skitn
24.11.09,19:39
Dobrý večer, všetkým

chcela by som sa opýtať, či môže riaditeľka znížiť úväzok učiteľom v škole o 1 hodinu denne (to je z 37,5 na 36,5 hodín denne) ale učiť budú všetky hodiny ako predtým. Starosta tvrdí, že vezme z hodín, kedy si učitelia vykonávajú prípravu na vyučovanie doma. Je niečo také možné?
ďakujem za odpoveď.
susann2
25.11.09,05:30
Dobrý večer, všetkým

chcela by som sa opýtať, či môže riaditeľka znížiť úväzok učiteľom v škole o 1 hodinu denne (to je z 37,5 na 36,5 hodín denne) ale učiť budú všetky hodiny ako predtým. Starosta tvrdí, že vezme z hodín, kedy si učitelia vykonávajú prípravu na vyučovanie doma. Je niečo také možné?
ďakujem za odpoveď.
Tak také niečo, že sa učiteľovi zníži úväzok na mimovyučovaciu činnosť, neexistuje. Učiteľka v MŠ má 28 hod. priamej vyučovacej činnosti týždenne. Ak sa kráti úväzok, musí sa jej skrátiť počet vyučovacích hodín a podľa toho sa vyráta zníženie jej celkového úväzku.
skitn
25.11.09,18:23
tu ide hlavne o učiteľky a zároveň riaditeľku školy.
Učiteľka školy má úväzok 23 hodín, riaditeľka 15, po jednej hodine denne majú ísť dole, pretože niet peňazí na platy. Počítať sa to má ale z denného úväzku 7,5 hodín. Ja len dúfam že to nie je možné.
Sabadka
26.11.09,05:31
tu ide hlavne o učiteľky a zároveň riaditeľku školy.
Učiteľka školy má úväzok 23 hodín, riaditeľka 15, po jednej hodine denne majú ísť dole, pretože niet peňazí na platy. Počítať sa to má ale z denného úväzku 7,5 hodín. Ja len dúfam že to nie je možné.

Ale je, tak ako ti písala susan2. Teda tvoj celkový pracovný čas týždenný je 37,5 hodín, zamestnávateľ ho môže skrátiť, volá sa to pracovný pomer na kratší pracovný čas a má to oporu v ZP, tým pádom sa ti ale musí skrátiť aj priama výchovná činnosť. Nie je možné krátiť len nepriamu činnosť. Platí zásada buď obidve alebo ani jednu.