dimma
24.11.09,12:01
Ahojte,

potrebovala by som poradit s precerpavacou nadrzou. V pivnici mame pracku a kondenzacny kotol - takze treba odviest kalovu vodu a kondenzat. Kanalizacia v oblasti je ale vyssie ako kanalizacia v nasej pivnici, preto potrebujem odpadovu vodu precerpat.
Pytala som sa nasho instalatera na precerpavacky, ale on vedel iba, ze nieco existuje, nic konkretne nevedel odporucit. Neviete mi niekto odporucit riesenie prip. konkretny produkt ? Najviac by sa mi pozdavalo, keby ta precerpavacka nezapinala pre kazdu kvapku vody, ale keby mala napr. 15 litrovu nadrz a zacala by precerpavat, az ked sa napr. 5 litrov naplni....

Dakujem za odpovede

Dimma
mvlko
24.11.09,12:47
Ahoj,

my sme mali podobny problem. Kupil som Drainlift box 32 od firmy WILO. Este ho nemame zapojeny ale ma nadrzku so spinacom ako je vidno na ich stranke a spina tusim po naplneni 20 litrov.

http://www.wilo.de/cps/rde/xchg/sk-sk/layout.xsl/1023.htm

Zapoji ti to kazdy vodar...
karolzdo
25.11.09,11:09
Ahojte,

potrebovala by som poradit s precerpavacou nadrzou. V pivnici mame pracku a kondenzacny kotol - takze treba odviest kalovu vodu a kondenzat. Kanalizacia v oblasti je ale vyssie ako kanalizacia v nasej pivnici, preto potrebujem odpadovu vodu precerpat.
Pytala som sa nasho instalatera na precerpavacky, ale on vedel iba, ze nieco existuje, nic konkretne nevedel odporucit. Neviete mi niekto odporucit riesenie prip. konkretny produkt ? Najviac by sa mi pozdavalo, keby ta precerpavacka nezapinala pre kazdu kvapku vody, ale keby mala napr. 15 litrovu nadrz a zacala by precerpavat, az ked sa napr. 5 litrov naplni....

Dakujem za odpovede

Dimma


Urobíš izolovanú nádrž / plavákový spínač / a napr kalové čerpadlo. Plocha nádrže podľa stav. možností . Výkon čerpadla a koncáky pre plavák - cca aby ťahalo 2-10 minút.
dimma
26.11.09,05:47
Urobíš izolovanú nádrž / plavákový spínač / a napr kalové čerpadlo. Plocha nádrže podľa stav. možností . Výkon čerpadla a koncáky pre plavák - cca aby ťahalo 2-10 minút.

dakujem za odpoved. Zhodou okolnosti mam doma kalove cerpadlo s plavakom - mozno by to mohlo fungovat... Z coho treba urobit tu izolovanu nadrz ? A co si mam predstavit pod 'koncaky na plavak' ?
dimma
26.11.09,05:50
Ahoj,

my sme mali podobny problem. Kupil som Drainlift box 32 od firmy WILO. Este ho nemame zapojeny ale ma nadrzku so spinacom ako je vidno na ich stranke a spina tusim po naplneni 20 litrov.

http://www.wilo.de/cps/rde/xchg/sk-sk/layout.xsl/1023.htm

Zapoji ti to kazdy vodar...

Dakujem za odpoved. Pozerala som si ich stranku a maju tam naozaj dost produktov, ktore sluzia na precerpavanie, snad najdem nieco, co mi bude pasovat rozmerovo aj funkcionalitou. Nepoznas nahodou este dalsich vyrobcov ?
mvlko
26.11.09,08:04
@dimma: Rado sa stalo... bohuzial dalsich nepoznam, toto cerpadlo sme mali aj naprojektovane.
Palusko.sk
26.11.09,19:46
http://www.abcterm.sk/sk/KATALOG/0-6-kompaktne-male-precerpavacie-boxy/
su tam aj take co maju v sebe "mlyncek" takze vedia precerpavat aj tuhsi odpad (wc, splasky z kuchyne atd...). Je toho dost bohaty vyber, napriklad montaz priamo na wc, pred casom som take podobne kupoval a zatial funguje v pohode.
patrixo
26.11.09,22:07
Urobíš izolovanú nádrž / plavákový spínač / a napr kalové čerpadlo. Plocha nádrže podľa stav. možností . Výkon čerpadla a koncáky pre plavák - cca aby ťahalo 2-10 minút.

dobre riesenie, len treba dat pozor na to cerpadlo. kondenzat nie je cista voda je tam rozpustene CO2, oxidy siry a podobne.. cize ten kondenzat je kysly a keby ide o obycajne kalove cerpadlo, tak za par mesiacov by mohlo odísť
karolzdo
04.02.10,07:33
dobre riesenie, len treba dat pozor na to cerpadlo. kondenzat nie je cista voda je tam rozpustene CO2, oxidy siry a podobne.. cize ten kondenzat je kysly a keby ide o obycajne kalove cerpadlo, tak za par mesiacov by mohlo odísť

Kalové čerpadlo ? A odísť za pár mesiacov ??
Možno trochu odžerie z tesnosti a zníži výkon :D o pár percent.
patrixo
17.04.10,19:49
Kalové čerpadlo ? A odísť za pár mesiacov ??
Možno trochu odžerie z tesnosti a zníži výkon :D o pár percent.


tak.. mozno nie za par mesiacov, ale dal by som si na to pozor... je to dost korozivne... ja som sa osobne stretol s velmi (pre mňa) kurióznou záležitosťou ... talianski "experti" vyrobili práčku a nerezovy bubon bol pripevneny na hlinikovu hriadel(resp. z jej zliatiny). prací prášok má zásadité pH a hliník má amfotérny charakter. chudák hriadel, za 5 rokov ju ten prášok zožral a bubon sa odtrhol... ale tam dochadzalo aj ku galvanickej korozii..