vecierka
24.11.09,12:39
Niekedy nakupujem v Českej republike a platím kartou. Na bankovom výpise je kolónka valut. odpis napr. 07. 02. 2009 - v ten deň som platila kartou. Dátum účtovania na výpise je 09. 02. 2009 na bankovom výpise.

Pod ktorým dátumom to mám zaúčtovať do peňažného denníka?
Marianna01
24.11.09,12:53
Niekedy nakupujem v Českej republike a platím kartou. Na bankovom výpise je kolónka valut. odpis napr. 07. 02. 2009 - v ten deň som platila kartou. Dátum účtovania na výpise je 09. 02. 2009 na bankovom výpise.

Pod ktorým dátumom to mám zaúčtovať do peňažného denníka?

záväzok s dátumom 7.2., úhrada 9.2.
vecierka
24.11.09,13:23
Nakupovala som v obchode, kde mi ako blok dávajú faktúru. Keďže ju hneď platím pri pokladni ( buď v hotovosti, alebo kartou ), túto faktúru nedávam do záväzkov. Mala by som?
ucetni_fantozzi
24.11.09,13:31
platby kartou sa neuctuju ako zavazky, ale pomocou uctu 261 - peniaze na ceste, predpis v den platby, uhrada v den odpisania z uctu...
Zoltán Kovács
24.11.09,13:34
platby kartou sa neuctuju ako zavazky, ale pomocou uctu 261 - peniaze na ceste, predpis v den platby, uhrada v den odpisania z uctu...

Fantozzi sme v JÚ....... ;)
ondrejvla
24.11.09,13:36
platby kartou sa neuctuju ako zavazky, ale pomocou uctu 261 - peniaze na ceste, predpis v den platby, uhrada v den odpisania z uctu...

Ja aj platby kartou, pokiaľ mám k nim faktúru účtujem ako došlú faktúru, nemám doklad z ERP, preto to nepovažujem za zjednodušený daňový doklad. Na výpise zaúčtujem ako 321/A - úhrada faktúry.
ucetni_fantozzi
24.11.09,14:33
Fantozzi sme v JÚ....... ;)


jeeej, sorry to som si nevsimol... :D

nuz v takom pripade ja osobne postupujem tak, ze do penazneho dennika uctujem iba tranzakciu a to v den stiahnutia z uctu a doklad si vediem v osobitnej evidencii (mam osobitnu zlozku dokladov platenych kartou).
Lianka
24.11.09,14:43
O platbe kartou a uctovani je tu niekolko tem, treba hladat.
vecierka
24.11.09,16:03
čo znamená v deň stiahnutia z účtu? - to je na výpise z banky dátum zaúčtovania.

proste dám do peňažného denníka výdaj za tovar - dám tam dátum nie kedy sa to platilo v obchode, ale dátum ked sa to odpísalo z účtu
ondrejvla
24.11.09,16:09
čo znamená v deň stiahnutia z účtu? - to je na výpise z banky dátum zaúčtovania.

proste dám do peňažného denníka výdaj za tovar - dám tam dátum nie kedy sa to platilo v obchode, ale dátum ked sa to odpísalo z účtu

Na výpise by som nedávala výdaj za tovar, ale úhradu faktúry za tovar v deň, kedy bola platba uskutočnená, teda, kedy sa platilo v obchode.
ego.mc
25.11.09,11:43
Keďže sa platilo kartou, treba to robiť cez priebežné položky.
A potom použijete obidva dátumy.
vecierka
27.11.09,09:12
čo sú to priebežné položky, môžete mi to opísať bližšie
Andyke
27.11.09,09:24
Priebežné položky účtujeme pri prevodoch medzi bankou a pokladňou a účtami v banke, pri operáciách medzi pokladňami a pri operáciách medzi účtami v banke. Členíme ich na príjem a výdaj.
Napr. peniaze sa vyberú z pokladne a vložíme ich na BÚ :

pokladňa výdaj - priebežné položky príjem
banka príjem - priebežné položky výdaj ( pri obdržaní a účtovaní BV)