Edina25
24.11.09,10:05
Dobry den!
Chcela by som Vas poprosit o pomoc...:)
Budem otvarat novinovy stanok,chcela by som opytat co vsetko budem potrebovat.Zivnost uz mam,aj schvalenie od mestsky urad,poziarny technik.Teraz idem na hygienu..ked budem predavat aj chipsy,cukriky,zuvacky, aj vtedy potrebujem hygienicke minimum?A ked stanke nemam umyvadlo?Musim pisat aj na veterinarnu a potravinarnu spravu,ze co vsetko predavam?ma niekto nejaky vzor?A este chcela by som opytat,ze ake knihy budem potrebovat? penazny dennik,pokladnicna kniha,kniha pohľadavok a zaväzkov...?Ako to vyplnit?Som velmi zaciatocnik!:eek: Velmi pekne dakujem za odpoved!
mysimis
24.11.09,09:07
Keďže si začiatočníčka odporúčam, aby si si našla dobrú účtovníčku a všetky tie knihy čo si vymenovala nebudeš vôbec potrebovať.
arizona
24.11.09,09:09
veronikasad
24.11.09,09:29
Keďže si začiatočníčka odporúčam, aby si si našla dobrú účtovníčku a všetky tie knihy čo si vymenovala nebudeš vôbec potrebovať.
Súhlasím s Miškou a doplním, že keď nebudeš chcieť aby účtovníčku bolela hlava z tvojich tržieb za predaj tlače, blokuj všetky tržby za tlač cez ERP, aj keď ti táto povinnosť zo zákona o reg.pokladniach nevyplýva
Edina25
24.11.09,12:20
Dakujem velmi pekne za odpoved..A ked pride daňova kontrola nemusim mať tie knihy v stánke,stači ked mam učtovničku,a ona všetko urobi?A okrem hygiene nevie niekto ake podmienky musim schvaliť?
gabriess
24.11.09,13:05
Ja sa chystam otvorit prevádzku/laky,miešanie farieb/a z hygieny žiadaju vypracovať prevádzkový poriadok.Ale to asi nebude tvoj prípad.Ale z hyg.možeš požiadať o bezplatnu konzultáciu a to ti už povedia čo a ako.Musíš podať písomnu žiadosť.:)
mysimis
24.11.09,13:42
Dakujem velmi pekne za odpoved..A ked pride daňova kontrola nemusim mať tie knihy v stánke,stači ked mam učtovničku,a ona všetko urobi?A okrem hygiene nevie niekto ake podmienky musim schvaliť?

Uvedené knihy vôbec nemusíš mať na prevádzke. Na hygienu si musíš vypracovať prevádzkový poriadok a dať si žiadosť na schválenie prevádzky. Keď si odnesieš žiadosť na schválenie prevádzky, oni Ťa usmernia čo všetko má byť v prevádzkovom poriadku a ako vlastne má vyzerať.
Edina25
24.11.09,17:48
Dobre,dakujem pekne..Zajtra idem na hygienu.Musim aj pre novinovy stanok vypracovat prevadzkovy poriadok?A musim ešte pisat na veterinarnu a potravinarsku spravu,čo všetko predavam?
Pekny večer!