cincinela
25.11.09,11:59
Ahojte všetci !
Moja mama má 67 rokov,v lete prekonala lymsku boreliozu po uštipnutí kliešťom. Keďže to bolo na zadnej strane ruky, kliešťa pravdepodobne nevedomky odškrabla a to,že má problém zistila až neskoro, keď už mala kožný prejav podobajúci sa tomuto ochoreniu.
Testy to potvrdili. Teraz behá po doktoroch,je to všetko veľmi zdĺhavé. Najviac ma ale trápi, že ju veľmi bolia kolenné kľby, (pobolievali ju už aj predtým, pripisovala to veku )no teraz je to omnoho horšie. Niekedy musí po pár krokoch zastať a oddýchnuť si od bolesti.
Moja otázka znie : Existuje niečo (okrem tabletiek ) na úľavu od bolesti kĺbov ? Nejaká masť,kvapky, tinktúry a. p.? V lekárňach je ich neúrekom, ale ktorá z nich je naozaj dobrá ? Konská ? Hadia ? Artrostop ? Nechcem mamu liečiť, to teraz robia odborníci. Chcela by som jej len pomôcť uľaviť od bolesti. Máte skúsenosti s tými masťami ?
Taserda
25.11.09,15:07
Vraj kapustný list cez noc na koleno.Neskúšal som ale poznám ľudíčo to chvália.
cincinela
25.11.09,17:15
Ďakujem. Poznáte niekto účinok tých voľnepredajných? Nie je to len reklama ?
Stina
25.11.09,17:48
skús :
- zeleninové šťavy : http://minigrimifaq.wordpress.com/2008/11/13/choroby-a-ich-liecenie-zeleninovymi-stavami/
- Baklažán – Pre čeľaď ľuľkovitých je charakteristické, že mnohé rastliny alebo ich časti sú jedovaté, najmenej z nich však baklažán, ktorý je neškodný. Plody baklažánu obsahujú bielkoviny, tuky a sacharidy, ďalej minerálne soli, triesloviny, organické kyseliny a antokyany. Dužina plodu je významným zdrojom draslíka, vápnika, horčíka, fosforu a mangánu. Z vitamínov je najvýznamnejší obsah B-komplexu. Baklažán ako liečivá zelenina znižuje obsah cholesterolu v krvi, podporuje činnosť pečene, pôsobí protireumaticky a čistí krv. Čerstvá šťava z plodov má antibiotické účinky a v dermatológii sa používa na potlačenie ekzémov a ložísk psoriázy. Obklad zo surovej baklažánovej kaše sa môže prikladať na reumatické kĺby.
- priložiť kapustný list, alebo list lopúcha
tutiola
25.11.09,18:01
Ahojte všetci !
Moja mama má 67 rokov,v lete prekonala lymsku boreliozu po uštipnutí kliešťom. Keďže to bolo na zadnej strane ruky, kliešťa pravdepodobne nevedomky odškrabla a to,že má problém zistila až neskoro, keď už mala kožný prejav podobajúci sa tomuto ochoreniu.
Testy to potvrdili. Teraz behá po doktoroch,je to všetko veľmi zdĺhavé. Najviac ma ale trápi, že ju veľmi bolia kolenné kľby, (pobolievali ju už aj predtým, pripisovala to veku )no teraz je to omnoho horšie. Niekedy musí po pár krokoch zastať a oddýchnuť si od bolesti.
Moja otázka znie : Existuje niečo (okrem tabletiek ) na úľavu od bolesti kĺbov ? Nejaká masť,kvapky, tinktúry a. p.? V lekárňach je ich neúrekom, ale ktorá z nich je naozaj dobrá ? Konská ? Hadia ? Artrostop ? Nechcem mamu liečiť, to teraz robia odborníci. Chcela by som jej len pomôcť uľaviť od bolesti. Máte skúsenosti s tými masťami ?
Pred pol rokom mi lekár oznámil, že boreliozu máme pod kontrolou. Dva roky liečba antibiotikami. Za tú dobu už si vybrala daň v podobe trvalých zmien v klboch. Vtedy a aj teraz mi pomáha od bolesti konská masť a masť , ktorá sa používa na kolena pre hov. dobytok. Tu sa možno niekto bude smiať, ale tie bolesti sú silné a urobite čokoľvek, aby sa vám uľavilo.
pasuliatko
25.11.09,20:30
treba sa poradiť s lekárom on najlepšie poradí.lebo on vie vyšetriť maminu my nie. tak by som to tak riešila
cincinela
26.11.09,09:42
TUTIOLA , vďaka za typ. Kde zoženiem tú pre dobytok ? Bežne u zverolekára ? A nemá nejaké vedľ. účinky pre človeka ? Naozaj to máš odkúšané ?
Ďakujem všetkým za záujem a rady.
Stina
26.11.09,09:45
Konskú masť dostať v lekárni.
Taserda
26.11.09,21:34
Pred pol rokom mi lekár oznámil, že boreliozu máme pod kontrolou. Dva roky liečba antibiotikami. Za tú dobu už si vybrala daň v podobe trvalých zmien v klboch. Vtedy a aj teraz mi pomáha od bolesti konská masť a masť , ktorá sa používa na kolena pre hov. dobytok. Tu sa možno niekto bude smiať, ale tie bolesti sú silné a urobite čokoľvek, aby sa vám uľavilo.
Tiež som sa na ňu liečil.Po uštipnutí kliešťom som mal červený opuch,vyhľadal som okamžite lekára a ten ma uistil že to nič nieje, dnes viem že to bol lekár vyštudovaný za slaninu.Nebol som liečený až prišli problémy s okom a zistenie že mám boreliozu.Vidím na obe ale chýbalo iba trošilinku aby to tak nebolo.
cincinela
27.11.09,12:28
Ahoj Taserda,som rada že vidíš, moja mama sa liečila iba 5 dní antibiotikami evidentne to nestačilo. Neviem či sa to dá teraz po pol roku ešte doliečovať. Alebo to brať ako druhú fázu liečenia ? Je niekto kto sa vyliečil úpne a nemá následky? DÚFAM .
tutiola
27.11.09,15:40
Mňa na boreliózu liečili silnými antibiotikami - na začiatku to bol myslím azitrox 1000mg vybrala som 3 balenia. Kontrola je až pol roka po dobratí liekov, a takto sa to opakuje každého pol roka. Posledná davka u mňa bola až 5 balení antibiotik. Zatiaľ sa to drži v medziach tolerancie. Pravdupovediac tu masť pre hov. dobytok som dostala od kamaráta, ktorý pracuje v živočišnej výrobe. Vedľajšie účinky u mňa sa neprejavili a v lekárňach pre zvierata by nemal byť problém ju kúpiť. Je veľmi aromatická a tak som ju vždy používala len na noc.
Aj keď je to v medziach tolerancie, bolesti sa už nezbavím, pretože zmeny ktore nastali v kĺboch sú trvalé. Len nech sa už nezhoršujú.
kunkelovaa
29.11.09,15:09
Môj syn má tiež boreliózu, má 5 rokov. Kliešťa mal v apríli, po prvej liečbe ATB bol testovaný, protilátky v tele zostali, mal druhú - trojtýždňovú liečbu ATB. Potom znovu nasledovali testy, ktoré boli stále pozitívne, ale ďalšia liečba nebola nasadená. Ideme znova na testy v decembri. Nebadáme žiadne následky, v podstate sa nesťažuje na žiadne bolesti svalov, kĺbov, nie je ospalý,... Kamarátka mi dala takú brožúru s prípravkom "Sagradin", ktorý je vraj určený na boreliózu. Zatiaľ som neskúšala, tak to dávam ako tip.