jankazb
25.11.09,08:58
Neviem či vedieme správne stavebný denník. Môžete niekto poradiť ako má vypadať, čo obsahovať,... možno aj nejaká ukážka by nebola zlá;). Vopred ďakujem za pomoc.
vladoziak
25.11.09,08:09
to by sa aj mne zislo ja tam nemam este ani ciarku
ciners
25.11.09,08:20
Da sa to kupit ako hotova knizka a tam je popisane, co vsetko.
Zapisuje sa tam, co sa robi, pocasie, teplota, pracovne caty, mnozstva ,aterialu, technologie atd. No a hlavne vzdy datum. Dozor tam zapise zmeny, s ktorymi suhlasi. Ale vravim, da sa to kupit ako knizka, ktora uz ma titulku stavebny dennik.
karolzdo
25.11.09,11:03
Da sa to kupit ako hotova knizka a tam je popisane, co vsetko.
Zapisuje sa tam, co sa robi, pocasie, teplota, pracovne caty, mnozstva ,aterialu, technologie atd. No a hlavne vzdy datum. Dozor tam zapise zmeny, s ktorymi suhlasi. Ale vravim, da sa to kupit ako knizka, ktora uz ma titulku stavebny dennik.

Plus počet ľudí a skor technologiská operácia ako množstvo materiálu - to je limitované rozpočtom.
Miloš Mičega - CIMOM TN
25.11.09,11:06
Len doplním :
1. Stavebný denník môže byť aj vo forme zošitu, netreba originál, ktorý stojí cca 5 €.
2. Nemusí sa pýsať denne. Stačí aj týždenne.
3. Tak ako bolo uvedené píše sa :


príklad :

__________________________________________________ ___

Dátum : 23. až 30. 11. 2009
Počasie : Teploty od + 5 až 15 st. C
Pracovníci : 2 murári, 2 tesári. 3 pomocný robotníci
Dovoz materiálu : dňa 25.11. - tehla na priečky 3 palety; 26.11 - dovoz armatúry na vence; ........
Práce : murovanie priečok na 1. NP, debnenie vencov v podkroví, príprava armatúry, ..............

podpis stavebníka alebo stavebného dozoru
__________________________________________

Na začiatku stavebného denníka sa uvedie :
- názov stavby
- kto ju povolil
- kedy
- číslo stavebného povolenia
- názov (meno) stavebníka
- zhotoviteľ(stavebný dozor)


Akl sa robí nejaká zmena oproti PD, tak sa zapíše aká a prípadne sa dá potvrdiť stavebným dozorom, alebo projektantom.

CIMOM
ciners
25.11.09,11:39
Plus počet ľudí a skor technologiská operácia ako množstvo materiálu - to je limitované rozpočtom.

Pocet ludi myslim v tom nazve pracovne caty a technologie, to je nejaky ten postup vyroby. Ja to pisat nezvyknem, pisal som to raz :D tak len co si pamatam
220870
25.11.09,14:30
len neviem na čo vám to je?Kto môže písať stavebný denník?Len ten čo sa tomu rozumie ?...je od fachu!..alebo každý .Akú výpovednú hodnotu potom má stavebný denník ktorý si píše investor sám?
To by zas zaujímalo mňa.
Miloš Mičega - CIMOM TN
25.11.09,14:36
len neviem na čo vám to je?Kto môže písať stavebný denník?Len ten čo sa tomu rozumie ?...je od fachu!..alebo každý .Akú výpovednú hodnotu potom má stavebný denník ktorý si píše investor sám?
To by zas zaujímalo mňa.


Výňatok zo stavebného zákona :



§ 46d
Stavebný denník


(1) Stavebný denník je dokument, ktorý je súčasťou dokumentácie uloženej na stavenisku; zaznamenávajú sa v ňom všetky podstatné udalosti, ktoré sa stali na stavenisku. Do stavebného denníka sa zapisujú všetky dôležité údaje o stavebných prácach, o vykonávaní štátneho stavebného dohľadu, štátneho dozoru, dozoru projektanta nad vykonávaním stavby a autorského dozoru a o iných činnostiach ovplyvňujúcich stavebné práce a priebeh výstavby.

(2) Stavebný denník vedie stavbyvedúci alebo stavebník od prvého dňa prípravných prác až do skončenia stavebných prác.

(3) Do stavebného denníka sú oprávnené robiť zápisy, a to dátum návštevy staveniska, zistené skutočnosti a urobené opatrenia, tieto ďalšie osoby:

a) osoba oprávnená vykonávať štátny stavebný dohľad,
b) geodet a kartograf stavby,
c) stavebník alebo jeho splnomocnený zástupca a vlastník stavby, ak nie je stavebníkom,
d) projektant a projektant čiastkových projektov stavby,
e) zhotoviteľ (dodávateľ) stavby,
f) osoba vykonávajúca stavebný dozor,
g) osoba vykonávajúca štátny dozor.
h) koordinátor bezpečnosti práce na stavenisku.

___________________________________

Nech si myslím čo chcem, píše ho aj stavebník, resp. podľa zákona.



CIMOM
jankazb
26.11.09,05:39
Ďakujem veľmi pekne. Teórii rozumiem, len možno ešte niečo ako ukážka z praxe by pomohla...
Samozrejme že si vedieme presnú súkromnú evidenciu aj s foto dokumentáciou, čo má podľa mňa svoj veľký význam,len pre SÚ nie všetko chceme sprístupniť. Beriem to ako zbytočnú byrokraciu, ale čo pán prosí...
Miloš Mičega - CIMOM TN
26.11.09,06:03
Ďakujem veľmi pekne. Teórii rozumiem, len možno ešte niečo ako ukážka z praxe by pomohla...
Samozrejme že si vedieme presnú súkromnú evidenciu aj s foto dokumentáciou, čo má podľa mňa svoj veľký význam,len pre SÚ nie všetko chceme sprístupniť. Beriem to ako zbytočnú byrokraciu, ale čo pán prosí...


Stavebný denník je veľmi dôležitá vec najmä pri stavbe uskutočňovanej dodávateľsky. Vtedy sa tam zapisujú náležitosti, ako napr. vykonanie skúšok, revízií a pod. Ak by napr. došlo k nejakej škode na stavbe, alebo v budúcnosti reklamácií a pod., tak je to dôkazoví materiál voči dodávateľovi a základný podklad na konanie pred súdom (ak by to došlo až tak ďaleko).
Vtedy sa už niečo také, že kto čo povedal a ako by to mohlo, a ako by to malo byť neberie do úvahy. Vtedy platí, „čo je psáno to je dáno“.
Takže preto ten stavebný denník.


CIMOM
hnedoočka
26.11.09,06:16
v stavebnom denníku sú uvedené všetky denné náležitosti:
ako stavebná firma uvádzame dátum zápisu, teplota počasia - hlavne pri prácach , ktoré sú predpísané do určitej povolenej hranice / betonáž, zatepľovanie/, každá naviac práca vyžiadaná investorom, požadované zmeny projektu, upozornenia zo strany našej organizácie, pokiaľ je technologický postup nesprávne zvolený a ostatné náležitosti súvisiace s prácou. zápisy v denníku jednotlivo podpisuje stavbyvedúci a poverený dozor na stavbe.
ako už bolo spomínané , po skončení stavby , ak by došlo k nezrovnalostiam, stavebný denník je dôkazový materiál na súde.
VERONIKA6
26.11.09,06:23
v stavebnom denníku sú uvedené všetky denné náležitosti:
ako stavebná firma uvádzame dátum zápisu, teplota počasia - hlavne pri prácach , ktoré sú predpísané do určitej povolenej hranice / betonáž, zatepľovanie/, každá naviac práca vyžiadaná investorom, požadované zmeny projektu, upozornenia zo strany našej organizácie, pokiaľ je technologický postup nesprávne zvolený a ostatné náležitosti súvisiace s prácou. zápisy v denníku jednotlivo podpisuje stavbyvedúci a poverený dozor na stavbe.
ako už bolo spomínané , po skončení stavby , ak by došlo k nezrovnalostiam, stavebný denník je dôkazový materiál na súde.
Plne súhlasím a hlavne nezabudnúť na práce naviac. Lebo bez zápisu sa ťažko niečo dokazuje.
maravo
26.11.09,15:42
Stavebný denník je veľmi dôležitá vec najmä pri stavbe uskutočňovanej dodávateľsky. Vtedy sa tam zapisujú náležitosti, ako napr. vykonanie skúšok, revízií a pod. Ak by napr. došlo k nejakej škode na stavbe, alebo v budúcnosti reklamácií a pod., tak je to dôkazoví materiál voči dodávateľovi a základný podklad na konanie pred súdom (ak by to došlo až tak ďaleko).
Vtedy sa už niečo také, že kto čo povedal a ako by to mohlo, a ako by to malo byť neberie do úvahy. Vtedy platí, „čo je psáno to je dáno“.
Takže preto ten stavebný denník.


CIMOM
Len to musí byť podpísané.Inak sú lepšie tie fotografie.Najlepšie fotiť všetky ošemetné detaily stavby,ako sú izolácie armatúry napojenia konštrukcií,inštalácií,technológií.Odporú am aj vedenia rozvodov elektroinštalácií vody ,kúrenia,odpadov.;)
Marika78
11.01.10,16:30
dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť, môj manžel je živnostník a je vo firme, ktorá si vednie jeden stavebný denník pre všetkých živnostníkov, no tá firma od neho vyžaduje k faktúre priložiť ešte raz napísaný jeho stavebný denník... koľko tých stavebných denníkov potom má?? Má si to viesť aj sám a prikladať k faktúre??
220870
11.01.10,16:43
Stavebný denník je len jeden.Môže mať kopírovacie listy,aj 4-5.Ale na stavbe je len jeden denník ,ktorý vedie hlavný majster stavbyvedúci.Iné je ak je veľká stavba a skladá sa z veľkých celkov ktoré realizujú veľké firmy.Ja si myslím že oni od neho môžu pýtať max podrobný rozpis prác ,ktoré na stavbe vykonal.Predpokladám že nieje stavbyvedúci ani nemá na starosti vipisovanie stavebného denníka(nebol určený ako poverená osoba).
bv_alexandra
11.01.10,16:44
dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť, môj manžel je živnostník a je vo firme, ktorá si vednie jeden stavebný denník pre všetkých živnostníkov, no tá firma od neho vyžaduje k faktúre priložiť ešte raz napísaný jeho stavebný denník... koľko tých stavebných denníkov potom má?? Má si to viesť aj sám a prikladať k faktúre??

áno mal by si aj on viest svoj stavebný denník, a denne ho predkladať na podpis svojmu odberatelovi.
A k fa by mal priložiť súpis vykonaných prác - čo je vlastne výpis vykonaných prác, ktoré má podpísané v denníku.;):)
karolzdo
04.02.10,07:37
áno mal by si aj on viest svoj stavebný denník, a denne ho predkladať na podpis svojmu odberatelovi.
A k fa by mal priložiť súpis vykonaných prác - čo je vlastne výpis vykonaných prác, ktoré má podpísané v denníku.;):)

Ale subdodavatelia si vedú svoje denníky = podklad k dennej sumarizácii prec v tom jednom.


Stavebný denník je len jeden.Môže mať kopírovacie listy,aj 4-5.Ale na stavbe je len jeden denník ,ktorý vedie hlavný majster stavbyvedúci.Iné je ak je veľká stavba a skladá sa z veľkých celkov ktoré realizujú veľké firmy.Ja si myslím že oni od neho môžu pýtať max podrobný rozpis prác ,ktoré na stavbe vykonal.Predpokladám že nieje stavbyvedúci ani nemá na starosti vipisovanie stavebného denníka(nebol určený ako poverená osoba).

Pre jednu stavbu - jeden denník.