Marianna01
23.11.09,15:17
hneď na začiatok upozorním: nechcem sa v ničom vŕtať, len mne to vŕta v hlave, tak len prosím o vysvetlenie:

Neviem, kedy sa to zmenilo - ale pokiaľ si pamätám a neklame ma pamäť náhodou, stále sme apelovali na to, aby sa nezakladali zbytočne nové témy, ak teda téma o danej veci existuje, aby sme sa pýtali priamo v nej. Rozumiem tomu, ak sme zadávali novú tému, ktorá sa trošku líšila od pôvodnej (napr. znenie témy - riadok 24 DPH a ja som sa chcela pýtať na riadok 25). Lenže už viackrát som to tu videla a stalo sa aj mne, keď som bola vyzvaná, aby som nezadávala otázku do témy, ktorá bola založená dávnejšie, ale aby sa zadala nová téma. OK - ak by sa jednalo o tému, ktorá je napr. o dani z príjmu, kde dochádza každoročne k novelám, a teda môj dopyt môže byť úplne po funuse - tomu rozumiem. Lenže keď sa pýtam na takúto triviálnu vec, ako je napr. či funguje porada.cz, prípadne sa Lianka teraz pýtala na dopyt na drsr - to už nerozumiem, prečo musí byť nová téma...
Takže - niekde sme sa dohodli, že vždy, za každých okolností mám radšej zadať novú tému? Začína to tu byť pre mňa strašne neprehľadné, už ani neviem, čo si môžem dovoliť, aby som nebola sfúknutá...
Richard
23.11.09,14:36
No veď cieľom je aby to bolo prehľadné.

Ja tu od začiatku ako vznikla Porada bojujem za to aby mal každý problém svoju tému.

Občas si to treba pripomenúť, takže ďakujem za vytvorenie tejto témy ;)
Ak bude v jednej téme riešených niekoľko problémov, tak sa stane neprehľadnou a hlavne vyriešený problém sa stane nedohľadateľným.
Každý problém by mal byť zjavný z názvu témy aby bolo jasné pri vyhľadávaní čo sa v téme skrýva. Ak bude mať téma veľa strán, tak bude nepoužiteľná, samozrejme ak nemáte chuť stráviť hľadaním v tej téme niekoľko hodín....

Neznamená to, že budeme na ten istý problém zakladať desať tém.
Nedá sa to ani exaktne vždy definovať kedy ide o ten istý problém a kedy už o nejaký iný. Niekedy na to môžeme mať aj rozdielny meter, názor.

Aby som bol konkrétny, Lianka položila otázku v téme http://www.porada.sk/t36-p2-dopyt-na-danovy-urad.html. Téma bola o tom aby sme tu zhromažďovali dopyty z daňových úradov a bola ešte z roku 2004. Pritom ona sa pýtala ľudí na skúsenosť dokedy zvykne DU odpovedať na dopyty.
Podľa mňa to je úplne samostatná otázka a vôbec nesúvisí s tým čo som písal v prvom príspevku.
Omnoho lepšie by bolo založiť tému s názvom "Aká rýchla je reakcia DÚ na daňový dopyt". Je to potom pekne zjavné z názvu a človek čo to bude hľadať si klikne na správnu tému a po troch príspevkoch nájde svoju odpoveď.

Pre Vašu informáciu, pripravujem novú funkcionalitu kde bude môcť autor témy uzavrieť tému a označiť príspevky ktoré jeho otázku vyriešili a zavrieť tému. Lebo máme tu kopec siahodlhých tém ktoré riešia síce podobné problémy, avšak po tretej strane sa rieši úplne iný problém ako ten čo je v prvom príspevku.
Lianka
23.11.09,14:36
Dakujem Marianne za prispevok. Suhlasim s nou, tiez som bola toho nazoru a aj v minulosti sa apelovalo, aby sa nezakladali duplicitne temy, ak otazka smeruje k tomu istemu problemu, ktory sa v teme preberal. Moja otazka (tu na konci: http://www.porada.sk/t36-p2-dopyt-na-danovy-urad.html#post1216226) sa mi zdala trivialna, preto som hladala som uz otvorenu temu k tejto problematike, vobec nevadilo podla mna, ze islo o temu z roku 2004.

Tiez uvitam vysvetlenie, ako to s tymi novymi temami je. Zda sa mi zbytocne, aby sa otvarali nove temy, ked odpovedou moze byt jednoslovna odpoved ano/nie, podobna tema uz v minulosti bola preberana a ani rok/roky nie su rozhodujuce.

Ked sa na to pozriem z opacnej strany - ked sa snazim niekomu poradit - takmer vsetko sa tu uz preberalo, otazky sa velmi casto opakuju. Ak teraz uplatnujeme politiku nova otazka = nova tema, o chvilu tu bude neskutocne vela tem s rovnakou problematikou a Porada zacne byt neprehladna. Nevidim nic zle na tom, ked sa pokracuje v zacatej teme. Datumy je predsa mozne pri kazdom prispevku vidiet, vsimnut si.

PS
Richardov prispevok predbehol tento moj :), moj by mal byt skor, az potom vysvetlenie.
Richard
23.11.09,14:46
Ešte jeden argument z opačnej strany.

Myslím si že AJ preto tu ľudia často zadajú otázku ktorá už je "niekde" vyriešená, pretože ju nevedia nájsť niekde na 3-8 strane témy ktorá len približne súvisí s tým čo sa pýtajú.

To však neznamená že tu nezakladajú úplne rovnakú tému, áno aj to sa stáva a často. To tiež nie je dobré.

Každopádne niekedy nie je ani od veci ak sú tu aj podobné témy, skôr sa nájdu, pretože rovnakú veci môžu dvaja ľudia rozdielne nazvať a potom aj dvaja rozdielne vyhľadávať... Takže ak by tu bola iba jedna téma, tak by ju možno niekto ani nevedel nájsť...
Ale to už moc zamotávam ;)
Marianna01
24.11.09,05:58
Ešte jeden argument z opačnej strany.

Myslím si že AJ preto tu ľudia často zadajú otázku ktorá už je "niekde" vyriešená, pretože ju nevedia nájsť niekde na 3-8 strane témy ktorá len približne súvisí s tým čo sa pýtajú.

To však neznamená že tu nezakladajú úplne rovnakú tému, áno aj to sa stáva a často. To tiež nie je dobré.

Každopádne niekedy nie je ani od veci ak sú tu aj podobné témy, skôr sa nájdu, pretože rovnakú veci môžu dvaja ľudia rozdielne nazvať a potom aj dvaja rozdielne vyhľadávať... Takže ak by tu bola iba jedna téma, tak by ju možno niekto ani nevedel nájsť...
Ale to už moc zamotávam ;)

S týmto, Riško, súhlasím. Tiež sa mi nechce prehľadávať témy o päťdesiatich stranách, to beriem. Ja som sa zamýšľala o "nič nehovoriacich" témach, teda o tých, ktoré nie sú o účtovníctve ani ničom podobnom, kde skrátka ide o práve tak nepodstatné veci, ako je napr. fungovanie stránky porada cz.
Je ináč zaujímavé, že včera som hľadala tú tému, nemohla som ju nájsť, ale našla som, iné o porada.cz, ktoré som predtým nenašla... :rolleyes:
Richard
24.11.09,12:53
No vidíš to je presne o tom, že pri vyhľadávaní hodnotíš tému podľa jej názvy a zbytočne sa ti ukáže ten názov vo vyhľadávaní, je vysoko pravdepodobné že na ňu neklikneš.

To že som zasiahol možno nie v práve podstatných témach má súvis len taký, že sa to nachádza v ohlasoch, tak ma to tu iba skôr naštartovalo. Dúfam že to neberiete obidve osobne ;)
Zita5
24.11.09,13:00
Ono to potom asi bude nepochopenie nás poraďákov, nakoľko priznám sa aj ja som už napomenula zadávajúceho , aby zbytočne neotváral novú tému , nakoľko v tom čase sa písalo dosť často o zahlcovaní Porady .Ale určite je dobre , aby každý problém mal svoj názov a novú tému . Lebo potom, ako sa tu píše , treba hľadať a hľadať .

Ak som Vás teda správne pochopila .:)
Marianna01
24.11.09,13:08
No vidíš to je presne o tom, že pri vyhľadávaní hodnotíš tému podľa jej názvy a zbytočne sa ti ukáže ten názov vo vyhľadávaní, je vysoko pravdepodobné že na ňu neklikneš.

To že som zasiahol možno nie v práve podstatných témach má súvis len taký, že sa to nachádza v ohlasoch, tak ma to tu iba skôr naštartovalo. Dúfam že to neberiete obidve osobne ;)

OK, budem to rešpektovať - však za tieto 2 dni som zahltila ohlasy niekoľkými témami :rolleyes:...

A v žiadnom prípade to neberiem osobne :)
Lianka
24.11.09,13:35
Dúfam že to neberiete obidve osobne ;)

Nie, v pohode, neberiem si to osobne, ale stale nad tym rozmyslam, lebo akosi nemam jasno, kedy nova tema a kedy sa moze pokracovat v starej.


Ono to potom asi bude nepochopenie nás poraďákov, nakoľko priznám sa aj ja som už napomenula zadávajúceho , aby zbytočne neotváral novú tému , nakoľko v tom čase sa písalo dosť často o zahlcovaní Porady .Ale určite je dobre , aby každý problém mal svoj názov a novú tému . Lebo potom, ako sa tu píše , treba hľadať a hľadať.

No prave, ja tiez napominam, aby hladali. Niekedy ma uz nebavi odpovedat na rovnaku otazku x-ty krat.

Priznam sa, ze sa mi to velmi nepaci, stale mam pocit, ze to mate na mysli tak, ze nova otazka = nova tema a prave vtedy by sa Porada zahlcovala mnozstvom tem.