Stannka
24.11.09,08:37
Dobrý deň prajem všetkým,
potrebujem poradiť. Teraz som len začala pracovať takže možno bude pre Vás skúsenejších moja otázka nezmyselná, ale pre mňa je to dosť dôležité. Do daňovej povinnosti sa zaratáva aj DPH z VPD a PPD? A ak áno, potom to priratávam k DPH z došlých a odoslaných faktúr?
Ďakujem za odpoveď
babi2
24.11.09,08:04
Dobrý deň prajem všetkým,
potrebujem poradiť. Teraz som len začala pracovať takže možno bude pre Vás skúsenejších moja otázka nezmyselná, ale pre mňa je to dosť dôležité. Do daňovej povinnosti sa zaratáva aj DPH z VPD a PPD? A ak áno, potom to priratávam k DPH z došlých a odoslaných faktúr?
Ďakujem za odpoveď
Všetky doklady, ktoré obsahujú DPH, zarátavaš do DP DPH, iba ak by boli nejaké doklady pri ktorých nie je nárok na odpočet, napr. repre tie tam nedávaš, ale toto je povedané veľmi zjednodušene, prepáč ale na Tvojom mieste by som si to určite minimálne dala skontrolovať niekomu skúsenému
Tamila
24.11.09,08:22
Dobrý deň prajem všetkým,
potrebujem poradiť. Teraz som len začala pracovať takže možno bude pre Vás skúsenejších moja otázka nezmyselná, ale pre mňa je to dosť dôležité. Do daňovej povinnosti sa zaratáva aj DPH z VPD a PPD? A ak áno, potom to priratávam k DPH z došlých a odoslaných faktúr?
Ďakujem za odpoveď
Niekedy sa stane, aj keď to nie je správne, že dostaneš PD k úhrade faktúry a je na ňom rozpísané základ + DPH, vtedy do DPH nemôžeš dať, pretože sa to dáva z faktúry a bolo by to dvojmo.
Súhlasím s babi2, kým nemáš skúsenosť s DPH, treba to dať skontrolovať skúsenejším.
Stannka
24.11.09,08:28
Určite si to dám skontrolovať a vlastne to chcem len pre vlastnú kontrolu, lebo ja nerobím priamo účtovníctvo, ale šéf chce aby som mu vedela povedať približne DPH za daný mesiac. Ale ďakujem Vám veľmi pekne
veronikasad
24.11.09,08:31
Stanka, mlžeš byť konkrétnejšia o aké príjmové a výdavkové doklady ide ?