Nataša
05.09.05,15:05
Ahojte, zamestnanec skončil PP a zistila som, že prečerpal dovolenku o 5 dní. Pracujem s OLYMPom, môžem to do výplaty nahodiť pod položkou 311 - preplatené nevyčerpanie dovolenky s mínusom? Ďakujem.
vladan
05.09.05,14:11
Ahojte, zamestnanec skončil PP a zistila som, že prečerpal dovolenku o 5 dní. Pracujem s OLYMPom, môžem to do výplaty nahodiť pod položkou 311 - preplatené nevyčerpanie dovolenky s mínusom? Ďakujem.Nataša, áno môžeš. ... ja to tiež takto praktizujem ;)
Alexandra Molnárová
07.09.05,09:52
Už asi hodinu tu čítam príspevky ohľadom dovoleniek, ale nič takého som nenašla. Je možné niečo také, že spoločníci schvália nejakú dodatočnú dovolenku, ktorá sa aj samozrejme preplatí, nakoľko už dovolenku na ktorú majú nárok vyčerpali? V žiadnom zákone som také čosi nenašla. Tu na porade som sa dočítala len to, že sa prečerpanie neprepláca, čo je samozrejmé, ale
čo ak sa dá nejaká zápisnica, že to bolo schválené na valnom zhromždení :rolleyes:
KEJKA
07.09.05,18:41
mzda a odmeny a iné plnenia za prácu sú daňový výdavok, aj náhrada za dovolenku. Čo spoločníci schvália nad rámec zákona, nie je daňový náklad..... len môj názor.
vladan
08.09.05,04:41
podľa mňa preplatenie dodatkovej dovolenky nemá opodstatnenie v žiadnom zákone, a dokonca Zákonník práce "zakazuje" poskytnúť náhradu mzdy za dodatkovú dovolenku ... možno by bodlo prerobenie zápisnice a dať tam nejakú mimoriadnu odmenu zamestnancom ... (tiež len môj názor)
Alexandra Molnárová
08.09.05,06:04
to vymyslel jeden náš spoločník, ktorý si už vyčerpal dovolenku a ešte nejakú
by chcel, tak som mu na to povedala to isté, že môže mať, ale nebude ju mať
preplatenú, lebo do nákladov môže ísť iba to čo je predpísané v zákonníku práce.
Tweety
08.09.05,07:36
to vymyslel jeden náš spoločník, ktorý si už vyčerpal dovolenku a ešte nejakú
by chcel, tak som mu na to povedala to isté, že môže mať, ale nebude ju mať
preplatenú, lebo do nákladov môže ísť iba to čo je predpísané v zákonníku práce.
Spoločníci -výmyselníci?. Vymyslia a potom Ty to rieš !(v medziach zákona).
príjemný slnečný deň
MM
vladan
08.09.05,09:12
to vymyslel jeden náš spoločník, ktorý si už vyčerpal dovolenku a ešte nejakú
by chcel, tak som mu na to povedala to isté, že môže mať, ale nebude ju mať
preplatenú, lebo do nákladov môže ísť iba to čo je predpísané v zákonníku práce.
Saška, a keďže si už spoločník schválil dodatkovú dovolenku, tak určite patrí medzi zamestnancov, ktorí pracujú po celý kalendárny rok pod zemou pri ťažbe nerastov alebo pri razení štôlní, alebo medzi zamestnancov, ktorí vykonávajú práce zvlášť ťažké alebo zdraviu škodlivé, alebo medzi zamestnancov, ktorí pracujú v sťažených alebo zdraviu škodlivých podmienkach, však? ;)
Alexandra Molnárová
08.09.05,10:20
on si to ešte neschválil vladi, len vymýšľal, vymýšľal .... a ja som mu to celé zatrhla a vravela som mu, aj to čo si napísala, že nech ide trošku robiť pod zem :D :D :D
ormika
11.02.09,17:24
DObrý večer, prosím vás poradí mi niekto ako zadať v olympe vo verzii 9.11 prečerpanú dovolenku? Mínusom to nejde a potrebujem dnes mzdy dokončiť. Veľmi pekne ďakujem.
Aňuška
12.02.09,07:05
DObrý večer, prosím vás poradí mi niekto ako zadať v olympe vo verzii 9.11 prečerpanú dovolenku? Mínusom to nejde a potrebujem dnes mzdy dokončiť. Veľmi pekne ďakujem.

Cez 310 dáš mínusom dni. Program blokuje hodnotu v €. Toto slúži na
úpravu zostatku v dňoch.
Sumu zadáš cez zrážky, je pridaná nová zložka "Zrážka z vyplatenej náhrady
za dovolenku".

Mne sa tento postup nepáči, aj som to reklamovala na školení, no zatiaľ to
takto funguje. Vraj to konzultovali so všetkými inštitúciami (SP,ZP...)
Sľúbili, že to ešte preveria.
ormika
12.02.09,11:46
Cez 310 dáš mínusom dni. Program blokuje hodnotu v €. Toto slúži na
úpravu zostatku v dňoch.
Sumu zadáš cez zrážky, je pridaná nová zložka "Zrážka z vyplatenej náhrady
za dovolenku".

Mne sa tento postup nepáči, aj som to reklamovala na školení, no zatiaľ to
takto funguje. Vraj to konzultovali so všetkými inštitúciami (SP,ZP...)
Sľúbili, že to ešte preveria.
Aňuška, ďakujem. Zrážku som dala cez tú novú položku, no keďže cez tú 310 mi to nešlo dať mínusom, tak som si len ručne opravila dovolenky aby sa mi dovolenky znulovali.
Aňuška
12.02.09,13:03
Naozaj ti nejde dať pri 310 mínus dni? Mne to ide v poriadku a automaticky mi opraví zostatok dovolenky.
Mám tiež v. 9.11.
Zuna 3
07.07.09,08:28
Dobrý deň, mám tiež problém z prečerpanou dovolenku.

Zamestnanec končí PP a má 7 dní prečerpanej dovolenky.
V Krose mi povedali že to mám dať v pol. 310 Náhrada mzdy za
dovolenku - zadať len počet dní -7 a v zrážkach - zrážka z
vyplatenej náhrady za dovolenku mám zadať už len čiastku
čo chcem zraziť.
Mám ale problém keď sme od 5/09 znižovali fond
pracovného času - máme 3/4 úväzok /30 hod.týždenne/
mám čiastku za prečerpanú dovolenku vyrátať z priemeru čo
vychádza k 1.7.09 ? aj keď tú dovolenku čerpal ešte keď sme
mali normálny 40 hod. prac.týždeň /8 hod.denne/?
Ešte ohľadom odvodov.
V nejakých príspevkoch som čítala že sa znižuje aj Hr.mzda, odvody.
Ale mne do výkazov nahadzuje celý vymeriavací základ,- teda základ
na odpracované dni, nie je ponížený o strhnutú dovolenku.
Že by to malo byť dobre, povedali mi v Krose.
Poradí niekto?
Zuna 3
07.07.09,12:20
Prosím poraďte mi niekto !!!!!
Zuna 3
08.07.09,11:15
Prosím !!!!!!!!!!!!!!!!!!!