ivetama
23.11.09,11:43
Dobrý deň, dostala som faktúru z CZ vystavenú s DPH za prenájom priestorov / konateľ je občan CZ , prenajal si tam priestory /. Môžem si odpočitať daň podľa § 49 ods.6 . ?
Mária.K.
23.11.09,14:40
Dobrý deň, dostala som faktúru z CZ vystavenú s DPH za prenájom priestorov / konateľ je občan CZ , prenajal si tam priestory /. Môžem si odpočitať daň podľa § 49 ods.6 . ?
Miesto dodania je v ČR. Faktúra by mala byť vyhotovená s českou DPH. V SR odpočet nie je možné uplatniť.
ivetama
24.11.09,06:14
Ďakujem za pomoc.
martina0903
25.11.09,08:25
Ahojte, mohol by aj mne niekto poradiť, ak mam fakturu z CZ za poskytnutie sluzieb - umiestnenie v katalogu firiem. Faktura je takisto s DPH (19%).

Neuplatnovala som odpocet dph, uhradena bola v plnej cene aj s dph. V priznani k dph som ju neuvadzala, teda dala som ju ako vydaj bez vplyvu na dph. Je to správne???