Zuzana 14
05.09.05,12:55
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
Zuzana 14
05.09.05,10:57
Chcela by som sa spýtať ako je myslený § 97 ZP - práca nadčas nesmie presiahnúť v priemere osem hodín týždenne v období najviac 4 mesiacov ... To sčítam všetky odrobené hodiny trebárs za 3 mesiace a vydelím počtom týždňov v tých troch mesiacoch?
Maňaska
05.09.05,11:07
Chcela by som sa spýtať ako je myslený § 97 ZP - práca nadčas nesmie presiahnúť v priemere osem hodín týždenne v období najviac 4 mesiacov ... To sčítam všetky odrobené hodiny trebárs za 3 mesiace a vydelím počtom týždňov v tých troch mesiacoch?
V podstate áno.

Ale význam spočíva hlavne v tom, že nariadená práca v týždni môže prekročiť 8 hodín, avšak nemôže dôjsť k prekročeniu uvedeného limitu v priebehu 4 mesiacov. Ak si to chcete overiť - prepočítajte to na 4 mesiace /v kolektívnej zmluve sa dá dohodnúť 12 mesiacov najviac/
Bionda
05.09.05,11:20
Práca nadčas... je práca nadriadená.. t.j. , že ak zostanem v práci o hodinu dlhšie lebo som sa ja tak rozhodla.. nie je to práca nadčas. Práca musí byť vedená v zošite nadčasov.. kto kedy komu a za akým účelom prácu nadčas nariadil.
Zuzana 14
05.09.05,11:26
Teda ak teraz potrebujem aby robili cca 3 týždne 12 hodín a v sobotu 8 hodím môžu?
Maňaska
05.09.05,11:33
Asi áno, je podstatné aby ste ustriehli, že za obdobie 4 mesiacov by nemali mat viac odrobene ako priblizne 139 hodin nadcasov.