tengi
23.11.09,16:18
Dobry den poradáci, potrebujem súrne poradit..

Nasa spolocnost sprostredkovala reklamnu fuziu dvoch spolocnosti.

To znamená, ze sme nasli dve spolocnosti, ktore chcu trojmesacnu reklamnu kampan v radiu (celoplosne) + marketing ako kup nieco u nas a dostanes nieco k tomu (od druhej spolocnosti)

nevieme kolko si mame pytat za sprostredkovanie takejto kampane...

Chceli sme 10% z nákladov, ale to sa zdá prílis vela.... náklady cca 60 tisíc EUR....

povedzte cenu v EUR, kolko si za taketo sprostredkovanie agentury pytaju...

Velmi pekne dakujem.
Braňo
23.11.09,15:37
Cenu ste mali dohodnúť pri objednávke reklamných služieb. Keď ste tak neurobili, mali by ste vychádzať z kalkulácie Vašich nákladov, ktoré ste mali v súvislosti s touto kampaňou a primeraného zisku. Samozrejme výšku Vašich fixných a variabilných nákladov nepozná okrem Vás asi nikto tu na porade. Samozrejme klient môže mať inú predstavu o výške ceny za túto kampaň, čiže moja dobrá rada do budúcnosti je zmluvne dohodnúť podmienky vopred. Avšak stretol som sa s províziou za taktúto kampaň vo výške 5-8% (nepoznám však všetky okolnosti a ostatné podmienky-napr. splatnosť a pod.).
tengi
23.11.09,19:52
ospravedlnujem sa, este sme to nesprostredkovali...len to ideme urobit.... :) obe strany suhlasili...

len to tak vyzera, ze naklady z nasej strany budu velmi male...cca 200€...

tak ked vypytame za (len sprostredkovanie) 5% zo vsetkych nakladov nie je to vela?
tengi
23.11.09,19:53
tá splatnosť je tiež dôležitá, či to máme žiadať vopred, alebo ako takúto zmluvu napísať....

za každú radu vopred Ďakujem
tengi
25.11.09,12:25
Dakujem temu mozete vymazat...odpvoed som dostal....