andreaS
23.11.09,11:10
Mam noveho klienta, kt. ma velky vozovy park - konkretne 36 vozidiel. Ide o rozlicne vozidla, cez osobne, nakladne az po stroje.

PHM sa tu uctovala na sklad. Avsak je dost narocne ked budem kazdy blok o nakupe PHM prijimat na sklad.

Rozmyslala som o inej moznosti:
- nakup PHM uctovat priamo na ucet 112 (analytika podla vozidla, cize celkom 36x 112AE + do popisu napisem pocet kupenych litrov)
- na konci mesiaca si vezmem pohyb na 112 a podla staziek a najazdenych km (ci motohodin) vypocitam spotrebu za dany mesiac v litroch a v eurach si urcim priemernu cenu za tento mesiac a tak zauctujem na 501/112AE spotrebu aj nadspotrebu... a na 112 mi ostanu nespotrebovane PHM
OTAZKA: mozem si takto viest skladovu evidenicu o PHM, bez pouzitia 111 a bez prijemok a vydajok, len cisto 112???

Navyse jedno z tychto vozidiel je cisterna, kt. v pripade potreby dovezie phm na stavbu pre stroje. Este som nemala cas skontrolovat ako si vedu stazky, resp. knihy jazd, ci tam uvadzaju spotrebu phm aj z tejto cisterny...

Celkovo mam pocit, ze okolo phm je tu dost nedorieseny system a ja s tym nemam skusenosti, akurat len rozmyslam ako nato, co najjednoduchsie a najprehladnejsie. Ale isto budem potrebovat aj nejake vystupy a spolupracu od cloveka, kt. ma na starosti vsetky auta.
andreaS
24.11.09,08:03
posuvam...