vlastula5
25.11.09,14:24
Prosím Vás má niekto skúseností s učtovaním autoumyvárky? Jedná sa hlavne o ručné umývania pomocou striek. pištolí/WAP/, ktoré sú na automat na mince. Hlavne čo sa týka výnosou a aj DPH.
Tweety
25.11.09,13:51
Prosím Vás má niekto skúseností s učtovaním autoumyvárky? Jedná sa hlavne o ručné umývania pomocou striek. pištolí/WAP/, ktoré sú na automat na mince. Hlavne čo sa týka výnosou a aj DPH.
Skúsenosť nemám, ale je to klasická služba 602,343(ak ste platiteľmi dph).
vlastula5
25.11.09,13:57
To asi aj viem, len ma viac zaujíma ako mám zistiť príjem s automatu, nie je tam nič ako sa zistí počet mincí. Mám to urobiť vždy len fyzicky, že si ich vždy na koniec dňa spočítam mince?
a_je_to
29.11.09,00:06
To asi aj viem, len ma viac zaujíma ako mám zistiť príjem s automatu, nie je tam nič ako sa zistí počet mincí. Mám to urobiť vždy len fyzicky, že si ich vždy na koniec dňa spočítam mince?
Možno Ti odpovie § 19, ods. 7 zákona o DPH.... aj keď sa týka mincových automatov na tovar, službu nespomína, ale je analogická. Daňová povinnosť vznikne, keď sa vyberú mince z prístroja.. Ich súčet je tržbou s DPH, na ktorú vypíšeš príjmový pokladničný doklad. Keď ju predelíš 1,19, tak dostaneš základ dane a k nemu dopočítaš DPH. Automat nemusíš vyberať každý deň, ale mala by si vždy v posledný deň zdaňovacieho obdobia, po záverečnej. Kvôli permanentnému nebezpečiu vlámačiek by som to však radšej robil denne.
Umývanie motorových vozidiel je služba so zákonnou povinnosťou evidovať tržby cez ERP - podľa prílohy č. 1, bod 2. Ale na služby cez predajný automat sa povinnosť ERP podľa § 3, ods. 2, písm. b, bod 4 nevzťahuje. Tento zákon, na rozdiel od zákona o DPH už ráta aj so službami cez automat.
vlastula5
01.12.09,18:32
Ďakujem za radu :rolleyes::rolleyes::rolleyes:.