petrix29
24.11.09,20:08
Dobrý deň všetkým,

Chcel by som sa niekoho múdreho a skúseného spýtať. Chcel by som požiadať o príspevok z ÚP (Úradu práce) a následne založiť Živnosť. Moja otázka znie:
"Som trvalým bydliskom Nitra. O príspevok by som chcel začať v mieste prechodného bydliska Prakovce, okres Gelnica. Ako mám postupovať, keď všade sa píše, že o príspevok žiadam v mieste vytvorenia pracovného miesta."
Celkom tomu nerozumiem, keď že na úrad práce musím byť prihlásený v mieste trvalého bydliska.
s.r.o.
25.11.09,08:28
o prispevok mozes ziadat aj mimo trvaleho bydliska pokial chces podnikat v gelnici alebo okrese avsak poziadas UPSVaR v Gelnici podmienkou je ze podnikat musis v Gelnici alebo v tom danom regione, nemozes podnikat v nitre ked prispevok dostanes z gelnice
veronikasad
25.11.09,08:35
o prispevok mozes ziadat aj mimo trvaleho bydliska pokial chces podnikat v gelnici alebo okrese avsak poziadas UPSVaR v Gelnici podmienkou je ze podnikat musis v Gelnici alebo v tom danom regione, nemozes podnikat v nitre ked prispevok dostanes z gelnice
súhlasím a pridám tento odkaz

http://www.msponline.sk/content/odpove%C4%8F-pr%C3%ADspevok-na-samostatne-z%C3%A1robkov%C3%BA-%C4%8Dinnos%C5%A5
petrix29
25.11.09,13:51
o prispevok mozes ziadat aj mimo trvaleho bydliska pokial chces podnikat v gelnici alebo okrese avsak poziadas UPSVaR v Gelnici podmienkou je ze podnikat musis v Gelnici alebo v tom danom regione, nemozes podnikat v nitre ked prispevok dostanes z gelnice

Ak tomu dobre rozumiem, tak ten príspevok ma vlastne obmedzuje v podnikaní? Veď živnostník budem po celom území Slovenska, nie len v danom okrese, kde som požiadal o príspevok.
s.r.o.
25.11.09,14:47
zavisi v com chces podnikat no sidlo firmy budes musiet mat v Gelnici alebo aspon prevadzku firmy
petrix29
25.11.09,15:25
zavisi v com chces podnikat no sidlo firmy budes musiet mat v Gelnici alebo aspon prevadzku firmy

...rozumiem, ale aj tak mi nieje jasné, že či sa mám teraz prihlásiť na Úrade práce v Nitre a potom žiadať príspevok v Gelnici?
s.r.o.
26.11.09,13:38
no pokial teraz byvas v Nitre tak by bolo rozumne si zajst na UPSVaR tam poziadat na kurz podnikania a po skonceni kurzu dostanes certifikat s tym mozes potom ist poziadat na UPSVaR v Gelnici o prispevok
Xanti
26.11.09,14:06
Dobrý deň všetkým,

Chcel by som sa niekoho múdreho a skúseného spýtať. Chcel by som požiadať o príspevok z ÚP (Úradu práce) a následne založiť Živnosť. Moja otázka znie:
"Som trvalým bydliskom Nitra. O príspevok by som chcel začať v mieste prechodného bydliska Prakovce, okres Gelnica. Ako mám postupovať, keď všade sa píše, že o príspevok žiadam v mieste vytvorenia pracovného miesta."
Celkom tomu nerozumiem, keď že na úrad práce musím byť prihlásený v mieste trvalého bydliska.
No ja neviem hladala som oporu v zákonoch a nič som nenašla, no pár mojich známych v posledných rokoch ( i tento rok to bolo v jednom prípade aktuálne ) celkom normálne sa chodili hlásiť na UP v mieste prechodného bydliska. Bolo neefektívne, ak žili na západe (a tam hladali zamestnanie ), a trvalý pobyt mali na východe aby lietali mesačne sa hlásiť v mieste svojho trvalého bydliska.
Takže zrejme je možné sa zaevidovať v mieste trvalého bydliska a potom požiadať o prenesenie evidencie do miesta prechodného pobytu. A tým pádom žiadať o príspevok na podnikanie v mieste prechodného bydliska.

Ináč wau z NR do Prakoviec do hladovej doliny, klobúk dole pred odvahou.
petrix29
02.12.09,17:27
Ďakujem všetkým za rady, veľmi ste mi pomohli. :)