arimi
23.11.09,17:33
ak máte niekto skúsenosti, prosim, poradte.
tento polrok sme sa velmi natrápili s manželom, dost hodne mu preskočilo a nevedeli sme nikto príst na to, čo mu vlastne je, až sa to začína rozuzlovat a vychodí nám z toho jedine schizofrenia.neviem či si možem dovolit takého človeka a kedy, odviezt, bárs aj záchrankou na psychiatriu. pred polrokom prestal brat sám od seba antabus, celkovo zmenil chovanie, dal výpoved v práci, dal na rozvod, ktorý nakoniec stiahnul, nachvílu sa odstahoval, npo také nelogické veci robí dodnes. ale nič mi neplatí na deti.ani na domácnost.príživničí.kradne mi peniaze, kradne jedlo co nechávam pre deti, začal sa hrat na internete s anjelmi, alebo si ukladá obrázky ježišov...z toho je ale agresívny a potom zas len plače...ja neviem čo rýchlo robit, deti s ním zostávaju dv atýždne sami, bojím sa o ne.
arizona
23.11.09,16:41
Takto chorý človek musí byť pod lekárskym dozorom a brať pravidelne lieky. Ak to odmieta , pri najbližšom záchvate zavolajte záchranku, alebo políciu. Môžu mu nariadiť liečenie. Ak sa odmieta dobrovoľne liečiť, inú možnosť nemáš.
Deti by som s ním v jeho stave určite nenechávala...
danushka
23.11.09,17:06
Arimi,
toto čo píšeš si nemyslím, že svedčí o schizofrénii. Tá je totiž o rozdvojení osobnosti. Človek postihnutý schizofréniou je rozpoltený a jeho dva póly bojujú medzi sebou, trhajú ho a jedno ja chce niečo úplne iné ako druhé ja. Jedno JA chce normálne žiť a druhé JA si myslí, že mu chce niekto tretí ublížiť, parazituje na ňom.
Často takýto ľudia ,,narábajú" s astrálnymi javmi a bytosťami, hľadajú svoje veci, upodozrievajú svoje okolie z rôznych vecí, prenasledovania, úmyselného škodenia a stav v ktorom sa nachádzajú sa im rozumne nedá vysvetliť, presvedčiť ich o skutočnej diagnóze je nemožné.
Toto je však o psychotikoch a diagnóza sa nedá určiť ľahko a jednoznačne.

Sú však pacienti, ktorí trpia neurotickými poruchami, ako bipolárna porucha osobnosti /manio-depresívna porucha/, depresia, panická porucha, obsedantno-kompulzívna porucha osobnosti,kde je tiež možné sledovať určité znaky, ktoré by laik nazval schizou.

Ty si však spomenula, že Tvoj manžel vysadil antabus. Liečba alkoholizmu je dlhotrvajúcou záležitosťou, ktorá je podporovaná aj liekmi na uvoľnenie, upokojenie a po čase na nich vzniká závislosť, kde je úplne vylúčené s takouto liečbou prestať náhle, bez dozoru ošetrujúceho lekára.
Skôr si myslím, že práve náhle vysadenie liekov u Tvojho manžela spôsobilo takéto jeho správanie.
Bohužiaľ, manžela donútiť k liečbe nedokáže nik, pokiaľ nie je zbavený svojprávnosti a aj protialkoholické liečenie môže sám pacient kedykoľvek ukončiť, je to len a len na jeho vôli.

Verím, že situácia v ktorej sa so svojimi deťmi ocitáš je veľmi ťažká. Ak vieš, kto ho doposiaľ liečil /myslím tým jeho psychiatra/ - skús sa s ním osobne porozprávať a konzultovať s ním ďaľšie možnosti.
Hlavne si nemaľuj čerta na stenu, že by mohol Tebe a deťom ublížiť. Pokiaľ doposiaľ nebol agresívny a neohrozoval Ťa, nemalo by to byť inak ani teraz. Len Tvoj muž potrebuje pomoc.
Ty sama vieš, kto má naň najväčší vplyv - ten nech sa ho pokúsi presvedčiť v liečbe ďalej pokračovať.

Držím palce !
arimi
23.11.09,17:15
práveže agresívny býva dost často...no a tier astrálne bytosti? všetko je u neho teraz astrálne...dokonca si začal s okultizmom...je presvedčený, že je vo mne zlá energia a že ju musí zo mna vyhánat sviečkami a vydymovaním zlých duchov...to páli šalviu a chodí okolo mna a dymí...prestal chodit do kostola a dal sa na mágiu...ja viem, že musím hovorit s jeho doktorkou, ale zase som v zahraničí a ked prídem, tak behám len po súdoch alebo policajtoch...on ma totiž stále za niečo udáva...za maily, smsky, a pod. a stále mi vysvetluje božie slovo...mna napadla ta schiza, lebo som si všetky príznaky dala do kopy, ktoré som našla a pasuje to..BAP tiež, ono to može byt celkom dobrý mix všetkého možného...
nivarto
23.11.09,18:35
práveže agresívny býva dost často...no a tier astrálne bytosti? všetko je u neho teraz astrálne...dokonca si začal s okultizmom...je presvedčený, že je vo mne zlá energia a že ju musí zo mna vyhánat sviečkami a vydymovaním zlých duchov...to páli šalviu a chodí okolo mna a dymí...prestal chodit do kostola a dal sa na mágiu...ja viem, že musím hovorit s jeho doktorkou, ale zase som v zahraničí a ked prídem, tak behám len po súdoch alebo policajtoch...on ma totiž stále za niečo udáva...za maily, smsky, a pod. a stále mi vysvetluje božie slovo...mna napadla ta schiza, lebo som si všetky príznaky dala do kopy, ktoré som našla a pasuje to..BAP tiež, ono to može byt celkom dobrý mix všetkého možného...

Tak ja ti poradím toto:
1, Sama nikdy neurčíš jeho diagnózu. To môže len odborník.
2, Kontaktuj psychologickú poradňu vo svojom okolí. Prípadne navštív
všeobecného lekára svojho manžela.
3, Ak sa to bude zhoršovať, môže ublížiť sebe alebo svojmu okoliu!!!
4, Ak nie je iná možnosť, odsťahuj sa.
arimi
23.11.09,19:51
vdaka.
u nás je to všetko ovela komplikovanejšie, lebo ten pán nám robí škrt cez rozpočet neustále...odstahovaný už bol on, ale už je zase pristahpovaný...no a s tou diagnozou...ja viem, že sa nemám pliest odborníkom do remesla, ale dovolila som si pozorovat jeho správanie, lebo on klame každému, teda aj psychiatričke, kam pár rokov už chodil...klame a podvádza...možno ani nevie, že klame, ale toto posledné bolo, že vysadil antabus a odmietol psychiatriu a dal sa na mágiu. ja fakt neviem, čo robit, lebo všetko, čo on urobí, dopadne nakoniec inak, ako sme predpokladali. preto uvažujem nad tým, dat ho previezt na psychiatriu, ale bez porady s s jeho psychiatričkou to nepojde. on nás už ani nepspoznáva...mna má za nepriatela, deti má ako nejakých cudzích ludí, ale jeho nové kolegyne sú ako jeho matky, ako si všímam, podla toho, ako sa k nim správa...nejaká porucha tam bude istotne...
bettylou
23.11.09,22:28
to je ten čo s kolegyňou z realitky predávali váš byt? A čo bol na tom školení o zdravej výžive, kde sa predávali tie horské mravce, či čo to bolo (už sa presne nepamätám). A čo už to nevyzerá na sektárstvo? Ako to vidíš ty?
Barbara
24.11.09,05:23
Arimi, viem, že je veľmi ťažké rozhodnúť sa, aj ja som žila s alkoholikom, ale mala by si sa už konečne rozhodnúť, lebo sa trápiš Ty, ale najviac Tvoje deti. Len aby Tvoje deti nemali z toho psychické problémy.
nebudem sa opakovať, lebo v iných témach si už dostala veľa dobrých rád, že čo máš robiť, iba toľko Ti poviem, že prvý krok je najťažší, potom už to ide.
napr. tu
http://www.porada.sk/t111261-rozvod-s-alkoholikom.html
alebo
http://www.porada.sk/t86471-alkohol-a-alkoholizmus-ako-sa-z-toho-dostat.html
alebo
http://www.porada.sk/t86612-zbavenie-svojpravnosti-alebo-ako-donutit-ist-k-psychiatrovi.html


Držím Ti palce !!!!
arimi
24.11.09,07:47
ja viem, že teraz vyzerám skor ja ako blázon, ale práveže som sa tešila z toho, že vlastne on podal na rozvod, a že si aspon niečo zaplatí...lenže ked nás zo párkrát potahal po súdoch a stažoval sa na tažký život a chcel byt čo najskor rozvedeny, tak pred dvomi týždnami na chodbe na súde prehlásil, že rozvod stahuje a že on vlastne nikdy s rozvodmi nesúhlasil. a ja som už mala pripravené papiere na synovo sociálne štipko, na prídavky v rakúsku a plány čo s bytom a odrazu mi všetko vyfúklo, takže mi zostal na krku aj tento cvok a musím ho živit, lebo vraj som povinná...píšem žiadost na rozvod, len musím vyrátat aj korunky na to, mám to dost tesné...
áno to je ten expert...sektársktvo a okultizmus a všetko dokopy sa podla mna rovná schizofrenia...nakoniec mi vyšla z toho len duševná porucha...
arizona
24.11.09,07:53
ja viem, že teraz vyzerám skor ja ako blázon, ale práveže som sa tešila z toho, že vlastne on podal na rozvod, a že si aspon niečo zaplatí...lenže ked nás zo párkrát potahal po súdoch a stažoval sa na tažký život a chcel byt čo najskor rozvedeny, tak pred dvomi týždnami na chodbe na súde prehlásil, že rozvod stahuje a že on vlastne nikdy s rozvodmi nesúhlasil. a ja som už mala pripravené papiere na synovo sociálne štipko, na prídavky v rakúsku a plány čo s bytom a odrazu mi všetko vyfúklo, takže mi zostal na krku aj tento cvok a musím ho živit, lebo vraj som povinná...píšem žiadost na rozvod, len musím vyrátat aj korunky na to, mám to dost tesné...
áno to je ten expert...sektársktvo a okultizmus a všetko dokopy sa podla mna rovná schizofrenia...nakoniec mi vyšla z toho len duševná porucha...
Prídavky v Rakúsku si predsa môžeš vybaviť aj keď si vydatá, nie ?
Ak by ste sa aj rozviedli a on nie je schopný sa sám uživiť, môže požiadať o prídavky na seba (myslím že to platí do 5rokov po rozvode)
arimi
24.11.09,08:14
no a to je ten problém, čo spomínam. prídavky ako vydatá dostanem iba raz ročne...ale ako rozvedenej by mi ich vyplácali každý mesiac. takto by som decka vedela nejak uživit aj sama, lebo predsa len vysokoškolák a stredoškolák spotrebujú dost. no a kedže syn mal rok pauzu od školy a teraz dokončuje mag.študium, nedostanem za min. rok na neho nič.takže stále je to len o peniazoch a ten magor mi všetko, čo si naplánujem zruší. a že tým pripravuje decka o peniaze mu zrejme aj robí radost.
on je schopný sa živit, nemá invalidku, sám dal dobrovolne výpoved, ken sa mu nechce robit. radšej mi kradne peniaze a jedlo a takto nedostojne sa pretlka.
arimi
21.12.09,11:30
trochu som si preverovala muža aj jjeho priatelov a došla som k zaujímavým informáciám. došla som až ku scientologom. takže neviem, či nebolo lepšie pre nás, ked pil...ako ked je v sekte.
no ale rozvod ide tak či tak, len ja sa už aj trochu o seba obávam, lebo som pichla do osieho hniezda a oni to nemajú radi. ako som zistila podla tých trestných oznámení na mna. oni sa fakt s neposlušnými ne..erú...
dá sa mi vobec pred touto sektou bránit? asi nemám moc šancí...
buchač
21.12.09,12:11
trochu som si preverovala muža aj jjeho priatelov a došla som k zaujímavým informáciám. došla som až ku scientologom. takže neviem, či nebolo lepšie pre nás, ked pil...ako ked je v sekte.
no ale rozvod ide tak či tak, len ja sa už aj trochu o seba obávam, lebo som pichla do osieho hniezda a oni to nemajú radi. ako som zistila podla tých trestných oznámení na mna. oni sa fakt s neposlušnými ne..erú...
dá sa mi vobec pred touto sektou bránit? asi nemám moc šancí...

...dá , všetko sa dá ....

Hlavne ...nesrať sa s nimi ....;)
ludex
21.12.09,12:41
vdaka.
u nás je to všetko ovela komplikovanejšie, lebo ten pán nám robí škrt cez rozpočet neustále...odstahovaný už bol on, ale už je zase pristahpovaný...no a s tou diagnozou...ja viem, že sa nemám pliest odborníkom do remesla, ale dovolila som si pozorovat jeho správanie, lebo on klame každému, teda aj psychiatričke, kam pár rokov už chodil...klame a podvádza...možno ani nevie, že klame, ale toto posledné bolo, že vysadil antabus a odmietol psychiatriu a dal sa na mágiu. ja fakt neviem, čo robit, lebo všetko, čo on urobí, dopadne nakoniec inak, ako sme predpokladali. preto uvažujem nad tým, dat ho previezt na psychiatriu, ale bez porady s s jeho psychiatričkou to nepojde. on nás už ani nepspoznáva...mna má za nepriatela, deti má ako nejakých cudzích ludí, ale jeho nové kolegyne sú ako jeho matky, ako si všímam, podla toho, ako sa k nim správa...nejaká porucha tam bude istotne...

Myslím,že to nebol antabus,lebo antabus je u nás už roky zakázaný. Rád by som vedel,či pil aj keď bral lieky a kolko rokov pije. Mne to vychádza na silnú demenciu. Ludovo povedané,že si prepil rozum. A to je na trvalo. Každopádne si myslím,že by si mala zájsť za jeho psychyatričkou a všetko jej povedať.Ona najlepšie bude vedieť čo a ako. ;)
arimi
21.12.09,12:53
dementný je aj podla mna, inak by sa nedal nachytat sektárom...ale antabus to bol určite...my sme ho zhánali v česku, a dal mu ho lekár v liečebne, tam ho zase dovážali z polska...