Ajtanga
22.11.09,18:45
Zdravím vospolok! Firma,ktorá pre naše SVB rekonštruovala strechu,( nezatepľovala) nereaguje na naše písomné, e-mailové ani telefonické výzvy, aby podľa zmluvy o dielo prišla opraviť zatekajúcu strechu. Bola som informovaná, že si môžeme zavolať inú firmu a vynaložené náklady dať súdnou cestou preplatiť pôvodnému zhotoviteľovi. Má s tým niekto skúsenosti ? Je to možné ?Ďakujem! Ajtanga
iriska
22.11.09,18:39
dosť dobre pomáha sformulovaná žaloba, podaná na súde a aj so súdnou pečiatkou prefotenú im treba zaslať (zatiaľ neplatiť súdny poplatok), mali by sa dosť rýchlo ozvať, ak nie sú celkom bezchrbťáci
alibernet
22.11.09,19:21
zalobu by som formuloval az v case, ked budete vediet kvantifikovat skodu (teraz asi len cez znalecky posudok). rozumnejsie sa mi ale zda dohodnut si ponuku od inej firmy (zatekajucu strechu budete tak ci tak musiet opravit) a povodnej firme by som oznamil, ze im davate lehotu na napravu povedzme jeden mesiac, aby vas v tejto lehote kontaktovali a dohodli termin opravy
alibernet
22.11.09,19:22
... pokracovanie ...
ak nebudu reagovat, alebo ak nedojde k uspokojivej dohode o oprave, date to opravit tej inej firme na ich naklady
iriska
22.11.09,19:56
skôr som myslela žalobu, ktorá by bola v krátkej dobe vzatá späť