Eva333
23.11.09,18:20
Dobry den, prosim o radu tykajucu sa nosenia kompresnych pancusiek. Boli mi predpisane na zacinajuce krcove zily na mieru. Mozte sa prosim podelit so svojimi skusenostami? Mna dost tlacia pod kolenom, kedykolvek skrcim nohu (chodenie po schodoch, sedenie...). Je to dost neprijemne a nie som si ista, ci to ma az takto byt. Ak je to takto spravne, skusim si zvyknut, ale nie som si ista... Dakujem za kazdu skusenost.
Rozalka
23.11.09,19:56
Mala som presne také hlúpe pocity, večer som sa išla zblázniť od svrbenia.
Ja som si do tej spevnenej časti zastrihla (V), potom som nakoniec tú spevnenú časť odstrihla úplne a zapošila okraje, aby sa nepárali.
hnedoočka
24.11.09,05:51
bohužiaľ i ja som mala takú nepríjemnú skúsenosť. ak sa tie pančuchy prvýkrát skúšajú v lekárni, vtedy sa tá veľkosť zdá byť dobrá. ale pri nosení sa mi natiahli a tak isto ma rezali pod kolenom, hore som ich už vytiahnúť nemala kde - no hrúza. nosila som ich po sklerotizácii 5 týždňov, tak som to už nejak vytrpela , ale problém je fakt vo veľkosti.
ak to máš užívať dlhodobejšie / preventívne / doporučujem obetovať peniaze navyše a vymeniť.
je síce pravda, že nohy tak netrpia, ale na nosenie vonku je to nepríjemné - v zime chladia a v lete je v nich neuveriteľne horúco.
prajem veľa trpezlivosti!:)
Eva333
24.11.09,17:08
Ahoj Rozalka, dakujem za odpoved. Ja mam take az pod zadok, od spiciek az cele stehna... myslis take? Lebo celkom nechapem...
Eva333
24.11.09,17:11
Ahoj Veronika, som nizka tak je mozne ze mas pravdu. Ale v tych zdravotnickych potrebach mi merali aj dlzku nohy... A mam ich nosit preventivne dlhodobo. Znacka je Venoflex a stoja 30euro. Jedny som mala zadarmo na predpis a ja blba som si hned kupila jedny sama, ze ako budem v tych istych pancuskach kazdy den a stale prat... A teraz ich nosim dost malo... No vdaka za odpoved:)
Rozalka
24.11.09,19:08
Ahoj Rozalka, dakujem za odpoved. Ja mam take az pod zadok, od spiciek az cele stehna... myslis take? Lebo celkom nechapem...
Ja mám len pod kolená, tak som si myslela, že aj ty.
No po celej nohe, to musí byť riadne nepríjemné, skús vymeniť za iné číslo.
koordinatoreva
07.12.09,07:43
som tehotná a pod kolenom mám pociť že mi začína kŕčová žila..čo mám robiť?
Eva333
07.12.09,22:18
Ahoj, nech Ta Tvoja lekarka posle na angiologicke vysetrenie. Ultrazvukom tam zistia ako na tom si a poradia co robit.
dagjanik
08.12.09,12:16
manželka začala nosiť kompresné pančucháče pre zhoršenie počas tehotenstva, ak niekde tlačia tak sú nesprávne natiahnuté, treba jemne pančuchové "faldy" vyrovnať, kedže máme stehenné tak je to fakt niekedy až po zadok:-), naťahujem jej ich ráno po zobudení kým nevstane z postele, má ich tak lepšie a rovnomernejšie natiahnuté,pre tehotnú mamičku doporučenie čím skôr na angiologické vyšetrenie, nám ohromne pomohli, žily pekne ustúpili ked sa pravidelne používali ale po vysadení sa vracali naspäť, dobré sú aj špeciálne cviky na krčové žily a pri každej možnej príležitosti nohy vyložiť vyššie, prípadne malý valček na spanie pod nohy - časom si zvyknete a bude to v pohode, ak bude najhoršie pozrite si ako vyzerajú nohy našich babičiek - hrčavé, bolavé, otvorené rany,modro-fialové - mi sme ich začali nosiť v máji a v tých teplách to zaberalo.....
Eva333
09.12.09,08:38
To je pekne... aky starostlivy manzel..