verca2
22.11.09,19:46
Po preštudovaní príspevkov k danej téme sa chcem iba uistiť:

Je uzatvorená nájomná zmluva, v rámci ktorej je dohodnuté:
- súhlas prenajímateľa s rekonštrukciou
- súhlas s odpisovaním TZ u nájomcu
- po ukončení nájmu uvedenie do pôvodného stavu.

Došlo k ukončeniu nájomnej zmluvy. ZC TZ bude daňovo uznaná, tak? (je splnená podmienka §19 odst. 3 b)). Keďže dojde k uvedeniu do pôvodného stavu, prenajímateľovi nevzniká nepeňažný príjem. (§17 odst. 22)
Náklady na uvedenie do pôvodného stavu. Mala byť tvorená rezerva?

ďakujem za odpovede.
A našiel by sa človiečik, ktorému by som mohla poslať svoj prehľad o možných alternatívach - TZ v prenájme? Nechcem to sem prikladať, aby som náhodou niekoho neuviedla do omylu.:D

Pekný dníček
marjankaj
22.11.09,19:24
Po preštudovaní príspevkov k danej téme sa chcem iba uistiť:

Je uzatvorená nájomná zmluva, v rámci ktorej je dohodnuté:
- súhlas prenajímateľa s rekonštrukciou
- súhlas s odpisovaním TZ u nájomcu
- po ukončení nájmu uvedenie do pôvodného stavu.

Došlo k ukončeniu nájomnej zmluvy. ZC TZ bude daňovo uznaná, tak? (je splnená podmienka §19 odst. 3 b)). Keďže dojde k uvedeniu do pôvodného stavu, prenajímateľovi nevzniká nepeňažný príjem. (§17 odst. 22)
Náklady na uvedenie do pôvodného stavu. Mala byť tvorená rezerva?

ďakujem za odpovede.
A našiel by sa človiečik, ktorému by som mohla poslať svoj prehľad o možných alternatívach - TZ v prenájme? Nechcem to sem prikladať, aby som náhodou niekoho neuviedla do omylu.:D

Pekný dníček

Z otázky nie je jasné, či ide TZ a uvedenie do pôvodného stavu je jedna vec. Uvedenie niečoho do pôvodného stavu nie je TZ ale oprava. Treba presnejšie špecifikovať o čo ide.
verca2
23.11.09,06:58
Upresnujem teda otázku. TZ je jedna vec a uvedenie do pôvodného stavu druhá vec.
marjankaj
23.11.09,07:41
Upresnujem teda otázku. TZ je jedna vec a uvedenie do pôvodného stavu druhá vec.Tak z toho nie som múdrejší.
Čo je predmetom prenájmu? Budova.
Čo sa na nej rekonštuuje, keď to má byť TZ?
A po skončení nájmu, čo to znamená uvedenie do pôvodného stavu? Zrušenie TZ?
Toto nie je hra o fazuľky. Ani pexeso.