rebe
22.11.09,12:21
Dobry den....poprosil by som o radu ako dalej postupovat pri takomto probleme:
Bratovi som pozical vacsiu cast penazi za ktore si chcel kupit auto a spisali sme o tom dohodu po kolko a do kedy ma pozicku splatit.Brat mi sice zacal splacat ale zaplatil iba 3 splatky s 15tich a odvtedy nesplaca.....ustne dohody akosi nepomahaju a auto ktore kupil je napisane na neho tak to mu asi vziat nemozem,ale to by mi asi velmi nepomohlo lebo medzi casom mal havariu takze auto strailo znacnu cast hodnoty.
Dakujem za kazdy napad
reno38
22.11.09,13:15
O aku dohodu sa jedná?Su podpísaný aj svedkovia?Kôli čomu brat nespláca?Skús sa dohodnúť na menšých splátkach.Všetko,čo povieš daj na papier a zožen si dvoch svedkov,ktorý sa tam podpišu.
Ak to nepomôže zajdi za právnikom.No neodkladaj to.
Lianka
22.11.09,14:07
Dohodli ste si aj sposob rucenia? Napr. zmenku.
Andy Kralik
22.11.09,14:30
No v ramci rodiny je to vzdy problem. Ak mate podpisanu zmluvu, mozes ho zalovat na sude. Ale ci to isto chces..? Neviem..
iriska
22.11.09,19:58
treba ho vyzvať písomne (doručiť doporučene), aby uhradil sumu pôžičky, ktorá mu bola poskytnutá dňa... a on uhradil splátky vo výške... dňa... a tiež uviesť dátum do kedy má vrátiť uvedenú sumu (presný dátum). Ak to do toho dňa nevráti, návrh na platobný rozkaz na súd.
alibernet
22.11.09,20:17
dolezite je preco brat neplati? nechce alebo nemoze? v prvom pripade asi sud (co sice v rodinnych vztahoch nie je nic moc, ale co sa uz da robit), ked druhy pripad (aspon ciastocne objektivne), tak skuste nejake ine riesenie - uznanie dlhu /netreba sa bat premlcania - 10 rokov/, dohoda o urokoch, mozno nejake zabezpecenie /ak je vobec nieco k dispozicii/ atd, atd. do uvahy by mohlo prijst aj napr. "vyporiadanie" buduceho dedicstva sposobom, ze rodicia vam spolu s bratom daruju vec v hodnote dvojnasobku tvojej pohladavky /ak vobec nieco take prichadza do uvahy/ a tvoj brat nasledne prevedie na teba svoj podiel na tejto veci, cim uhradi svoj zavazok - toto riesenie je len takou spekulaciou /rodicia nemozu darovat priamo tebe, lebo by islo o tzv. mimoriadny dar, na ktory by sa ti prihliadalo pri vyporiadani dedicstva v prospech brata/
rebe
23.11.09,14:45
brat ani nemal cim rucit takze v dohode nie je ziadne rucenie,a taktiez tam nemam svedkov.
brat je zivnostnik a dlhsi cas zakazky nemal,takze ani moc peniaze nemal,no lenze teraz uz pracu ma a pravidelny prijem a ani tak nesplaca....takez by trebalo neaky dodatok ku tej zmuve + yohnat svedkov?