JMaco
24.11.09,11:18
V byte bolo doteraz centrálne vykurovanie z kotolne na sídlisku.
V auguste som ohlásil drobnú stavbu - zmena spôsobu vykurovania. V rámci tejto zmeny sa bude dávať aj plynomer (predtým plyn v byte bol, pár rokov bol odpojený, plynové rúry vedú do šachty v kúpeľni)

Zo stavebného úradu prišiel papier, že je potrebné stavebné konanie.
Dal som dokopy potrebne papiere a poslal.
Medzitým prišiel kotol, tak som zavolal remeselníka, ktorý ho zavesil na stenu, urobil vývod do komína (ide okolo fasády, je tam už pár rokov) a napojil trubky na radiátory, zavesené na stene.

V rámci zisťovanie došiel pracovník stavebného úradu, popozeral a odišiel. Teraz mi prišiel papier, že začnú správne konanie, lebo stavba je už začatá a kotol pripojený na rozvod a na plyn.
Je to klamstvo, lebo na plyn pripojený nie je. V byte nie je ani plynomer.

Otázky:
- treba na samostatné vykurovanie Oznámenie drobnej stavby alebo je nutné stavebné povolenie?
- čo sa považuje v takom prípade za začatú stavbu?
- možno po zavesení kotla na stenu proti majiteľovi začať správne konanie, lebo vraj stavba je uz realizovaná a treba ju dodatočne legalizovať (pritom kotol iba visi na stene, nie je v prevadzke a nie je napojeny na plyn)

Mám podozrenie, že ide iba o šikanovanie občana, keďže som v minulosti kritizoval starostu.

Vďaka všetkým za pomoc.
najag
24.11.09,13:39
Pre mna je zarazajuci celkovo cely postup. Pretoze postupovat sa malo hlavne suhlasom k odpojeniu zo strany vlastnikov bytoveho domu. Potom spracovanim projektovej dokumentacie, konanim na stavebnom urade....bla, bla. Od konca je cesta tazka a moze byt zarubana. Anarchizmus v bytovom dome je cesta do pekiel.
Chobot
24.11.09,13:53
V byte bolo doteraz centrálne vykurovanie z kotolne na sídlisku.
V auguste som ohlásil drobnú stavbu - zmena spôsobu vykurovania. V rámci tejto zmeny sa bude dávať aj plynomer (predtým plyn v byte bol, pár rokov bol odpojený, plynové rúry vedú do šachty v kúpeľni)

Zo stavebného úradu prišiel papier, že je potrebné stavebné konanie.
Dal som dokopy potrebne papiere a poslal.
Medzitým prišiel kotol, tak som zavolal remeselníka, ktorý ho zavesil na stenu, urobil vývod do komína (ide okolo fasády, je tam už pár rokov) a napojil trubky na radiátory, zavesené na stene.

V rámci zisťovanie došiel pracovník stavebného úradu, popozeral a odišiel. Teraz mi prišiel papier, že začnú správne konanie, lebo stavba je už začatá a kotol pripojený na rozvod a na plyn.
Je to klamstvo, lebo na plyn pripojený nie je. V byte nie je ani plynomer.

Otázky:
- treba na samostatné vykurovanie Oznámenie drobnej stavby alebo je nutné stavebné povolenie?
- čo sa považuje v takom prípade za začatú stavbu?
- možno po zavesení kotla na stenu proti majiteľovi začať správne konanie, lebo vraj stavba je uz realizovaná a treba ju dodatočne legalizovať (pritom kotol iba visi na stene, nie je v prevadzke a nie je napojeny na plyn)

Mám podozrenie, že ide iba o šikanovanie občana, keďže som v minulosti kritizoval starostu.

Vďaka všetkým za pomoc.

A taká drobnosť, ako napísal najag - máš súhlas ostatných vlastníkov? Ak nie, tak ťa to "samostatné" kúrenie vyjde dosť draho. Zaplatíš celú fixnú zložku spoločného kúrenia plus ti napočítajú nejakú časť z variabilnej zložky, nakoľko nebudeš mať pomerové merače a k tomu ešte aj faktúru za plyn, čo zaplatíš za vlastné kúrenie.