marekmin32
23.11.09,18:04
potrebujem poradit,kupil som dom a ktomu domu patrila taka chtrc 7krat4m.ale malo to aj komin ,krov ,skridlu.Ta chatrc je ale na cudzom pozemku na poslocnom dvore od susedov.Kvoli susedovi som celu chatrc rozobral lebo sa stale stazoval ze to pada .Potom som na zakladoch toho domu spravil betonovy plot.Teraz za mnov chodi ze tam nemam co robit a mam to zburat inac zavola starostu.Predny aj zadny susedia na tej parcele tvrdia ze to bolo predane nam,ze oni o tom vedia a on ma bit ticho.Sam neviem co mam spravit ten dom tam stal okolo 70rokov mozno aj viac,vzdy som siel v ustreti ale takemuto koncu sa mi nechce ani verit.
JarkaL
23.11.09,17:15
Zavolaj geodeta, nech podľa katastrálnej mapy vymerá hranice tvojho pozemku. Nie je dôležité, čo tvrdia susedia, že kto čo komu predal, ale čo je na LV.
marekmin32
23.11.09,17:34
Ja som dostal geodeticky plan z 1999r. a mam aj najnovsi katastralny plan.na tom mieste kde stal ten dom je spolocny dvor ale je rozdeleny na dve casti a spojeny so sluckov.mam aj vypis stoho listu vlastnictva samozrejme ciastocny a je tam 9 vlastnikov.My sme tam neni.
sarasara
23.11.09,20:24
Najdi si katasterportal.sk a pozri si úplný výpi LV. Ak tam nie sú vlastníci na 100 %, zisti ostatných vlastníkov. Ak ale je na LV vlastníctvo 100 %-né, tak by bolo bývalo lepšie chatrč opraviť a nie zbúrať. Kúpil si stavbu, nie pozemok. Stavbu si dobrovoľne odstránil, pozemok nie je tvoj
marekmin32
25.11.09,08:48
Je tam 12 vlastnikov na tej parcele ale par ich uz nezije.tak on nie je 100 % vlastnikom.Je to velmy zamotane lebo ta parcela je teraz rozdelena na dve casti ako spolocny dvor a predtym bola na tri casti.Ono je pravda ze moj sused kupil jednu stych troch casti,ale to co kupil bol spolocny dvor. A teraz je to tak ze jeden LV ktory bol ako spolocny dvor ,je rozdeleny na dve parceli a dalsi LV je vystaveny na mojho suseda. a na tom spolocnom LV figuruje sused 2krat.Podla mna keby mal sused ziskat LV tak by musel ziskat vsetky podpisi vlastnikov a to viem na 100% ze by mu to prvy sused nepodpisal.Lebo oni sa pohadali hned ako sa tam pristahoval.Ked mi mozete pomoct tak poradte