fero000
24.11.09,09:40
Dobry den, mozem Vas poprosit o informacie tykajuce sa skusnosti so spolocnostami ktore distribuju casopisy? napr. media press a podobne. Ake su poplatky ? Rad by som vedel ako funguje cele to okolo ich vyuzitia .. to znamena mam casopis oslovim ich s poziadavkou na distribuciu 15 000ks .. co sa deje potom? roznesu casopisy do stankov a podobne a cakaju kym v pripade mesacnika mesiac kym im stanky vyplatia pozadovanu sumu a tu potom vyfakturuju mne?? Kolko si beru za 1 kus?Ako je to s DPH? Beru si poplatok aj za kusy, ktore mi vratia .. mal by som zaujem aj o ne, hlavne neviem ci si zoberu dajme tomu nejake percento - ( neviem kolko to je ) z 15 000ks alebo len z predanych kusov. Teda este blizsi priklad mam poziadavku na 10 000kusov po 1 euro. preda sa 5000kusov. Vyfakturuju mi teda 5000*1euro minus percento pre nich dajme tomu 10percent - rad by som vedel kolko to je asi 10 percent neviem, cize - 5000*10centov?? alebo to bude 5000*1euro minus 10000*10centov?? Este by ma zaujimala aka je splatnost ich faktury voci mne? cital som ze mozu dobu splatnosti predlzovat pricom mi nabiehaju nejake percenta za omeskanie ale to nestoji za to omeskanie proste ked zacinam potrebujem kazdu korunu a toto by som chcel ma jasne. Verim, ze mi niekto poradite , s predoslych otazok som mal odpovede aj od ludi ktori casopis vydavali a mali vlastne skusenosti, takze verim ze sa mi podari dostat odpovede, ktore mi mozu pomoct. Posledna otazka sa tyka alternativ k media press - je nieco vyhodnejsie na zaciatok?? Este raz Vam velmi pekne dakujem za odpovede.. naozaj mi velmi pomozu.
Lianka
24.11.09,10:50
Ja si myslim, ze obchodne podmienky vo vseobecnosti su bud standardne alebo vecou rokovani a dohody. Neviem, co cakas od Porady, ale podla mojho nazoru sa treba obratit na toho, od koho sluzbu pozadujes a rokovat o podmienkach, napr. na menovanu firmu.
fero000
24.11.09,18:43
V podstate som sa na poradu obratil preto, lebo pred par dnami mi prave tu pomohli ohladne tejto veci niektori prispievatelia, ktori s vydavanim casopisu maju vlastne skusenosti, preto moja otazka smerovala sem. Co sa tyka obratenia sa priamo na distribucnu spolocnost ok to nie je problem .. je vsak podla mna dolezite vediet o com sa s nimi bavit a mat o veciach trochu jasno, takze hladam najprv info tu a potom sa samozrejme tak ci tak budem musiet obratit na niektoru zo spolocnosti. Dalsi problem je, ze samotne firmy ma nebudu posielat ku konkurencii preto by som rad vedel ake mam moznosti a ake su skusenosti inych.