Ewka12
24.11.09,09:45
ahojte,antikoncepciu som brala asi od 16.r,teraz mam 24r.,neustale mi sposobovala problemy ako bolesti hlavy,brucha,nevolnost,nespavost a hlavne neustale slabe krvacanie,vyskusala som vela tabletiek ako Diane 35,mercilon,cilest,femoden,triregol,jeanine a....kazde mi nerobili dobre,dokonca som bola na kyretazi s podozrenim na cystu na krcku maternice,nastastie som zdrava,casto som mala aj infekcie a zapaly vytoky,doktor mi povedal ze bude lepsie ak tabletky prestanem brat uplne ked mi skodia.kedze dieta este neplanujem a mam priatela nevieme co robit.mate niekto podobne problemy?ak ano poradte prosim
Stanislav 1975
24.11.09,08:48
ahojte,antikoncepciu som brala asi od 16.r,teraz mam 24r.,neustale mi sposobovala problemy ako bolesti hlavy,brucha,nevolnost,nespavost a hlavne neustale slabe krvacanie,vyskusala som vela tabletiek ako Diane 35,mercilon,cilest,femoden,triregol,jeanine a....kazde mi nerobili dobre,dokonca som bola na kyretazi s podozrenim na cystu na krcku maternice,nastastie som zdrava,casto som mala aj infekcie a zapaly vytoky,doktor mi povedal ze bude lepsie ak tabletky prestanem brat uplne ked mi skodia.kedze dieta este neplanujem a mam priatela nevieme co robit.mate niekto podobne problemy?ak ano poradte prosim

Ak lekár neodporúča HAK,tak asi bude lepšie ho poslúchnúť,najma keď máš z toho problémy a zamerať sa na iný typ antikoncepcie,napr.kondom, i keď uznávam-je to lepšie bez kondomu,ale keď sa inak nedá...,hmhm
Alebo DANU?-neviem,či to ešte existuje,asi áno...
Žabinka
24.11.09,09:00
DANA určite existuje, ale už v modernejšej podobe. Ale aj tá môže spôsobovať problémy. Existujú však aj rôzne náplasti, podkožné implantáty. Tvoj lekár by mal poznať, čo by ti malo najlepšie vyhovovať, no niekedy sa ani on netrafí na prvý raz.
2009
24.11.09,09:10
Ja mám už 2 a pol roka MIRENU. Je to hormonálne teliesko. Môžeš ho mať 5 rokov. Ako antikoncepcia je vraj najúčinnejšia i keď ja som si ju dala zaviesť kvôli tomu, že ako vedľajší účinok je potlačenie až strata menštruácie. Pozor poisťovňa to neprepláca a nie je to lacné. Poraď sa pred tým s gynekológom. Ja som spokojná. Ak chceš vedieť niečo viac tak poprosím poštou lebo o ženských veciach sa mi tu rozpisovať veľmi nechce. Evika
Jara
24.11.09,09:28
Mirénu /časť/ prepláca poisťovňa v prípadoch, ak je robená po zákroku, napr. kyretáž pre cysty, myómy, silné krvácanie ap. Prepláca zhruba 90% a 10% pacient. Ak si ale prepočítaš výšku úhrady za tabletky každé 3 mesiace za 5 rokov, tak mirena neni až tak drahá, myslím stojí okolo 150€, aj keď si ju zaplatí pacient úplne sám. Presne neviem v tomto období, to bola cena zhruba pred rokom. No tiež to neni záruka, že ju budeš znášať. Teda najlepšie je poradiť sa so svojim gynekológom
zltalienka
24.11.09,09:50
ahojte,antikoncepciu som brala asi od 16.r,teraz mam 24r.,neustale mi sposobovala problemy ako bolesti hlavy,brucha,nevolnost,nespavost a hlavne neustale slabe krvacanie,vyskusala som vela tabletiek ako Diane 35,mercilon,cilest,femoden,triregol,jeanine a....kazde mi nerobili dobre,dokonca som bola na kyretazi s podozrenim na cystu na krcku maternice,nastastie som zdrava,casto som mala aj infekcie a zapaly vytoky,doktor mi povedal ze bude lepsie ak tabletky prestanem brat uplne ked mi skodia.kedze dieta este neplanujem a mam priatela nevieme co robit.mate niekto podobne problemy?ak ano poradte prosim

Ahoj ewka, ak Ti lekár radí už neužívať hormonálnu antikoncepciu, tak ho určite poslúchni. Zdravie je predsa prvoradé, a pokaziť si ho v tak mladom veku .... Inak, Mirena je tiez hormonálna antikoncepcia a tie všelijaké možné náplaste tiež.
Nezamýšľala si sa tiež nad možnosťou používať niektorú z prirodzených metód plánovania rodičovstva? Sú aj také, čo majú porovnateľnú spoľahlivosť ako HAK (teda 99%) ale na rozdiel od HAK nemajú žiadne vedľajšie účinky. Možno práve toto by bolo vhodné riešenie pre Teba!
Stanislav 1975
24.11.09,09:58
Ahoj ewka, ak Ti lekár radí už neužívať hormonálnu antikoncepciu, tak ho určite poslúchni. Zdravie je predsa prvoradé, a pokaziť si ho v tak mladom veku .... Inak, Mirena je tiez hormonálna antikoncepcia a tie všelijaké možné náplaste tiež.
Nezamýšľala si sa tiež nad možnosťou používať niektorú z prirodzených metód plánovania rodičovstva? Sú aj také, čo majú porovnateľnú spoľahlivosť ako HAK (teda 99%) ale na rozdiel od HAK nemajú žiadne vedľajšie účinky. Možno práve toto by bolo vhodné riešenie pre Teba!

Nesúhlasím, 99%-nú spoľahlivosť nemá žiadna z prirodzených sposobov antikoncepcie...

Výpočet a použitie spolahlivosti antikoncepcie...

Sú potrebné tri druhy informácií pre výpočet indexu v klinickej štúdii:
celkový počet mesiacov alebo menštruačných cyklov
počet tehotenstiev
príčiny ukončenia účasti na štúdii (tehotenstvo alebo iné dôvody)
Sú dva spôsoby výpočtu PI:
V prvom spôsobe je počet tehotenstiev v štúdii delený celkovým počtom mesiacov a násobený číslom 1200.
V druhom spôsobe je počet tehotenstiev delený počtom menštruačných cyklov a násobený číslom 1300 (1300 vyplýva z priemernej dĺžky menštruačného cyklu 28 dní, čiže z 13 cyklov ročne).
PI možno interpretovať ako percentuálnu pravdepodobosť, že žena používajúca daný druh antikoncepcie počas jedného roka otehotnie.
História [upraviť]

Index zaviedol Raymond Pearl v roku 1933.
Hodnoty Pearlovho indexu pre jednotlivé druhy antikoncepcie [upraviť]

Metóda Popis PI
Meranie teploty Meranie bazálnej teploty a jej grafické zaznamenávanie 0,8 - 3 [1]
Billingova metóda 5 [1]
Symptomatická metóda Spojenie Bilingovej metódy a merania teploty 0,3 [1]
Kalendárna metóda 9 [1]
Meranie úrovne hormónov pomocou špeciálneho testu Meranie koncentrácie pohlavných hormónov v rannom moči 5 - 6
Prerušovaná súlož 4 - 18 [1]
Metodóda laktačnej аменореи Antikoncepčný efekt počas 6 mesiacov po narodení dieťaťa 2 - 3 [2]
hnedoočka
24.11.09,09:59
na tvojom mieste by som skôr uvažovala o mechanickej antikoncepcii.počula som zo stretnutia lekárov - gynekológov o vzrastajúcich problémoch tehotnosti zvlášť u žien, ktoré od skorého veku používali hormonálnu antikoncepciu. viem, že i v dnešnej dobe sa zavádza vnútromaternicové teliesko Dana, cenové dostupné a lekári ho uprednostňujú pred hormonálnymi liekmi.
doporučujem počúvať radu lekára.
zltalienka
24.11.09,10:12
Nesúhlasím, 99%-nú spoľahlivosť nemá žiadna z prirodzených sposobov antikoncepcie...

Výpočet a použitie spolahlivosti antikoncepcie...

Sú potrebné tri druhy informácií pre výpočet indexu v klinickej štúdii:
celkový počet mesiacov alebo menštruačných cyklov
počet tehotenstiev
príčiny ukončenia účasti na štúdii (tehotenstvo alebo iné dôvody)
Sú dva spôsoby výpočtu PI:
V prvom spôsobe je počet tehotenstiev v štúdii delený celkovým počtom mesiacov a násobený číslom 1200.
V druhom spôsobe je počet tehotenstiev delený počtom menštruačných cyklov a násobený číslom 1300 (1300 vyplýva z priemernej dĺžky menštruačného cyklu 28 dní, čiže z 13 cyklov ročne).
PI možno interpretovať ako percentuálnu pravdepodobosť, že žena používajúca daný druh antikoncepcie počas jedného roka otehotnie.
História [upraviť]

Index zaviedol Raymond Pearl v roku 1933.
Hodnoty Pearlovho indexu pre jednotlivé druhy antikoncepcie [upraviť]

Metóda Popis PI
Meranie teploty Meranie bazálnej teploty a jej grafické zaznamenávanie 0,8 - 3 [1]
Billingova metóda 5 [1]
Symptomatická metóda Spojenie Bilingovej metódy a merania teploty 0,3 [1]
Kalendárna metóda 9 [1]
Meranie úrovne hormónov pomocou špeciálneho testu Meranie koncentrácie pohlavných hormónov v rannom moči 5 - 6
Prerušovaná súlož 4 - 18 [1]
Metodóda laktačnej аменореи Antikoncepčný efekt počas 6 mesiacov po narodení dieťaťa 2 - 3 [2]

Stanislav1975 a s čím nesúhlasiš? Veď ten článok, čo si skopíroval, tiež dokazuje, že spoľahlivosť Symptotermánej metódy je 0,3. (teda zo 100 žien, ktoré počas 1 roka používalo túto metódu otehotnelo len 0,3 žien teda 99,70 neotehotnelo, čo znamená, že daná metóda je spoľahlivá na 99,7%.)
Prikladám tiež článok, kde je to lepšie vysvetlené.
http://jedlicka.blog.sme.sk/c/93272/Symptotermalna-metoda-je-spolahliva-ako-hormonalna-antikoncepcia.html
Stanislav 1975
24.11.09,10:32
Stanislav1975 a s čím nesúhlasiš? Veď ten článok, čo si skopíroval, tiež dokazuje, že spoľahlivosť Symptotermánej metódy je 0,3. (teda zo 100 žien, ktoré počas 1 roka používalo túto metódu otehotnelo len 0,3 žien teda 99,70 neotehotnelo, čo znamená, že daná metóda je spoľahlivá na 99,7%.)
Prikladám tiež článok, kde je to lepšie vysvetlené.
http://jedlicka.blog.sme.sk/c/93272/Symptotermalna-metoda-je-spolahliva-ako-hormonalna-antikoncepcia.html

zltalienka, OK-berme že máš pravdu-ale aj tak je to pre 99%párov nevyhovujúce- totižto,kto si už len dnes plánuje sex?Skoro nikto, však keď je chuť,nálada a čas ,tak sa ide na vec a nie že teraz je chuť aj čas,ale ide sa pozerať televízor,lebo teraz 3 dni teplota a hlien a pod. je v takom a takom stave,že to nieje spoľahlivé...Teraz sa povie, no tento týždeň nič lebo je to nevyhovujúce- nič moc ,dík teda za takú antikoncepciu :mee:...
zltalienka
24.11.09,10:53
zltalienka, OK-berme že máš pravdu-ale aj tak je to pre 99%párov nevyhovujúce- totižto,kto si už len dnes plánuje sex?Skoro nikto, však keď je chuť,nálada a čas ,tak sa ide na vec a nie že teraz je chuť aj čas,ale ide sa pozerať televízor,lebo teraz 3 dni teplota a hlien a pod. je v takom a takom stave,že to nieje spoľahlivé...Teraz sa povie, no tento týždeň nič lebo je to nevyhovujúce- nič moc ,dík teda za takú antikoncepciu :mee:...

toto čo píšeš je už trochu iná téma .... ale predsa v prípade Ewky, keď jej HAK robí nemalé zdravotné problémy, sa mi vidí oveľa rozumnejšie radšej trochu poplánovať ako si zničiť zdravie.
Ešte ma napadlo, keď má žena menštruáciu, tiež sa "ide pozerať televízor" a dá sa to prežiť, či nie?
zltalienka
24.11.09,11:09
zltalienka, OK-berme že máš pravdu-ale aj tak je to pre 99%párov nevyhovujúce- totižto,kto si už len dnes plánuje sex?Skoro nikto, však keď je chuť,nálada a čas ,tak sa ide na vec a nie že teraz je chuť aj čas,ale ide sa pozerať televízor,lebo teraz 3 dni teplota a hlien a pod. je v takom a takom stave,že to nieje spoľahlivé...Teraz sa povie, no tento týždeň nič lebo je to nevyhovujúce- nič moc ,dík teda za takú antikoncepciu :mee:...

Si robil prieskum, že tvrdíš také %? Prosím podlož svoje tvrdenie nejakými dôkazmi. Neznamená to, že keď takto funguješ Ty, že rovnako fungujú všetky páry na svete. Minimálne je isté, že v Nemecku, kde robili prieskum sa našlo dostatok párov, ktoré dokázali aj plánovať.
A ešte: Nemyslím si, že správne odpovedáš za 99% párov! Keďže aj na porade sa množia témy ako táto, že žena nemôže z rôznych príčin užívať HAK a nevie čo má robiť. Možno tieto páry nebudú mať najmenší problém s "plánovaním", keď práve vďaka tomu môžu naďalej spokojne pohlavne žiť, bez strachu z nechceného dieťaťa.
Nie sme tu na to, aby sme poradili? Tak prečo automaticky zamietaš túto možnosť za skoro všetkých (99%)?
Stanislav 1975
24.11.09,11:13
Si robil prieskum, že tvrdíš také %? Prosím podlož svoje tvrdenie nejakými dôkazmi. Neznamená to, že keď takto funguješ Ty, že rovnako fungujú všetky páry na svete. Minimálne je isté, že v Nemecku, kde robili prieskum sa našlo dostatok párov, ktoré dokázali aj plánovať.
A ešte: Nemyslím si, že správne odpovedáš za 99% párov! Keďže aj na porade sa množia témy ako táto, že žena nemôže z rôznych príčin užívať HAK a nevie čo má robiť. Možno tieto páry nebudú mať najmenší problém s "plánovaním", keď práve vďaka tomu môžu naďalej spokojne pohlavne žiť, bez strachu z nechceného dieťaťa.
Nie sme tu na to, aby sme poradili? Tak prečo automaticky zamietaš túto možnosť za skoro všetkých (99%)?

Tak ja neviem,ja nepoznám nikoho ,kto by sex plánoval-však to sa hádam ani naplánovať nedá...-však, to je podľa nálady a chuti a nie plánu, že zajtra o 21 hod. to bude...
Jara
24.11.09,11:17
Stano, kedysi za našej mladosti sa hovorilo:" kec už je s kým aj s čím, no ta stranícka schúdza.... ":D
Stanislav 1975
24.11.09,11:29
Stano, kedysi za našej mladosti sa hovorilo:" kec už je s kým aj s čím, no ta stranícka schúdza.... ":D

:D
brčko
24.11.09,12:34
myslím, že Mirena a aj Dana sú vhodné pre ženy, čo už rodili, čo nie je jej prípad.
buchač
24.11.09,12:42
zltalienka, OK..máš pravdu...
...dnes sex?...
Skoro nikto, však keď je chuť,nálada a čas ,tak sa ide na vec a ide sa pozerať televízor.... je v takom a takom stave,že nie je spoľahlivý...
Teraz sa povie, no tento týždeň nič lebo je nevyhovujúci....
....teda dík za takú antikoncepciu :mee:...

mimotemy
Dobrý televízor , najlepšia antikoncepcia .......:---:---:---:D:D:D

P.S.:
Pôvodný príspevok upravený pre môj účel ...;)
Stanislav 1975
24.11.09,12:46
mimotemy
Dobrý televízor , najlepšia antikoncepcia .......:---:---:---:D:D:D

P.S.:
Pôvodný príspevok upravený pre môj účel ...;)

ja to len upresním- že by dobrý futbal???:D:D:D
zltalienka
24.11.09,12:53
Tak ja neviem,ja nepoznám nikoho ,kto by sex plánoval-však to sa hádam ani naplánovať nedá...-však, to je podľa nálady a chuti a nie plánu, že zajtra o 21 hod. to bude...

Som rada, ze si veci uviedol na pravu mieru, cize tych 99% nemas nijako potvrdenych.
Myslim, ze tu ide dost o nepochopenie - nepoznanie prirodzenych metod. Par si neplanuje presny den a hodinu, kedy moze! Je to prave naopak, par moze pohlavne spolu zit bez rizika nechceneho tehotenstva kedykolvek mimo plodnych dni zeny. Uplne staci vediet, kedy to nie je z daneho dovodu vhodne a par dni pockat. ..... co si myslim, ze je v pohode mozne pre akykolvek par ... ved ked muz miluje zenu a vie, ze nemoze ona uzivat HAK, lebo jej to skodi na zdravi, tak sa predsa dokaze trocha obetovat pre spolocne dobro!!!
Stanislav 1975
24.11.09,12:58
Som rada, ze si veci uviedol na pravu mieru, cize tych 99% nemas nijako potvrdenych.
Myslim, ze tu ide dost o nepochopenie - nepoznanie prirodzenych metod. Par si neplanuje presny den a hodinu, kedy moze! Je to prave naopak, par moze pohlavne spolu zit bez rizika nechceneho tehotenstva kedykolvek mimo plodnych dni zeny. Uplne staci vediet, kedy to nie je z daneho dovodu vhodne a par dni pockat. ..... co si myslim, ze je v pohode mozne pre akykolvek par ... ved ked muz miluje zenu a vie, ze nemoze ona uzivat HAK, lebo jej to skodi na zdravi, tak sa predsa dokaze trocha obetovat pre spolocne dobro!!!

OK, dobre- aj keď stále ticho nesúhlasím,ale dobre aj to tvoje riešenie je možné-dobre, ak to niekomu vyhovuje tak prosím-presvedčila si ma...
zltalienka
24.11.09,13:09
OK, dobre- aj keď stále ticho nesúhlasím,ale dobre aj to tvoje riešenie je možné-dobre, ak to niekomu vyhovuje tak prosím-presvedčila si ma...

Dakujem, uplne mi staci, ked sa ludia dozvedia, ze je aj ina moznost ako spolahlivo neprist k nechcenemu dietatu, ako je HAK. To, ako sa ludia rozhodnu a preco, je ich vec. Velka skoda je, ze mnoho ludi o tejto moznosti nevie a preto skoro ani nema na vyber .... ved viem ako su cele gynekologicke ordinacie a cakarne oblepene reklamou na HAK ale nikde ziadna zmienka o inej moznosti. Kto vie preco?
GABAZ
24.11.09,13:39
Ešte tu nebola spomenutá jedna forma antikoncepcie - Pharmatex. Dá sa kúpiť v lekárni vo forme krému alebo kapsúl. Je to nehormonálna antikoncepcia. Podrobné informácie sa dajú získať na stránke s rovnomenným názvom.
syrik
24.11.09,17:33
Ešte tu nebola spomenutá jedna forma antikoncepcie - Pharmatex. Dá sa kúpiť v lekárni vo forme krému alebo kapsúl. Je to nehormonálna antikoncepcia. Podrobné informácie sa dajú získať na stránke s rovnomenným názvom.

To je farmaceutický ťah...pozor na to...je vraj veľmi nespoľahlivá..ja som nad ňou tiež uvažovala, no lekár mi povedal, že kombinovať s inou formou....inak veľmi riskujem...
GABAZ
26.11.09,12:54
To je farmaceutický ťah...pozor na to...je vraj veľmi nespoľahlivá..ja som nad ňou tiež uvažovala, no lekár mi povedal, že kombinovať s inou formou....inak veľmi riskujem...

Čítala som skúsenosti žien a prevažujú pozitívne skúsenosti. Samozrejme, nič nie je 100 %-né a podľa toho sa treba zariadiť. Skôr som sa stretla s tým, že lekári o nej veľa nevedia. Staršie formy boli nespoľahlivé, táto je vraj lepšia, samozrejme treba dodržať zásady jej používania. Povedala by som, že lekári majú skôr tendenciu predpisovať hormonálnu antikoncepciu, z toho majú prípadne aj nejaký benefit. Pharmatex je bez predpisu, takže nemusí to ísť cez lekárov.
Eva333
22.12.09,22:08
Lokalna hormonalna antikoncepcia - gel ktory si dnu nanesies hodinu pred sexom - neviem teraz meno ale urcite to vygooglis. Hormony posobia iba lokalne, velmi nizke vedlajsie ucinky.
Eva333
22.12.09,22:11
Ano tu to mas : Pharmatex sa to vola. Nedovoli mi pridat link, lebo mam este malo prispevkou ale ved vygooglit si vies aj sama.
pasuliatko
23.12.09,19:05
zltalienka, OK-berme že máš pravdu-ale aj tak je to pre 99%párov nevyhovujúce- totižto,kto si už len dnes plánuje sex?Skoro nikto, však keď je chuť,nálada a čas ,tak sa ide na vec a nie že teraz je chuť aj čas,ale ide sa pozerať televízor,lebo teraz 3 dni teplota a hlien a pod. je v takom a takom stave,že to nieje spoľahlivé...Teraz sa povie, no tento týždeň nič lebo je to nevyhovujúce- nič moc ,dík teda za takú antikoncepciu :mee:...

prr... žena väčšinou neberie antikoncepciu len proti otehotneniu.
marjankaj
24.12.09,11:13
prr... žena väčšinou neberie antikoncepciu len proti otehotneniu.

Že by to bolo aj proti chrípke?:confused:
pasuliatko
24.12.09,11:28
Že by to bolo aj proti chrípke?:confused:

nemiestny žart mimotemy ale každá žena čo berie antikoncepciu vie prečo ju berie...ale ano kludne si ju daj aj proti chrípke ;)
pasuliatko
24.12.09,11:29
máte niekto skúsenosť s antikoncepciou NOVYNETTE??
agata20
21.07.11,05:07
ahojte,
mala by som na vas jednu otazku.zo sprostredkovanych zdrojov som sa dozvedela, ze ked ze na otehotnie v kratkom case po vysadení antikoncepcie, moze to zanechat nasledky na dietati.trochu sa toho obavam, ked som asi pred dvoma tyzdnami vysadila antikoncepciu a s priatelom sa s nazime uz o babiatko. co je teda na tom pravdy? ak by som bola uz tehotna, moze to babatku nejako ublizit?
Letko
21.07.11,05:23
zltalienka, OK-berme že máš pravdu-ale aj tak je to pre 99%párov nevyhovujúce- totižto,kto si už len dnes plánuje sex?Skoro nikto, však keď je chuť,nálada a čas ,tak sa ide na vec a nie že teraz je chuť aj čas,ale ide sa pozerať televízor,lebo teraz 3 dni teplota a hlien a pod. je v takom a takom stave,že to nieje spoľahlivé...Teraz sa povie, no tento týždeň nič lebo je to nevyhovujúce- nič moc ,dík teda za takú antikoncepciu :mee:...

My túto metódu používame, no je to tak, ako píšeš hore. Keď sa už konečne môže, tak sa nechce.
ludmilla
21.07.11,23:43
ahojte,
mala by som na vas jednu otazku.zo sprostredkovanych zdrojov som sa dozvedela, ze ked ze na otehotnie v kratkom case po vysadení antikoncepcie, moze to zanechat nasledky na dietati.trochu sa toho obavam, ked som asi pred dvoma tyzdnami vysadila antikoncepciu a s priatelom sa s nazime uz o babiatko. co je teda na tom pravdy? ak by som bola uz tehotna, moze to babatku nejako ublizit?

Agata20 tu ta mozem uplne ukludnit: doteraz nie su ziadne poznatky o negativnom vplyve na este nenarodene dietatko. Ak si naozaj otehotnela, mozes sa len tesit.
bettylou
28.07.11,12:18
My túto metódu používame, no je to tak, ako píšeš hore. Keď sa už konečne môže, tak sa nechce.

Pre ženu je prirodzené zvádzať najviac muža, keď má plodné dni, teda v neplodných dňoch je pud oslabený, lebo prakticky nemá zmysel. Je to prírodou dané v zmysle prežitia. Tak preto sa nechce.
Oliwa
28.07.11,17:17
Že by to bolo aj proti chrípke?:confused:


nemiestny žart mimotemy ale každá žena čo berie antikoncepciu vie prečo ju berie...ale ano kludne si ju daj aj proti chrípke ;)

mimotemy Nóó marjankajovi ju asi ťažko niekto predpíše... ;):D
Ibaže by on sám bol - gynekológ... :)
Stanislav 1975
28.07.11,17:20
My túto metódu používame, no je to tak, ako píšeš hore. Keď sa už konečne môže, tak sa nechce.

alebo ide v telke futbal alebo hokej-potom fakt na somariny nieje čas...:D:D:D
Stanislav 1975
28.07.11,17:22
ahojte,
mala by som na vas jednu otazku.zo sprostredkovanych zdrojov som sa dozvedela, ze ked ze na otehotnie v kratkom case po vysadení antikoncepcie, moze to zanechat nasledky na dietati.trochu sa toho obavam, ked som asi pred dvoma tyzdnami vysadila antikoncepciu a s priatelom sa s nazime uz o babiatko. co je teda na tom pravdy? ak by som bola uz tehotna, moze to babatku nejako ublizit?

je to tak ako píše Ludmilka...
To o čom ty píšeš, bola síce pravda, ale dávno volakedy, keď ešte len tabletky začínali- vtedy sa radilo čakať aspoň 3 mesiace, ale teraz to už je jedno...
Stanislav 1975
28.07.11,17:24
Pre ženu je prirodzené zvádzať najviac muža, keď má plodné dni, teda v neplodných dňoch je pud oslabený, lebo prakticky nemá zmysel. Je to prírodou dané v zmysle prežitia. Tak preto sa nechce.

to akože naozaj?:eek::confused::confused::confused:-toto som teda fakt nevedel...
Gina Er
28.07.11,17:38
... ved ked muz miluje zenu a vie, ze nemoze ona uzivat HAK, lebo jej to skodi na zdravi, tak sa predsa dokaze trocha obetovat pre spolocne dobro!!!
tak keď ju tak miluje,nech si vezme prezervatív.
Žena má najväčšiu chuť na milovanie práve v plodné dni,prečo by sa mala obmedzovať a čakať na dni,keď to už bude VRAJ bezpečné?
Oliwa
28.07.11,17:39
to akože naozaj?:eek::confused::confused::confused:-toto som teda fakt nevedel...
No len bacha na to, lebo každá žena má svoje biologické hodiny... :)
Ak prejaví o Teba záujem suseda vo výťahu, Tvoja žena môže byť práve "out"... ;):(:D Takže to nefunguje ako v lese - že keď je ruja, tak v celom revíri naraz... :---:---:---
Stanislav 1975
28.07.11,17:42
tak keď ju tak miluje,nech si vezme prezervatív.
Žena má najväčšiu chuť na milovanie práve v plodné dni,prečo by sa mala obmedzovať a čakať na dni,keď to už bude VRAJ bezpečné?

:eek::eek::eek:-vačšinou s tebou gina síce súhlasím, ale teraz rozhodne nie- prezervatív? to je ako bozkávať sa cez sklo, fujky...
Oliwa
28.07.11,17:42
to akože naozaj?:eek::confused::confused::confused:-toto som teda fakt nevedel...
Holt Stanko, ako vidíš, človek sa učí celý život... ;) A aj vďaka porade neumrieme sprostí... :) ergo - doplní sexuálne "vzdelanie", ktoré v našich časoch rodina či škola zanedbala... :D
Stanislav 1975
28.07.11,17:45
No len bacha na to, lebo každá žena má svoje biologické hodiny... :)
Ak prejaví o Teba záujem suseda vo výťahu, Tvoja žena môže byť práve "out"... ;):(:D Takže to nefunguje ako v lese - že keď je ruja, tak v celom revíri naraz... :---:---:---

a minule sa okolo mňa točila a vyskakovala na mňa susedova fena, vlčiačica- ale dávnejšie som si všimol, že po mne zakukuje..., asi som jej typ...:D
Oliwa
28.07.11,17:47
... ale Stanko fuj :)... nemal si náhodou v taške salámu, žeby vyskakovala kvôli nej a Ty si len namýšľaš? :D
Mila123
28.07.11,17:50
zoofília tu zaváňa????
Stanislav 1975
28.07.11,17:51
Len na vysvetlenie pre Milu123, ktorá nečíta poriadne- vlčiacica išla po mne- nie ja po nej...:cool::cool::cool:
Gina Er
28.07.11,17:53
:eek::eek::eek:-vačšinou s tebou gina síce súhlasím, ale teraz rozhodne nie- prezervatív? to je ako bozkávať sa cez sklo, fujky...
no,ja si myslím,že chlapi toto tvrdia len na verejnosti.....v súkromí ho veľmi rýchlo a radi využijú :D:D:D:D
Gina Er
28.07.11,17:54
Mila 123..... že zoofília :D:D:D
Stanislav 1975
28.07.11,17:56
no,ja si myslím,že chlapi toto tvrdia len na verejnosti.....v súkromí ho veľmi rýchlo a radi využijú :D:D:D:D

no neviem, mne sa to celé nezdá-to je fakt úplne od veci vecička- ešte pre pubiša ako vyšité( inak dobre sa do toho napúšta voda- my sme s kamošmi napustili do toho 25 litrov vody, fakt)ale inak čo ja viem..., asi nie...
Stanislav 1975
28.07.11,17:58
Mila 123..... že zoofília :D:D:D

už som bol na porade všeličo- blbý, tučný, pako, debilko, ale zoofilik ešte nie- a možem ubezpečiť, že zatiaľ ma to neláka...:D:D:D
Aj keď človek nikdy nevie....:D:D:D:D:D
Gina Er
28.07.11,18:00
no neviem, mne sa to celé nezdá-to je fakt úplne od veci vecička- ešte pre pubiša ako vyšité( inak dobre sa do toho napúšta voda- my sme s kamošmi napustili do toho 25 litrov vody, fakt)ale inak čo ja viem..., asi nie...
prečo by mala byť za všetko zodpovedná iba žena? prečo vykrikujete,ako nás milujete? a potom odmietate túto možnosť? prečo len žena by mala všetko odsrať? sorry za výraz,ale nič lepšie ma nenapadlo....
Gina Er
28.07.11,18:01
už som bol na porade všeličo- blbý, tučný, pako, debilko, ale zoofilik ešte nie- a možem ubezpečiť, že zatiaľ ma to neláka...:D:D:D
Aj keď človek nikdy nevie....:D:D:D:D:D
:eek: ale to je trestné,je to týranie zvierat....