phamrak
22.11.09,21:46
Prosí o radu.
Chcem nakupovať železný šrot a ďalej ho predávať.
Čo k tomu potrebujem okrem živnosti a či mi niekto neporadí kontakt na odberateľa.
Ďakujem pekne za pomoc.
Dáša_
23.11.09,05:35
Budeš mať zberňu?

Alebo chceš obchádzať na aute existujúce zberne a vykupovať od nich?
phamrak
23.11.09,11:04
Šrot chcem odkúpiť od jednej výrobnej spoločnosti, naložiť na auto a odviesť k odberateľovy.
Dáša_
23.11.09,18:34
Šrot chcem odkúpiť od jednej výrobnej spoločnosti, naložiť na auto a odviesť k odberateľovy.

no ono je to trochu zložitejšie, hlavne ked do toho vstupuje aktuálny režim dph.

Ten podnik ma šrot pravidelne alebo iba jednorazovo.

Skúsenosť mi hovorí, že ak niekto má odpad pravidelne, zvyčajne už má vybudované kanály na predaj.

Trochu problémom sú platby, tu bežia veľmi často v hotovosti.
phamrak
23.11.09,18:40
Šrot je pravidelne, ale ešte neviem ako bude prebiehať platba , lebo chcem najprv pozisťovať potrebne veci k takémuto druhu podnikania.
Dáša_
23.11.09,18:46
momentálne je to trochu problematický obchod.
Ja síce účtujem firmy, čo predávajú neželezný šrot, ale po pravde, boli prvé, ktoré zasiahla kríza. Už minulý rok v septembri, októbri sa začali prepadávať. A nevrátili sa dodnes do čiernych čísel.
Manual
23.11.09,18:53
Dáša_
23.11.09,19:00
ono v prípade pravidelných dodávateľov bývajú teritória podelené :D

Ale nakoľko teraz pár vákupcov aj dočasne skončilo, možno máš šancu.
Manual
23.11.09,19:02
ono v prípade pravidelných dodávateľov bývajú teritória podelené :D

Ale nakoľko teraz pár vákupcov aj dočasne skončilo, možno máš šancu.
Podelené ako má dáka mafia ? :D:D:D To snáď nie !!!
Poznám firmy čo dávajú do BA, do Žiaru nad Hronom, Podbrezovej a ešte na ďalších 5 miest.
Dáša_
23.11.09,19:10
Podelené ako má dáka mafia ? :D:D:D To snáď nie !!!
Poznám firmy čo dávajú do BA, do Žiaru nad Hronom, Podbrezovej a ešte na ďalších 5 miest.

K tej mafii by som sa radšej nevyjadrovala :D:D Si pamätám mnohé .... Dnes, v dobe "nulovej dph" je to uz nie az tak zaujímavý biznis pre isté skupiny :D:D
phamrak
23.11.09,19:12
Ja chcem pre firmu poskytovať autodopravu a popri tom by som chce obchodovať z ich železným odpadom. Takouto kombináciou by som mohol v podnikani s autodopravou prežiť, len potrebujem vedieť niečo o podnikaní so železným šrotom.
Týmto spôsobom ke môžem dať príspevok len každú pol hodinu, tak sa nič nedozviem ani do roku 2013.
Dáša_
23.11.09,19:16
a aké množstvo šrotu vieš kúpiť napríklad mesačne?
Manual
23.11.09,19:17
Ja chcem pre firmu poskytovať autodopravu a popri tom by som chce obchodovať z ich železným odpadom. Takouto kombináciou by som mohol v podnikani s autodopravou prežiť, len potrebujem vedieť niečo o podnikaní so železným šrotom.
Týmto spôsobom ke môžem dať príspevok len každú pol hodinu, tak sa nič nedozviem ani do roku 2013.
Zájdi si na tvoj príslušný Živnostenský úrad a tam ti všetko vysvetlia za 20 minút čo, kde, kedy, začo,načo... A môžeš to zozbehnúť.
tijo
02.03.10,14:19
..len upozorňujem na §69 ods.12 zákona o DPH, že "je povinný platiť daň platiteľ, ktorému je tento tovar dodaný" tj,. nákupca. Aj vyrovnať sa s ňou.
Laco-monter
02.03.10,14:31
PRIJMI moju ÚPRIMNÚ SÚSTRASŤ:
profesional
02.03.10,14:39
No, podla mna sa toto tyka odpadoveho hospodarstva, kedze aj srot sa povazuje za odpad. Takze budes urcite potrebovat nejake licencie co sa tyka nakladania s odpadmi. Takze sup sup na Regionalny urad verejneho zdravotnictva, tiez na Obvodny urad zivotneho prostredia, na hygienu, na Mesto atd..