brčko
24.11.09,12:21
Ak trvajú prekážky na strane zamestnávatela podla § 142 ods.3 Zákonník práce celý november 2009, tak sa vypláca náhrada mzdy za prekážky na strane zamestnávatela aj vo sviatok 17.11.09 (utorok)?,
t.j. v mzdách bude vyčíslená :
a) náhrada mzdy za prekážky na strane zamesnávatela za 21dní alebo
b) náhrada za prekážky na strane zamestnávatela 20dní + náhrada za sviatok 1den.

za príspevky dakujem :)
katka50
24.11.09,11:37
Ak trvajú prekážky na strane zamestnávatela podla § 142 ods.3 Zákonník práce celý november 2009, tak sa vypláca náhrada mzdy za prekážky na strane zamestnávatela aj vo sviatok 17.11.09 (utorok), t.j. v mzdách bude vyčíslená :
a) náhrada mzdy za prekážky na strane zamesnávatela za 21dní alebo
b) náhrada za prekážky na strane zamestnávatela 20dní + náhrada za sviatok 1den.

za príspevky dakujem :)
Odpoveď b) je správna.:)
brčko
25.11.09,10:15
Dakujem katka,
škoda, že sa k tebe nikto nepripojil s názorom.

Chcela som to vedieť z dôvodu vyplnania ELDP. Lebo prekážky na strane zamestnávatela sa uvádzajú vo vylúčitelných dobách a aj VZ za toto obdbie sa uvádza vo VZ počas vylúč.doby. No a tie sviatky by sa tam vlastne neuvádzali.

Ale som zistila, že sa vo vylúčitelných dobách uvádzajú len vážne prekážky na strane zamestnávatela podla § 142 ods. 4 Zákonníka práce (t.j. dohoda s odbormi, ak je vyplácané min. 60%), v starom znení ZP je to § 130 ods.3. T.j. netýka sa to § 142 ods.3 chvalabohu, takže v ELDP nebudem uvádzať nič.

Ale aj tak som si chvílu myslela, že správna je možnosť a) lebo ak prevádzka neexistuje a nemá kde pracovať, tak je jedno, že je sviatok alebo bežný prac. den, bude to celý mesiac prekážka.