rast0
25.11.09,09:11
Poradaci, rad by som Vas poziadal o nejaky vzor zmluvy na upratovanie spolocnych priestorov medzi spravcom a fyzickou osobou. Nie sme totiz SVB, ale mame spravcu, ktory nas zastupuje a spolocne priestory nedame upratovat firme, lebo je to zbytocne drahe, ale bude ich pravdepodobne upratovat jeden z vlastnikov bytov v bytovke. Vdaka. ;)
Chobot
25.11.09,08:22
Poradaci, rad by som Vas poziadal o nejaky vzor zmluvy na upratovanie spolocnych priestorov medzi spravcom a fyzickou osobou. Nie sme totiz SVB, ale mame spravcu, ktory nas zastupuje a spolocne priestory nedame upratovat firme, lebo je to zbytocne drahe, ale bude ich pravdepodobne upratovat jeden z vlastnikov bytov v bytovke. Vdaka. ;)

Záleží od toho, či je tá osoba, čo bude upratovať len fyzická osoba, alebo či je to SZČO.

Ak je to fyzická osoba, tak správca bude musieť s ním uzatvoriť zmluvu o výkone pracovnej činnosti (teda obdobný pracovno právny vzťah mimo prac. pomeru). Ak je to živnostník alebo ak by mal založenú firmu, tak to bude zmluva o dielo alebo iná dodávateľská zmluva.
rast0
25.11.09,09:23
Je to fyzická osoba.
A este doplnujuca otazka: Je mozne prachy na taketo upratovanie zahrnut do mesacneho predpisu zalohovych platieb?
Chobot
25.11.09,09:30
Je to fyzická osoba.
A este doplnujuca otazka: Je mozne prachy na taketo upratovanie zahrnut do mesacneho predpisu zalohovych platieb?

Áno je. Vypočíta sa, koľko je mesačná odmena, vynásobí sa 12-timi a to sa podelí buď podľa počtu bytov alebo osôb (záleží od toho, či to chcete rozpočítať na byty alebo osoby). My to máme na osoby a tiež to je samostatná položka v zálohovom predpise.
Chobot
25.11.09,09:36
Je to fyzická osoba.
A este doplnujuca otazka: Je mozne prachy na taketo upratovanie zahrnut do mesacneho predpisu zalohovych platieb?


Ak to bude teda fyzická osoba, tak stačí krátka dohoda o vykonaní práce. Napr. my máme takto zazmluvneného domovníka, ktorý je priamo z domu. Zamestnávateľom je správca a on je zamestnancom. Vzor jeho zmluvy je v prílohe. Uprav si len náplň činnosti, doporučujem presne stanoviť harmonogram upratovania.

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=46729&d=1259145410
rast0
25.11.09,10:17
Vrela vdaka. Len ten obrazok ma dost male rozlisenie, takze to nie je citatelne.
Na zaklade toho, co si uviedol, ako je to potom s danami a odvodmi? Platia sa, alebo nie? Ak ano, plati ich ta fyzicka osoba sama, alebo mu ten prijem zdanuje uz spravca? A nie je prca na dohodu casovo obmedzena? Teda, ze moze odrobit max. XY hod. za mesiac? A moze robit pracu na dohodu, ak je v inom zamestnaneckom pomere?
Chobot
25.11.09,10:25
Vrela vdaka. Len ten obrazok ma dost male rozlisenie, takze to nie je citatelne.

Ulož si v PC a otvor v nejakom prehliadači obrázkov, tam si to môžeš zväčšiť, potom bude text lepšie čitateľný. Bohužiaľ teraz mám k dispozícii takúto naskenovanú verziu.


Na zaklade toho, co si uviedol, ako je to potom s danami a odvodmi? Platia sa, alebo nie? Ak ano, plati ich ta fyzicka osoba sama, alebo mu ten prijem zdanuje uz spravca?

Takúto mzdu zdaňuje zamestnávateľ, takže zamestnanec z tých 3000 dostane 2430. Preto je tam napísané, že 3000 brutto.


A nie je prca na dohodu casovo obmedzena? Teda, ze moze odrobit max. XY hod. za mesiac?

O tom pojednáva § 228a Zákonníka práce. Na dohodu môže zamestnanec robiť max. 10 hodín týždenne, doba platnosti dohody nie je obmedzená.



A moze robit pracu na dohodu, ak je v inom zamestnaneckom pomere?

Áno, môže, to sa nevylučuje.
rast0
25.11.09,11:33
Ak to bude teda fyzická osoba, tak stačí krátka dohoda o vykonaní práce. Napr. my máme takto zazmluvneného domovníka, ktorý je priamo z domu. Zamestnávateľom je správca a on je zamestnancom. Vzor jeho zmluvy je v prílohe. Uprav si len náplň činnosti, doporučujem presne stanoviť harmonogram upratovania.



Osobne si vsak myslim, ze domovnika vobec nemusite mat zazmluvneneho. Domovnik (zastupca vlastnikov) a jeho funkcia vyplyva zo zakona o vlastnictve bytov. Odmenu mu spravca normalne vyplati a on si prijem zahrnie do danoveho priznania. Ale funkcia mu vyplyva na zaklade odsuhlasenia na schodzi vlastnikov.
Chobot
25.11.09,11:50
Osobne si vsak myslim, ze domovnika vobec nemusite mat zazmluvneneho. Domovnik (zastupca vlastnikov) a jeho funkcia vyplyva zo zakona o vlastnictve bytov. Odmenu mu spravca normalne vyplati a on si prijem zahrnie do danoveho priznania. Ale funkcia mu vyplyva na zaklade odsuhlasenia na schodzi vlastnikov.

On nie je zástupca vlastníkov. AKo zástupcu vlastníkov máme zvolený výbor o 6 členoch. Tí to robia dobrovoľne bezplatne. Domovník je platená funkcia. Funkcia domovníka nevyplýva zo zákona.
Lianka
25.11.09,18:38
Ak to bude teda fyzická osoba, tak stačí krátka dohoda o vykonaní práce.

Chobot, ja by som povedala, ze dohoda o pracovnej cinnosti - nakolko ide o pravidelnu, opakuju sa cinnost, max. 10 hodin tyzdenne, ako si uviedol v dalsom prispevku. Vzor je aj na 1. strane Porady v Dukumentoch.
Chobot
26.11.09,07:51
Chobot, ja by som povedala, ze dohoda o pracovnej cinnosti - nakolko ide o pravidelnu, opakuju sa cinnost, max. 10 hodin tyzdenne, ako si uviedol v dalsom prispevku. Vzor je aj na 1. strane Porady v Dukumentoch.

Áno, súhlasím, v prvom príspevku som aj písal, že treba dohodu o prac. činnosti, len ten vzor, čo mám, je dohoda o vykonaní práce. Takže nech si to rast0 upraví...
58vlasta
29.11.09,15:01
My tiež máme upratovačku a platíme mesačne v zálohových platbách : príspevok na upratovanie 1,66 eur, jeden byt. Záleží na akej sume sa dohodnete, dohoda o pracovnej činnosti.;)