ridge
23.11.09,12:19
Predavam zostavu fotak+objektivy+... za 380 eur a tak som si dal inzeraty na net. Za par dni sa mi ozval niekto z Kanady, ze to chce kupit a da mi 950 eur. Tiez mu nevadi, ze mu tovar poslem az ked budu peniaze na ucte. Je to dost divne. Preco ponukol o tolko viac, ked cenu som mal 40% z jeho ponuknutej? Vraj sa da nejako tato platba stornovat a tovar uz poslem postou. Neviete niekto o tom?
Dakujem za odpovede
misoft
23.11.09,17:26
Tak na toto veľký pozor! Ak ponúka skoro 2x takú sumu, jedná sa o podvod. On ti pošle peniaze na účet, tebe pribudnú peniaze, pošleš tovar, lenže buď jeho banka zistí, že je v mínuse a peniaze bude chcieť späť, takže banka ich presunie z tvojho účtu späť (neoprávnená platba), alebo koumáčik v okamihu, keď bude tovar na ceste, jednoducho prevod nejakým spôsobom stornuje. V každom prípade budeš škodný ty, bez foťáku aj bez peňazí.

Ak však to chceš urobiť, tak požiadaj svoju banku, aby v rámci svojich možností preverila účet odosielateľa (krytie účtu - solventnosť), aby sa nestalo vyššie napísané.

Ale viac by ti tu poradili aj nejakí skúsenejší Poraďáci.
Falcon666
24.11.09,08:48
Vôbec to nerieš a neposielaj. Je to podvod. V Amerike nie je dôvod kupovať niečo drahšie, keď sa to dá v Kanade alebo USA zohnať za tú istú cenu, ale myslím si, že lacnejšie.
Keby sa ti ozvali viacerí z iného kontinentu, aj tak by som neodporúčal posielať.