Viera R.
23.11.09,08:34
Konatelia sa rozhodli, že dajú určitú sumu zo sociálneho fondu na regeneráciu. Nie som účtovníčka a neviem ako to funguje v praxi. Aby mi ako zamestnancovi bol vyplatený príspevok zo sociálneho fondu na regen. musím predložiť doklad, že som sa na regenerácii zúčastnila. Mám bločky z masáže v máji a júni, môžem ich predložiť ekonómke teraz v novembri na čerpanie sociálneho fondu na regeneráciu?
monika74
23.11.09,15:24
Zdravím,

zdokladovanie príspevku na regenráciu zo SF môže a nemusí byť. Záleží od toho či to zamestnávateľ požaduje v príslušnom vnútornom riadiacom predpise alebo to môže byť dohodnuté v kolektívnej zmluve - ako podmienku pre vyplatenie príspevku alebo nie. Keďže v súčasnosti sú rovnako zdaňované príspevky zo SF aj ostatné príjmy zamestnanca rovnakou 19% daňou, nie je už nutné zdokladovať tento príspevok (voľakedy to bolo kvôli tomu, že príspevky zo SF sa zdaňovali 10% sadzbou dane). Konkrétne môj zamestnávateľ to nevyžaduje, je stanovená pevná mesačná sadzba pre príspevok na regeneráciu a je riadne zdaňovaný cez mzdu. Vyhli sme sa tak náročnej administratíve pri kontrole dokladov - pri cca 500 zamestnancoch je to dosť náročné. A povedzme si na rovinu, dnes si zoženiem príslušné bločky aj bez toho aby som v skutočnosti niečo z toho uhradila z vlastných peňazí. Takže sme to nechali na zamestnancoch nech sa zregeneruje každý ako uzná za vhodné - pri pive v krčme alebo v kine pri nejakom filme :D.