podvodníka, nakoľko podviedol aj ďalších kupujúcich. Jeho osobné údaje sme zistili cez ďalšieho podvedeného.
Ďakujem za radu. Zuzana
doktor01
22.11.09,14:03
Dobrý deň,
chcela by som poradiť ako sa dá postupovať pri vymáhaní zaplatenej sumy v aukcii cez internet, ak ide o podvod. Sumu sme zaplatili, tovar nám nedošiel a ako sa ukázalo ide o profesionálneho podvodníka, nakoľko podviedol aj ďalších kupujúcich. Jeho osobné údaje sme zistili cez ďalšieho podvedeného.
Ďakujem za radu. Zuzana
V prvom rade sa obráť na Aukro a potom podaj trestné oznámenie na polícii. Aukro má na svojej stránke podrobné inštrukcie ako postupovať v takomto prípade.
PS: na SOI sa neobracaj nakoľko nemajú právomoc danú situáciu ani prešetriť.
Zuzanka1973
23.11.09,11:01
dakujem za radu. trestne oznamenie podame urcite, ale policia nam dlznu sumu nevymoze. zacne sa trestne konanie vo veci, mozno trest. ale cez policiu k penizom nepridem. zvazujem podat na sud navrh na vydanie platobneho rozkazu. ma s tym niekto skusenosti?
dana9
23.11.09,11:19
dakujem za radu. trestne oznamenie podame urcite, ale policia nam dlznu sumu nevymoze. zacne sa trestne konanie vo veci, mozno trest. ale cez policiu k penizom nepridem. zvazujem podat na sud navrh na vydanie platobneho rozkazu. ma s tym niekto skusenosti?

Nahradu skody si mozes uplatnit aj v trestnom konani, v zavislosti od okolnosti vsak sud moze vec z konania vylucit. V takom priapde si musis narok uplatnit v obcianskopravnom spore - ide o nesplnenie zmluvnej povinnosti. Sud po dokazovani vyda rozsudok a ten mozes pouzit ako exekucny titul
Zuzanka1973
23.11.09,11:28
to znamena ze nemozem subezne podat trestne oznamenie a platobny rozkaz v tej istej veci?
Zuzanka1973
23.11.09,11:35
dakujem za odpoved.
dana9
23.11.09,11:47
Mozes podat trestne oznamenie a mozes podat paralelene aj zaloby navrh/platobny rozkaz, l
en v trestnom konani potom uvedies ze narok na plnenie si si uplatnila v obcianskom konani

V trestnom konani sa rozhoduje o tom, ci konanie dotycneho je trestny cin

Pri zalobnom navrhu ide o to ze ho zaviazu aby splnil to na com ste sa dohodli
Zuzanka1973
23.11.09,11:52
Ďakujem, tvoja odpoved ma potešila. Zuzana