piskot05
23.11.09,13:41
poradaci zdravim,

som SZCO, platitel DPH

ziskal som nemeckeho klienta, pre ktoreho vykonavam programovacie sluzby priamo na mieste u zakaznika
z prispevkov som vyrozumel, ze sa jedna o dodanie sluzby do ineho clenskeho statu a ze DPH
je povinny platit ten, komu je sluzba dodana. cize moj nemecky klient.

k dodaniu sluzby som ale musel vycestovat za zakaznikom, mal som naklady na dopravu, ubytovanie
cize hotely a taxiky a programovanie samo o sebe vlastne mozno povazovat za dodanie sluzby, vsetko dat na fakturu a DPH nechat na zakaznika.

je to tak spravne alebo nieco prehliadam?

dakujem
Lianka
23.11.09,13:51
Vyzera, ze ide o § 15, ods. 8 zakona o DPH, miestom dodania je sidlo odberatela, t. j. sluzba podlieha DPH v Nenemecku, dodani ju odberatel. (plati len do 31.12.2009, od 1.1.2010 zmena zakona)

Zalezi na tom, aku cenu ste si dohodli, tu fakturujes. Tvoje naklady ho asi zaujimat nebudu, t. j. neuvadzaju sa polozkovite na fakture, uvadza sa sluzba, ktora bola objednana a poskytnuta. Cela suma na fakture podlieha dani (nie v SR, ale v Nemecku).

Svoje naklady si zauctujes vo svojom uctovnictve, ak je narok na odpocet DPH, DPH odpocitas - uplatnis v DP DPH.

Snad sa mi to podarilo vysvetlit zrozumitelne.
piskot05
23.11.09,18:06
ide o to, ze jeho tie naklady zaujimaju, mame pisomnu dohodu ze to bude preplacat.
preto som si myslel, ze to vsetko dam na fakturu a moj klient to zdani tak ako sa to ma.

inac dakujem za odpoved