manak
23.11.09,20:02
Caute vsetci.Potreboval by som poradit.Mam nakladne vozidlo ktoreho celkova hmotnost je 33 ton a taham za nim príves z celkovou hmotnostou 20 ton.Podla zakona je povolena celkova hmotnost jazdnej supravy 40ton.Preco by som mal platit dan za 53 ton ked ich nemozem vyuzit.Za prekrocenie hmotnosti nas pokutuju preto som sa rozhodol platit len za 40 ton.Myslite ze robim spravne.Za 53 ton platim uz niekolko rokov.Dakujem za radu.:confused:
globalpartner
24.11.09,19:55
Caute vsetci.Potreboval by som poradit.Mam nakladne vozidlo ktoreho celkova hmotnost je 33 ton a taham za nim príves z celkovou hmotnostou 20 ton.Podla zakona je povolena celkova hmotnost jazdnej supravy 40ton.Preco by som mal platit dan za 53 ton ked ich nemozem vyuzit.Za prekrocenie hmotnosti nas pokutuju preto som sa rozhodol platit len za 40 ton.Myslite ze robim spravne.Za 53 ton platim uz niekolko rokov.Dakujem za radu.:confused:

Pre potreby zistenia hmotnosti automobilu na zadelenie do sadzby v zmysle pokynu DR SR je dôležitý údaj v riadku č33 Osvedčenia o evidencii - súčet hmotností pripadajúcích na nápravy.
Podotýkam zvlášt auto a zvlášt príves
mandula
24.11.09,20:02
Pre potreby zistenia hmotnosti automobilu na zadelenie do sadzby v zmysle pokynu DR SR je dôležitý údaj v riadku č33 Osvedčenia o evidencii - súčet hmotností pripadajúcích na nápravy.
Podotýkam zvlášt auto a zvlášt príves

Hej, to ale platí len v prípade ťahač + náves
manak
25.11.09,16:28
Mal som na mysli aky budem mat postih ked budem platit za 40 ton ale suprava auto + prives maju dokopy 53 ton
Stina
25.11.09,16:54
Nemá byť v DP uvedené zvlášť nákladné motorové vozidlo a zvlášť prípojné vozidlo ?
manak
25.11.09,19:05
Ano samozrejme.Auto ma celkovu hmotnost 33ton a príves 20 ton.Lenze podla zakona o cestnej premavke moze mat jazdna suprava 40ton t.j.auto +príves.Ked prekrocim celkovu hmotnost 40 ton platim pokuty.Tak naco mam statu platit za 53 ton.